Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dorki i Beńka chatka maleńka


dorben

Recommended Posts

Renia, Ilonka, oświećcie mnie, bo nie nadążam - co Wy robicie tym papierem ściernym? Które ściany-wewnętrzne czy zewnętrzne i po co????

 

Brama zielona- baaaardzo moje klimaty, poza tym tak zazdroszczę drzew temu domkowi ze zdjęcia... suuuper zarośnięty:)Renia - dzięki za zdjęcie!

 

Ilonka - witaj w klubie bezdrzwiowców, hehe. Rozumiem, ze kradzieży raczej się nie obawiasz? Bo pewno juz masz instalacje pokończone..

 

Ola - dzieki za głos w sprawie drzwi, hehe. Do decyzji coraz bliżej i coraz dalej....chyba w końcu zalosuję i będzie z głowy!!

 

Miały być zdjęcia z wczorajszych prac, ale nic z tego - aparat 'się zapomniał' - moze dziś sie uda.

Dobra wiadomość jest taka, ze ostatecznie zakończyłam przygodę z lepikiem - czas był najwyższy, bo juz miałam odruch wymiotny na widok, a raczej zapach czarnej mazi. Izolacja zrobiona, czeka spokojnie na ocieplenie i wyleweczki.

Chłopcy wczoraj wzięli się za odkurzacz - tzn. połozyli instalację (rurki). Uwinęli się w 3 godzinki, na dziś pozostało tylko przewiercenie dziury w stropie i scianie. Tak więc sprawa okazała się szybka, łatwa i przyjemna - a przede wszystkim tania:wiggle: prawie tysiąc złotych pozostał w kieszeni (Materiały kosztowały 250zł, a z instalacją wycenili nam na 1200).

 

Ale zeby nie bylo tak kolorowo- nastąpiło kolejne zawirowanie terminowe - o dziwo PRZYSPIESZENIE!!!

Dotychczas goniliśmy z robotą pod presją zbliżającego się piatku, na kiedy to mamy zamówioną piankę na dolną podłogę. Wczoraj Pan PIANKOWY postanowił, ze zapoda nam od razu piankę na podłogę i skosy- FAJOWO, hehe, tylko ze przedtem trzeba zamocować haki do konstrukcji gk. Dostaliśmy odroczenie terminu do poniedziałku i cóż...trzeba działać:) Na początku MEGA PANIKA i podstawowe pytanie: JAK TO SIE ROBI??!!??

Na szczęście Benio przekabacił Pana Krzysia, który w lipcu będzie nam robił kafelki - w dwójkę mają robić w piątek i sobotę. Dobrze, ze choć jeden z nich wie o co chodzi:) Tymczasem do piatku (czyli do jutra!! ) musimy zrobić zakupy: drewniane łaty, haki, śruby, wkręty -czarna magia! W tym całym zanieszaniu postanowiliśmy uproscić sprawę i zrezygnowaliśmy z większości drewna na skosach - buuuu :( :( :( - będzie tylko nad schodami. Trudno - najwyżej obijemy sobie ściany.

Zeby było ciekawiej, okazało się, ze trzeba zebrać pięknie i mozolnie rozkładany przeze mnie styro z góry... nie ma to jak bezsensowna praca:)

Tak, ze w weekend melduję się z relacją, hehe. No a za tydzień domek powinien byc już ocieplony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dorotko ja ścieram węwnatrz ten pozostałośći grubszego piasku tak ,żeby wszędzie było równo bo jednak grubość piasku jest różna co widać na tynkach więc ten większy ścieram dziś rąk i palców nie czuję .My też instalacje do odkurzacza robiliśmy sami bo też nam podawali ceny z księżyca .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kochane za głosy w sprawie drzwi!!!!!!!!!! Jak na razie: decyzja idzie w 65% w stronę zielonych.. a ostatecznie okaze się w sobotę-pojedziemy zamawiac!! Jeszcze się głowimy troszkę czy nie zmienić modelu na cos z okienkiem.. tylko ze oczywiście w naszej szerokości to tylko same supermodernistyczne potworki:(

Agi niestety nie da się futryn brązowych a drzwi zielonych-jakos masakrycznie nieelastyczni są w tym salonie. To samo z klamką- 3 do wyboru i tyle. No ale juz myślę sobie nad taką opcją: drzwi i tak będa obudowane drewnem-daszki i osadzone głeboko w murze, więc po ociepleniu na zewn. moznaby wnękę drzwiową obudować orzechowym drewnem (tez się zastanawiam nad klinkierem+klinkierowe parapety). A klamkę chyba najzwyczajniej w świecie przemaluję na czarno farba do metalu.. czy to zda egzamin?

Dzis znów nas czeka sporo pracy - jestesmy na etapie rozkładania odkurzacza, ja jeszcze kończę sklejanie pap. Moze wieczorem jakies fotki wrzucę:) pozdr:)

 

Dorben, dobrze kombinujesz :) Chodzi o to, aby wejście połączyć z oknami. A zielona nie musi byc futryna. Możecie zamówić taka opaskę u stolarza na drzwi, i tez bedzie git. Albo właśnie wokół wejścia wykończyc cianę drewnem orzechowym. Każdy z tych pomysłów będzie dobry :)

Jeśli jednak zdecydujecie sie na drzwi orzechowe, to wtedy na ścianę dałabym klinkier. Niewiem o jakim kolorze klinkieru myslisz? Ja do czerwonego dachu jade też czerwonym klinkierem, ale inny kolor tez pewnie bedzie dobrze wygladał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się Dorotko stało ? Ja wczoraj pościągałam w salonie i jadalni piankę dylatacyjną posprzątałam dół i znowu ścierałam ściany klatka i przedpokój na górze .A dziś woziliśmy z tatą resztki czytaj śmieci z dudowy przewieźliśmy 4 przyczepki i 4 bagażniki jeszcze troszkę zostało ale taki był skwar ,że mieliśmy dość .Ale troszkę ubyło i to gratis tylko paliwo bo na naszym osiedlu podstawili dwa kontenery na porządki ogrodowe i domowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj bramę zamówiłam krispola, z napędem i 2 pilotami -4 tys

A my z M przywieźliśmy nasze zamówione woodentica całe 37 metrow i jedna paczuszka wylądowała w salonie są Boskie .Rano przyjechały 2 łóżka synków sosnowe mam dość taki skwar ale jeszcze jadę na budowę gruntować holl i wiatrolap wczoraj gruntowałam gabinet został sufit fajnie biało się zrobiło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no babeczki - idziecie jak burza!!!!!!!!!! U nas było chwilowe zwolnienie tempa, bo mieliśmy trochę fatalnych przeżyć - raz - wypadek w rodzinie-na szczęście (albo nieszczęście) skończyło się na złamaniu; dwa - bardzo pochorował sie nasz wiekowy juz uszak - nie chcę krakac, ale chyba trzeba będzie go uśpić :( :( :(

I to wszystkie te wydarzenia w jedno popołudnie-masakra jakaś.. Także budowa zeszła na chwilę na drugi plan, co nie znaczy ze nie działamy!

Dzisiaj, podobnie jak u Ciebie Renia, u nas pracowity dzionek był - zrobiliśmy instalację odkurzacza (oprócz dwóch dziur w ścianie nośnej i stropie, bo okazały się za grube na nasze wiertła), a wczoraj nasz pan specjalista Krzysiek przy pomocy Benka i sąsiada przygotowali haki pod regipsy. Takze spora część planu wykonana, niestety zabrakło czasu na sprzątanie, wiec pianka przesunieta na czwartek (na szczęście udało się zmienić termin). Jutro wrzucę foty z postepów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotorelacja:

-efekt piątkowej roboty:

http://img690.imageshack.us/img690/9950/p1010036oq.jpg

 

a to już sobota i dumni monterzy odkurzacza:

http://img811.imageshack.us/img811/9977/p1010026t.jpg

 

dziura wywiercona prawie własnoręcznie - z tylnym dociskiem Benka, hehe (pękam z dumy:) )

http://img846.imageshack.us/img846/1797/p1010025j.jpg

 

i mój mąż alpinista dokręcający śruby w więśbie

http://img12.imageshack.us/img12/3795/p1010034a.jpg

 

A w przerwie w pracy - PIERWSZE ODWIEDZINY W OGRÓDKU!!!!!!!!!!!!! to chyba okazja do świętowania:)

 

http://img863.imageshack.us/img863/3933/p1010030q.jpg

 

 

Dziś wznawiamy działania - dla mnie jak zwykle szykuje się najciekawsze zajęcie (wrr) - sprzątanie(maseczka na twarz w pogotowiu)

 

I jeszcze dylemtów drzwiowych ciąg dalszy.. po zdemontowaniu drzwi wejściowych, tzn. tego co je zastępowało doznalismy dosłownie OLŚNIENIA - wpadło tyle swiatła i przedpokój wydał się po prostu piękny! Wobec tego zachciało nam się drzwi z szybą i to sporą.. Oczywiście do naszego otworu ładnych drzwi tego typu w rozsądnej cenie BRAK... czyli dumamy dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka jak tylko coś znajdziemy od razu wrzucę..

Ależ u nas dmucha, aż się boję o te wszystkie luźne elementy - głównie śmieci.. pewnie będę je jutro zbierać po całej wsi, hehe.

 

słuchajcie drodzy grupowicze, czy ktoś moze mnie oświecić gdzie się kupuje taką jakby folię z naniesioną miarka do układania podłogówki na niej i jak ona się oficjalnie nazywa?? bo w castoramie nie wiedzieli o co mi chodzi, a w hurtowni nie mają:(... pozdr i dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą folię w kratkę ? Jeśli tak to najtaniej na allegro ja płaciłam coś koło 100 za rolkę 50 m a w LM 6 albo 7 zł metr i w tych szystkich matketach tak samo więc zamawiaj na allegro może ktoś blisko Ciebie wystawia .

A prace idą widzę do przodu ,Fajnie ,że M uporał się sam z odkurzaczem bo zawsze troszkę kaski zostaje .O takie coś chodzi ?http://allegro.onet.pl/folia-do-ogrzewania-podlogowego-podlogowka-hit-i1611490967.html

Edytowane przez Renatamama3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben, ja kupowałam w lokalnym sklepie budowlanym - tu mówią na to folia pod podłogówkę. Ja poszłam i pobiedziłam, ze chce srebrną folię z czerwoną kratką do podłogówki i się skapnęli o co chodzi (jestem tam stałym klientem, więc już chyba się przyzwyczaili do tyhc moich pytań niefachowych).

 

Aż milo popatrzeć jak u Was wszystko idzie na przód :)

 

Zielone drzwi śliczne - do orzecha będą pasowały. I do czerwonych pelargonii przy drzwiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...