Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

efilo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koniecznie białe, śnieżne święta! Mrozek lekko szczypiący w nos, śnieg pod butami i specyficzny zapach dymu z kominów na osiedlach domków jednorodzinnych:) Ale tych nieekologicznych:)

 

 

Ja mam jeszcze pytanie do jaksie - w swoich inspiracjach pt. "dekoracje świąteczne i inne" znalazłam Twoje zdjęcie i ozdobę - białe gałązki z białymi kulkami, w wysokim szkle z białymi kamieniami. Czy możesz zdradzić gdzie kupiłaś te gałązki? Widziałam podobne u efilo, bardzo mi się podobają, a nie mogę choćby podobnych znaleźć nigdzie w sieci.

Edytowane przez Ania i Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie białe, śnieżne święta! Mrozek lekko szczypiący w nos, śnieg pod butami i specyficzny zapach dymu z kominów na osiedlach domków jednorodzinnych:) Ale tych nieekologicznych:)

 

 

Ja mam jeszcze pytanie do jaksie - w swoich inspiracjach pt. "dekoracje świąteczne i inne" znalazłam Twoje zdjęcie i ozdobę - białe gałązki z białymi kulkami, w wysokim szkle z białymi kamieniami. Czy możesz zdradzić gdzie kupiłaś te gałązki? Widziałam podobne u efilo, bardzo mi się podobają, a nie mogę choćby podobnych znaleźć nigdzie w sieci.

 

Te gałązki kupiłam w zeszłym roku w home & you

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, ponieważ od dawna podziwiam Wasze dekoracje, odważyłam się poprosić o radę :oops: Mam 12 dni na stworzenie choinki ekologicznej. Kilka pomysłów z ostatnich stron bardzo mi się podoba, ale ciągle szukam czegoś, co:

- nie będzie wymagało dużego budżetu,

- poradzą sobie z tym małe rączki dziesięciolatków,

- będzie spektakularnie piękne :)

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek bez problemu. Ja malowałam na biało a sznurek był beżowy więc trochę farby zeszło jak skończę to wrzucę foto.

Dzisiaj kończyłam szopkę do szkoły w słoiku jako kula wodna - proste i fajne inspiracja z http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_sniezna_kula_ze_sloika.shtml

 

Z czego zrobiłaś szopkę ? Świetny pomysł, moja córa ma konkurs w szkole i rodzice mogą pomagać, więc pomogłabym jej taką szopkę ww słoiku zrobić.

Jak duży słoik użyłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubelku ja tam kupiłam fajne pióra, ładne girlandy, podobne rzeczy do tego co w h&y.

 

a jeszcze szukam takiej choinki jak w h&y ale mniejszej widziałyscie gdzies?

http://home-you.com/images/medium_wm/6659.jpg

 

http://www.home-you.com/?go=bn&rname=bn_sg&gid=88#

http://www.home-you.com/?go=bn&rname=bn_sg&gid=88#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe gałązki oraz choinkę (taką jak w h&y) kupiłam w hurtowni przy Kinepolis w Poznaniu (niedaleko Ikei). Choinkę spryskałam już białą farbą (była złota) w weekend doczepię perełki i będzie cacy :)

 

Co do bombek o których pisałam ... polecam są świetne. Do środka każdej włożyłam piórko, perełkę na żyłce, koraliki, taki sypki biały śnieg - płatki ( oczywiście w każdej jest tylko jedna rzecz). Jedną sztukę od zewnątrz pomalowałam korektorem - takie ślimaczki (w środku ślimaczka będzie jeszcze cyrkonia - ale czekam za dostawą z allegro). Każdą bombkę powiesiłam na żyłce, dzięki temu wyglądają delikatnie.

 

Popełniłam również choinkę z kory (dziękuję Arco za inspirację :) jest śliczna, co prawda trochę krzywa, ale pocieszam się, ze w naturze też nie rosną prosto:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hug:

Dziewczyny, ponieważ od dawna podziwiam Wasze dekoracje, odważyłam się poprosić o radę :oops: Mam 12 dni na stworzenie choinki ekologicznej. Kilka pomysłów z ostatnich stron bardzo mi się podoba, ale ciągle szukam czegoś, co:

- nie będzie wymagało dużego budżetu,

- poradzą sobie z tym małe rączki dziesięciolatków,

- będzie spektakularnie piękne :)

 

Z góry dziękuję za wszelkie rady :hug:

 

mam pomysł, który chcę zrealizować u siebie w domu z moimi dziećmi - szary papier (do pakowania) pocięty w niewielkie karteczki (8x4 cm) postęplowany w świąteczne wzory (stępli pałno na all), karteczki przyczepić do sznurka (takiego papierowego jak do pakowania) i owinąć taką girlandą/łańcuchem całą choinkę:rolleyes:

 

druga opcja (aczkolwiek nie łączy się z poprzednią:p) białe piórka przyczepione do cieniutkiego drucika (wszystko do dostania na giełdzie kwiatowej) i takim łańcuchem owinąć choinkę:rolleyes:

 

a w ogóle fajne rzeczy wklejacie tu dziewczyny, dzięki:hug:

kalendarz adwentoway z mikołajem robiłam dziś z synkami i wszyedł bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, żeby wykonać drewniany stelaż i owinąć go drutem lub sznurkiem (bardziej ekologicznie ;)), do którego będą podczepione różne ozdoby - pomysł z karteczkami mi się podoba :) Białe piórka prezentowałyby się ładnie, ale pod warunkiem, że byłyby jedyną ozdobą :yes: Znając dzieci, każde będzie chciało mieć swój wkład w powstanie choinki, każde również będzie bronić swojego pomysłu na świąteczne ozdoby i dobrze by było, aby wszystko jakoś wykorzystać :) Powstanie mały misz-masz, ale przede wszystkim mają mieć frajdę, a nie ciśnienie, żeby sprostać ambicjom dekoratorskim pani ;)

 

Może narzucić im jeden kolor na te ozdoby? W różnych odcieniach...?

Edytowane przez Ilona Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek bez problemu. Ja malowałam na biało a sznurek był beżowy więc trochę farby zeszło jak skończę to wrzucę foto.

Dzisiaj kończyłam szopkę do szkoły w słoiku jako kula wodna - proste i fajne inspiracja z http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_sniezna_kula_ze_sloika.shtml

 

Z czego zrobiłaś szopkę ? Świetny pomysł, moja córa ma konkurs w szkole i rodzice mogą pomagać, więc pomogłabym jej taką szopkę ww słoiku zrobić.

Jak duży słoik użyłaś?

Najlepiej jak słoik jest płaski przy zakrętce wtedy ładnie widać figurki. WIelkość słoika zależy od ilości n=modeliny czyli wysokości figurek. Ja szukałam i szukałam po czym wpadłam do marketu i na ogórkach paprykach itp coś wybrałam. Na zdjęciu jeszcze przed dodaniem brokatu i wody

słoik 1 .jpgsłoik.jpgsłoik2.jpg

 

DSCF3286.jpgDSCF3256.jpgDSCF3245.jpgDSCF3271.jpgDSCF3262.jpg

U nas advent się już zaczął Dzieciaki codziennie mają zadanie do wykonania, znajdą też codziennie mały drobiazg lub słodkość . Zadania i nagrody muszę wkładać tylko na dany dzień bo nie wytrzymują bez podglądania

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...