Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplanie stropu na poddaszu


ktosiak84

Recommended Posts

A po co ma przepuszczać wigoć?

Możesz dać styro.

 

W sieci na róznych stronach znalazłem informacje, np. na http://www.budujemydom.pl, że:

Podłogę na strychu można też wykończyć wylewką betonową. Wtedy do ocieplenia używa się płyt styropianowych odmiany EPS 100, najlepiej ułożonych w dwóch warstwach z przesunięciem styków. Betonowy jastrych powinien mieć grubość co najmniej 4 cm i być zazbrojony siatką przeciwprężną zapobiegającą pęknięciom. Zatarty na gładko jastrych powinno się pomalować farbą do betonu, aby nie pylił.
Czy ja też muszę kłaść płyty styropianowe w dwóch wartstwach, czy wystarczy mi 20cm płyta położona raz i czy muszę robić wylewkę? W sieci można się spotkać z różnymi opiniami, że pod takie płyty powinno się kłaść folię paraizolacyjną lub też nie, np.
Grubość izolacji na stropie powinna wynosić przynajmniej 15 cm i warto ułożyć styropian dwuwarstwowo co ograniczy przenikanie ciepła na stykach płyt ociepleniowych. Przy izolacji poddaszem styropianem ułożenie folii na stropie nie jest konieczne, gdyż samo ocieplenie ma dostatecznie duży opór dyfuzyjny dla pary wodnej nie ma więc niebezpieczeństwa wykraplania się jej w warstwie izolacyjnej.
Co sądzicie na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to się pytałem, takie płyty ze styropianu z płytą wiórową, film już oglądałem i też mi się podoba, a jak mówicie, że takie płyty zdadzą egzamin przy ocieplaniu stropu na poddaszu nieużytkowym to jednak je wybiorę. Myślę o 20cm i o położeniu pod płyty foli tak jak doradzacie (na filmach też tak robią, np. http://www.proidea.hu/termekhir-1/austrotherm-padlap-az-optimalis-megoldas-1636.shtml).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom lecz jezeli masz sciane kolankowa, szczytowa lub/i komin to je w pierwszej kolejnosci zaizolujesz przynajmniej na 50cm liczac od gornej warstwy izolacji stropu.

 

Mam ścianę kolankową i jeden komin, a jak mam zaizolować na 50cm, jak to rozumieć? Przepraszam za głupie pytanie, ale nie rozumiem tego.

Edytowane przez ktosiak84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zapraszamy do kontaktu z Ekpertem Forum. Na pytania -
jeszcze tylko przez kilka dni
- odpowiada URSA

 

 

 

Porady Eksperta:
http://forum.muratordom.pl/forumdisp...łna-mineralna

 

 

 

URSA Polska jest producentem szerokiej gamy materiałów izolacyjnych. Podstawowe produkty firmy to
wełna mineralna URSA GLASSWOOL
oraz
polistyren ekstrudowany URSA XPS
, a także nowość w ofercie -
biała wełna mineralna PURE ONE
. Dzięki nim producent zapewnia wiele rozwiązań w zakresie
izolacji termicznej
i
wyciszenia pomieszczeń
.

 

 

 

Materiały izolacyjne, ocieplenie dachu, ocieplenie poddasza, izolacje techniczne, izolacja ścian, sufitów i podłóg – URSA oferuje rozwiązania dla wszystkich.

 

 

 

Czekamy na Państwa pytania

 

Pozdrawiamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...