Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie poddasza zimą\gipsowanie zimą


robertouno

Recommended Posts

Witam,

Mam małe pytanko czy mogę ocieplać poddasze zimą KG+WEŁNA, mam obawy ponieważ planuję prace na okres grudzień-styczeń i pewnie będą temperatury minusowe boję się, że powyginaja się płyty, dodam ze budynek zamknięty, wylana posadzka ale bez ogrzewania , co myślicie i jak już tu jestem jak to się ma z gipsowaniem ścian w okresie zimpowym???

 

Proszę o opinię na co muszę zwrócić uwagę i czy lepiej przełożyć prace na okres wiosenny.

 

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość produktów używanych do ociepleń jest opartych na roztworach wodnych. Woda i minusowe temperatury... no tu chyba wniosek nasuwa się sam. Na wiosne wszystko może najzwyczajniej w świecie... odpaść. Chyba, że przy ocieplaniu uda Ci się dom zabezpieczyć przed dostępem chłodu z zewnątrz (folie ochronne) i odpowiednio ogrzewać wewnątrz (nagrzewnice). Ale generalnie ocieplanie w zimie to zły pomysł.

 

 

Polecam natomiast zakupienie materiałów już teraz, a rozpoczęcie prac na wiosne. WIększość marketów i sklepów na zime przeżywa kryzysy, bo nikt nie kupuje i wyprzedaje swoje materiały za duużo niższe kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być ogrzewanie,tak jak piszą koledzy woda plus mróz jest problem.Nie wiem czy nawet wystarczy koza,najlepsze było by centralne.Ale jesteś świadomy problemu więc jak przyjdzie ekipa i zrobi poddasze w płytach w zimę to nie miej do nich pretensji na wiosnę,że jest coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania - jeszcze tylko przez kilka dni - odpowiada URSA

 

 

 

Porady Eksperta:
http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

 

 

 

URSA Polska
jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to
wełna mineralna
URSA GLASSWOOL
oraz
polistyren ekstrudowany
URSA XPS
oraz nowość w ofercie
- biała wełna mineralna PURE ONE
. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie
izolacji termicznej
i
wyciszenia pomieszczeń
.

 

 

 

Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

 

 

 

Czekamy na Państwa pytania

 

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...