Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Z103 Michała i Pauliny i Maksia i...


wroblewm

Recommended Posts

Kilka słów o detalach.

Decydując się na biało-szare panele oraz białe drzwi, skazaliśmy się mniej lub bardziej świadomie na styl trochę taki skandynawski. Żeby jednak nie się całkiem nie zaszarzyć kombinujemy z różnymi wstawkami. Czerwona ściana w kuchni będzie korespondować z równoległą ścianą w holu i na klatce schodowej. Na pomysł wpadła żonka ale teraz się waha czy to dobra decyzja. Ja natomiast od razu to podchwyciłem a teraz muszę bronić pomysłu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Tapety? Czemu nie!

Na jednej ze ścian w dużej garderobie trzaśniemy sobie takich ludków ;)

gaderoba%25201.jpg

 

W holu na wprost schodów położymy biblioteczkę i będziemy udawać inteligentów :D

bookshelf%2520tapeta%25201.jpg

 

Trochę sztuki? Jasne!

Czerwony coraz bardziej do nas przemawia. Każda wstawka w tym kolorze wydaje się pasować. Żonka znalazła do salonu kilka rudych aniołków :)

Ten najładniejszy

173501%2520zamyslonu.jpg

A jest ich więcej

anio%25C5%2582%2520afro.jpg

anio%25C5%2582%2520wstydliwy.jpg

Edytowane przez wroblewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wroblewm

    150

Ale tandeta!

Jak zwykle jak coś idzie do przodu to coś musi do tyłu. Pojawił się w naszym domu spory problem. Z drzwiami. Wszystko wskazuje na to, że pan stolarz zrobił nas w trąbę. Trudno nam na razie dochodzić jak bardzo, ale wygląda na to, że drewniane drzwi wcale takie całkiem drewniane nie są. A już na pewno nie są wykonane jak powinny. Wejściowe zaczęły się wypaczać i puchnąć w kilku miejscach, a drzwi z garażu do ogrodu gniją i tak się wygięły, że ledwo je można otworzyć. Żeby tego było mało, na wierzchniej warstwie pojawiają się pęknięcia.

borzyszewo%25202631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumamy co z tymi drzwiami można zrobić. Oczywiście będziemy reklamować, ale przygotowujemy się na wojnę.

Tymczasem zainspirowany podsuwanymi przez żonkę obrazkami, przedstawię kilka kolejnych gadżetów do domu.

Takie cudo już mamy :)

%25C5%25BCyrandol%2520clown.jpg

Zawiśnie w holu i będzie powalać na kolana każdego kto nas odwiedzi.

 

Dla kontrastu łóżeczko w sypialni - wahamy się między takimi dwoma, zatem z doświadczenia śmiało napiszę, że wybierzemy to trzecie ;)

Seria "Romantyczna sypialnia Paris" :>

%25C5%2582%25C3%25B3%25C5%25BCko%2520do%2520sypialni%2520Paris.jpg

 

Trondheim z Ikei - czy dobrze pamiętam, że Małysz ma rekord skoczni właśnie w Trondheim? ;)

trondheim-rama-ozka__0096805_PE241202_S4.JPG

 

Dobra, jedźmy dalej - koło łóżka z mojej strony stanie stylowa szafeczka

szafka%2520nocna%2520Paris.jpg

a po stronie żonki...sam nie wiem... taboret? ;)

ikea%2520szafka%2520nocna.jpg

 

Do kompletu trzaśniemy sobie taką szafę

szafa%2520do%2520sypialni%2520Paris.jpg

i toaletkę - będzie gdzie śrubokręty trzymać :D

hemnes-toaletka__81064_PE205599_S4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o sypialni a nie pokazałem jak wygląda ściana za łóżkiem.

Wujek wymodelował taką strukturkę

borzyszewo%25202609.jpg

Zbliżenie

borzyszewo%25202612.jpg

 

Planujemy powiesić na niej zing-zang obrazki :)

obrazek%25201.jpg

obrazek%25202.jpg

...i jeszcze rączki i stópki naszych dzieci.

O rany! Drastycznie wyszło. Chodziło mi o gipsowe odciski, które zrobiliśmy gdy chłopcy byli jeszcze skłonni nie ruszać się przez 3 sekundy.

Edytowane przez wroblewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słówko o sypialni.

Żonka umyśliła sobie kolor na ścianę z drzwiami, żeby się miło wstawało.

Ja tam jak wstaję to ciemność widzę, ale moja druga połówka chciałaby ujrzeć... nie wiem czy pamiętam?

Wersja dla kobiet - do wyboru:

- "wschód niebieskiego słońca"

- "mglisty poranek na niebie"

- "mgła wschodzącego poranka"

 

Wersja dla mężczyzn:

- niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor na ścianie w sypialni to ma być mglisty poranek ;)

A mglisty poranek wygląda tak:

mglisty%2520poranek.jpg

 

Kolejny mebelek pod tytułem "dlaczego to tyle kosztuje" to sekretarzyk, który żonka planuje ustawić w pokoju gościnnym.

sekretarzak.jpg

 

Ładny ten sekretarzyk, ale raczej nie zmieści się w naszym budżecie :( Zresztą, powoli coraz bardziej zaczyna się dla nas liczyć wskaźnik ekono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycje siedzisk do salonu. Na razie tylko krzesła i hokery.

Przy stole miały być pierwotnie krzesła szyte na miarę. Zadecyduje jednak raczej zdrowy rozsądek i tańsza opcja. Wpadły nam w oko takie krzesełka.

krzes%25C5%2582o%2520ikea%2520nordmyra.jpg

krzes%25C5%2582o%2520ikea%2520herman.jpg

 

Hokery to na razie jedne z pierwszych pomysłów

sto%25C5%2582ek%2520barowy%2520bosse%2520ikea.jpg

sto%25C5%2582ek%2520barowy%2520franklin.jpg

 

Zadecydujemy pewnie w ostatniej chwili, gdy już będzie gotowy stół w jadalni i kuchnia. W sumie to nawet logiczne - same krzesła bez stołu mogłyby dziwnie wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Łazienka na górze za moment będzie skończona :)

Można się już kąpać

borzyszewo%25202726.jpg

borzyszewo%25202695.jpg

 

W zasadzie większość prac na piętrze dobiega końca a nieprzekraczalny termin ich zakończenia to sobota. Na poniedziałek ustawiliśmy ekipę od paneli i do tego czasu chcemy zamknąć wszystkie prace malarskie / wykończeniowe. Pozostanie jeszcze dobranie kilku kolorów na wybrane ściany i położenie tapet. To jednak będziemy robić już po panelach. Najważniejsze - mgiełkę na ścianę w sypialni udało nam się ustalić ;)

borzyszewo%25202700.jpg

Prawdę powiedziawszy to ja ta nie wiem czy to mgiełka ale nam odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobranie kolorów, a konkretnie właściwych odcieni to nie taka prosta sprawa.

Wydawało nam się, że czerwony na ścianę w holu to będzie dla nas bułka z masłem. Nic bardziej mylnego.

Najbliżej byliśmy przy próbce po prawej stronie na poniższym zdjęciu

borzyszewo%25202707.jpg

Niestety, farba była położona bezpośrednio na regipsie - bez podkładu - co mocno przytłumiło kolor. Przy białym podkładzie barwa istotnie się zmieniła :(

borzyszewo%25202722.jpg

 

Mamy jednak próbkę turkusu, który udało mi się znaleźć we Fluggerze - to już prawie pewne, że pomalujemy nim ścianę balkonową w pokoju chłopców.

borzyszewo%25202724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Na poddaszu zrobiło się jak... w domku :)

W zeszły poniedziałek, zgodnie z planem wpadła dwuosobowa ekipa i położyła panele.

borzyszewo%25202729.jpg

borzyszewo%25202743.jpg

borzyszewo%25202739.jpg

 

Baliśmy się, że będzie trochę szaro, ale na szczęście nie jest :)

 

Mając na uwadze fakt, że w domu jeszcze przez długi czas nie będzie czysto, zabezpieczyłem podłogi folią i ułożyłem stylowy dywanik.

borzyszewo%25202746.jpg

 

Tym samym zeszliśmy w końcu z pracami na parter i naprawdę postępy widać gołym okiem. Z grubszych spraw ścienno - sufitowych został jeszcze salon do zaszpachlowania i trochę powierzchni do szlifowania. Potem farba, podłoga i koniec (ot, takie małe marzenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...