Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dorki i Beńka chatka maleńka


dorben

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 503
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No dom świetnie zapiankowany :)

A jesli chodzi o uchwyty :) też mi się bardzo podobają :) ja biore pod uwagę jeszcze te:

http://www.akcesoria.meble.pl/p28354,uchwyt-5031-klasyczny-nero-rozstaw-96mm.html

 

Dla mnie elementy stanowiące o wykończeniu są bardzo ważne. One tworzą tak naprawdę klimat :) Do mojej obecnej kuchni, 3 m-ce czekałam na odpowiednie uchwyty. A gałek do górnych szafek naszukałam się jeszcze dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi co do detali to w 100% się zgadzam! Co do uchwytów - Te z Twojej inspiracji tez fajne, ale chyba są dużo mniejsze?

 

Renia coś nie wydaje mi się, zebyśmy razem kuchnie malowały - u mnie wylewki między 15 a 20 czerwca czyli jeszcze trochę..

Hej Ilonka , a Ty już po jeździe????;);):)

 

Dziś mielismy zacząć przygotowania do wylewek - styro na górze i rurki od wody, ale plany pokrzyżowała nam wiadmość baaardzo DOBRA:

NIEBAWEM PRZYJEDZIE ZIEMIA za FREEEEEEEEEEE:):):) oczywiście wielkie podziękowania dla naszych SUPERSĄSIADÓW:D Zatem popołudnie minęło na odgruzowaniu podwórka, hehe. Ależ zakwasy będą!!

 

RENIA - wreszcie zmieniłas ten napis 'czekam na wiosnę' juz się śmiałam, ze 30 stopni a Ty dalej czekasz, hehe:)

Edytowane przez dorben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam, przejrzałam cały wątek :)

Co do drzwi .... głosuję na ZIELONE ( oczywiście jak nadal trwa głosowanie ;) )

Uchwyty do mebli kuchennych...widziałam je na żywca i wydają mi się troszeczkę za duże :( też o nich myślałam....wizualka kuchni bardzo, bardzo mi się podoba...

ogólne domek zapowiada się bardzo fajowo...będę podglądać :yes:

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Juszczakówka:):):)zaszczyt Cię gościć - bo jestem wierną fanką i stałą podglądaczką Twego wątku! Witam witam:) Co do drzwi - ogłaszam ofivjalnie koniec plebiscytu: Oto zwycięzca :

http://img683.imageshack.us/img683/3285/naszedrzwi.jpg

 

door-system poddany nieco modyfikacjom: kolor RAL 6005 -troszke inny niz na mojej wklejce, hehe-będą szersze, bez tych kwadratów na dole - cały czas szukam jeszcze klamki...cena nawet przystępna 3600 po wszystkich dopłatach (kolor, niewymiar)

czyli klamka zapadla, hehe jak przyjadą będzie albo dzika radośc albo płacz

Edytowane przez dorben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agi - no właśnie taki mam zamiar, nawet widziałam w necie kilka fajnych, ale jeszcze mam teki zgrzyt, ze o ile klamkę mogą mi zamontować moją, o tyle to ustrojstwo wokół zamka i tak będzie w którymś z ich kolorów (czyli srebrny błyszczący, srebrny matowy, złoty oczoj...bny, złoty niby postarzany, ale równie oczoj...bny), a kołatka jest brązowa przecierana.... :( Chyba w końcu wezmę to nibystare złoto i przejadę kilka razy papierem ściernym..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję podjętej decyzji.....kolorek bardzo mi się podoba :)... Na moim osiedlu jest tylko jeden domek ( notabene mojej koleżanki :D ), który ma zielone drzwi wejściowe :yes::D .... i muszę przyznać bardzo fajnie to wygląda.....to jeszcze przydałyby się okiennice w tym kolorze i byłoby cudnie....;) zastanawiałaś się nad tym rozwiązaniem ???

 

P.S

to będziemy podglądać się nawzajem :rotfl:

dzięki za pochwały ,aż się zawstydziłam :oops:

Edytowane przez Juszczakówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo kobitko odważne drzwi, ale pięknie będą wyglądały.

Czy jesteś na 100% pewna tych uchwytów? Jak ich dotykałam to okazało się, że są dużo gorszej jakości niż te mniejsze :(. Też byłam na nie napalona ale szybko mi przeszło. Proponuję jeszcze się na spokojnie zastanowić :hug:.

 

Rozwaliło mnie zdjęcie kosmity :lol2:, ziemi za freeeeeeeee Ci zazdroszczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe cześć yokasta dzięki wielkie za info o blacie!! Co do uchwytów - no byłam pewna w 100% ale teraz juz nie jestem!! Dzięki za zwrócenie uwagi, ja mam niestety tendencje do 'napalania się', hehe. Tak więc na te uchwyty jestem napalona, musze trochę odczekać, pojechać jeszcze raz i obiektywnie ocenić:)

 

Juszczakówka co do okiennic - pomysł był juz przerabiany, niestety o takich funkcjonalnych okiennicach - zamykanych - musimy zapomniec, bo mamy zbyt duże okna i zbyt mało wolnego muru.. Ale przy oknach na pewno coś będzie (choc moze nie od razu -wiadomo .. fundusze): albo takie atrapy okiennic wąskie, albo takie grube belki (tzn imitacja) wokół wnęki (pokazywałam gdzies w dzienniku zdjęcie domku z takim rozwiązaniem).

 

Jeszcze słówko o zdjęciu wklejonym przez Olę - taka refleksja mnie nachodzi:oglądam wiele przepieknych aranżacji, które wyszukujecie i wklejacie na forum i niestety stwierdzam, ze na wielu zdjęciach widok jest 'podrasowany' przez odpowiednie zestawienie tzw. zmiennych elementów. Spójrzmy na zdjęcie Oli, oprócz wiadra i obicia krzesła mamy zielonkawe ręczniki i... KREMY w opakowaniach pasujących do aranżacji, hehe. W moich realiach utrzymanie takiej spójności jest niestety niemożliwe, a przynajmniej uciążliwe - kupować kosmetyk ze wzgędu na pasujące opakowanie??? Wobec tego zastanawiam się czy nie przerobić aranżacji łazienkowych - przychodzi mi na myśl kolorowa łazienka lili, gdzie mozna wstawic kolorowy kubeczek lub ukochany stary ręcznik bez obaw, ze zepsuje aranż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana, tak jest ze wszystkim :) to są ARANŻACJE :) więc jak sama nazwa wskazuje, wszystko poukładane, aby pasowało. Zdjęcia wnętrz w gazetach też są podrasowywane. Stylista przyjeżdża z różnymi gadżetami na sesję, przestawia, przekłada, żeby było ładniej :)

Ale moim zdaniem, to czy łazienkę będziesz miała w jednym kolorze, czy wielokolorową nie ma znaczenia dla efektu, poprostu trzeba przyjąć do wiadomości, ze w tych pomieszczeniach sie żyje, i raz słoiczek będzie niebieski, a raz pomarańczowy :) Myslę, że Ciebie to az tak nie będzie denerwowało, a przecież nie będziesz codziennie zapraszała kogoś z aparatem, aby podziwiał Twoje wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorbenko!

 

Czyję się mile połechtana.:wave: Ale muszę przyznać,że o aranżu czy też dopasowaniu poszczególnych dodatków na początku nie myślałam. Dopiero przebywanie na tym forum "zepsuło" mnie. I faktycznie jak się tak dłużej zastanowić to co by nie wstawić z gamy kolorystycznej płytek - będzie git. A jeśli chodzi o tubki i inne drogeryjne duperele to mam nadzieję,że zejdę do niezbędnego minimum, a resztę szczelnie pochowam. Bowiem powiadam Wam { ha, ha} mam głęboki uraz do takiej wystawki łazienkowej. W obecnym lokum każdy gość ma niezły wgląd i przegląd do naszych akcesorii łazienkowych. Tak więc nigdy więcej.

Dziewczyny mają rację jednak łazienki żyją własnym życiem. Osobiście nie znam nikogo kto by miał dopasowane idealnie ręczniki do pomieszczenia. Mnie też nie stać,żeby teraz całe zaplecze wymieniać pod kątem wystroju. To samo tyczy się pościeli w sypialni. Tam mogę jedynie poratować się kapą na łóżko.I tyle musi wystarczyć.

 

A i najważniejsze - zielone drzwi bombowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech zasuwam, tzn. na razie dowaliłam demolkę, hehe:) Ja taka madra jestem, ze sobie wykombinowałam tak: będę docinać płyty 'na wcisk' zeby same o siebie się zklinowały i tak były dociśniete do ścian, zeby wszystko nie miało luzu - więc pianka nie miała szans się juz zmieścić! Co gorsza początkowo nie mogłam tych płyt ruszyc, ale jak w końcu wyjęłam jedną to całość sie posypała i poszło juz gładko.. Taka ze mnie mądrala - co zamiast spytać JAK od razu się do roboty bierze..

 

A co do łazienki jeszcze - ja wiem, ze dom jest dla ludzi i oczywiście nie mam zamiaru wariować z ręczniczkami i kubeczkami pod kolor, chodziło mi o to, ze fajnie wygląda takie proste pomieszczenie, w którym efekt osiągamy dodatkami (jak łazienka ze zdjęcia) - ale przy moim trybie zycia (tzn. normalnym:) ) wiem, ze to nie zda egzaminu. Jeśli chcę zielonawobiałą łazienkę, to musi to być zaznaczone w stałych elementach: kaflach, meblach itd..

Lili - a z ta wystawką to masz 100% racji - teraz mam buteleczki dosłownie wszędzie - w przysznicu, na podłodze, na półkach - pomijając estetykę, odkurzanie tego to jakas masakra no i co chwilę cos potrącę, kopnę lub obiję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...