Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

efilo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie dziś powstał pierwszy stroik ;) w tym roku mnie ciągnie na fiolety....

 

http://lh5.ggpht.com/_83tmosUe46o/TP1BTwkkvGI/AAAAAAAAETs/bH4hQkeRavo/s512/018.JPG

 

i aniołek :)

 

http://lh5.ggpht.com/_83tmosUe46o/TP1By1tcDgI/AAAAAAAAET0/FK24ks0GjuA/s512/026.JPG

 

troszkę jak palma wielkanocna wyszło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJa?! dziękuję :) tak, sama robię bombki.

Bardzo prosta rzecz, trochę czasochłonna (najwięcej zajmuje sprzątanie ;) ), ale za to daje wiele radości.

Wcześniej w tym wątku podawałam przepis, jakbyś miała ochotę się też pobawić.

 

lasche dziękuję, miło, że się podoba nie tylko mnie :D

 

Lucyna1 przepięknie. Skąd ten cudny konik? Też chcę takiego!!!

Szukałam takich wstążeczek, jak u Ciebie na zdjęciu i nigdzie nie mogłam znaleźć.

Obleciałam wszystkie znane mi pasmanterie w okolicy i nigdzie nawet podobnych nie było.

Na allegro znalazłam tylko taką w drobniutką krateczkę biało-czerwoną.

Możesz zdradzić, gdzie wynalazłaś te cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannasia, REWELKA! super rękodzieła!

a zdobycze zakupowe skąd? konkretnie gwiazdeczki i koniki?

 

 

***

 

ja ostatnio zakupiła trochę ozdób w empiku, ładnie tam... filcowo i dzwoneczkowo. ale to już pewnie mówiłyście z detalami przez ostatnie kilkanaście stron (się zagubiłam w pewnym momencie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jannasia, lasche

 

Witajcie -właśnie na tym forum krążył przez chwil kilka adres szkółki drzewek Kapias w Goczałkowicach. Postanowiłam tam pojechać zakupić juz choinkę na te święta. Nie dość ze kupiłam ślicznego świerka klującego, to do tego wpadłam właśnie na nowo otwierany tam pawilon z ozdobami świątecznymi. Mówię Wam cuda cuda. Nie spodziewałam sie wcale tak ładnych ozdób jakie tam zastałam. Koniki mnie powaliły na kolana (10 zł), komplet wstążeczek -5 rodzajów (12,70 zł), lampionik szklany postarzany -(5,60zł). Jak widzicie ceny przystępne. Sznurek biało-czerwony ,oraz wstążka w krateczkę i w renifery sa do nabycie w Rossmannie (4.60 za szt-ok 3 m).

Jak mieszkacie w okolicach Goczałkowic to wpadajcie do Kapiasa -jest sporo ciekawych ramek na zdjęcia, lampionów na świece i cała fura ozdób choinkowych -dla każdego coś innego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monah dziękuję :)

koniki są z LM - malutkie i pomalowane tylko z jednej strony, ale i tak bardzo mi się podobają

gwiazdeczki szmaciane (z tego zdjęcia razem z serduszkami) są z Rossmanna, teraz nawet taniej w promocji za 2,99/szt :D

w Empiku też mi się wiele rzeczy podobało (np. filcowe laleczki), ale póki co mam już przeciąg w portfelu, więc muszę poczekać na lepsze czasy

 

Firiel7 mój przepis na sznurkowe bombki znajdziesz na 40 stronie tego wątku

 

Aricia znam ten ból, mnie najokrąglejsze trafiły się w carrefourze (i zarazem najtańsze).

Chociaż mam sposób, żeby bombki wychodziły okrągłe na balonach, na których robi się stożek na końcu.

Ja nawijam pierwszą warstwę sznurka dosyć rzadko, omijając te niekształtne miejsca.

Potem wyjmuję balon, a do zaschniętej rzadkiej bombki dowijam drugą warstwę sznurka i ją zagęszczam.

A z tych całkiem jajowatych zrobiłam... sznurkowe jajka wielkanocne :) Poczekają do wiosny.

 

Najlepiej się ubawiłam, jak kupiłam specjalnie balony w kształcie serca, bo wymyśliłam sobie duże sznurkowe serduszka.

Tyle, że po nadmuchaniu... wychodzi zwykły balon (bardziej okrągły niż niejeden zwykły) ze sflaczałymi prypciami po bokach :D

 

Lucyna1 niestety pozostaje mi podziwiać Twojego konika na zdjęciu i mieć nadzieję, że kiedyś trafię na podobnego, bo goczałkowice są poza moim zasięgiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucyna

napisz jak zamontowałaś ten sznurek na oknie

 

Efilo

Do górnej szpalety przywiercił mi mąż listewkę drewniana, którą pomalowałam na biało w kolorze szpalet. Do tej listewki powkręcałam co 15 cm malutkie haczyki i powiesiłam swoje ozdóbki. Listewka jest prawie nie widoczna. A w każdej chwili można coś w oknie powiesić nie dziurawiąc ramy okiennej.

Człowiek jak jest w potrzebie to potrafi wymyślić rożne rzeczy :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...