Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

efilo

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arco jak zwykle pięknie. U mnie będzie podobna dekoracja ale zamiast małych bombeczek będą śnieżnobiałe pomponiki z włóczki.

Tylko czas muszę znaleźć:)

Magdalena P super choinki:) może się przymierzę ale do piernikowych dzwoneczków.

Co do bialych gwiazd wczoraj widziałam w Obi i Kauflandzie.

Edytowane przez monia77w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w obi same czerwone gwiazdy, w promocyjnej cenie - 4,99/szt, białych kilka stało, ale psikniętych kolorowym brokatem, wiec jak biale nie wyglądaly:)

 

macie moze w swoich zbiorach ciekawe inspiracje z bialymi wieńcami wiklinowymi? kojarzy mi się, ze w zeszłym roku coś było, ale nie ma juz starych zdjęc... Bardziej w stronę biała wiklina + naturalne ozdoby niż perły i pióra, jakby co;)

pomozecie ciężarnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos pamieta gdzie były srebrne, postarzane bombki i swieczniki? gdzies widziałam ale gdzie????????

 

aa i z tymi wiklinowymi wiankami tez by mi sie jakas inspiracja przydała, kupiłam wianek z dzwoneczkami w Tikeju i nie wiem co dalej hhihihih

 

i jeszcze cos, jaki macie pomysł na schody??

girlanda odpada, bo nie mam i boje sie ze porysuje porecz, lampki? nie mam kontaktu w poblizu;-(... jakis inspiracjon?

 

a no i moze komus wpadnie w oko konik na biegunach? co?

Edytowane przez psosin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baby, atmosfera świąt tez mi się udziela i postanowiłam ubrać moją choinkę w tym roku jak mi się zawsze marzyło. kolorowe lizakowe laski już kupiłam, w weekend miałam zacząć wypiek ciasteczek.

znamy jakieś przepisy na piernczki, które nadawałyby się na choinkę? ktoś kiedyś próbował? jakieś sugestie/patenty/-przestrogi?

 

a moze inspiracje?! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, kocham choinki ze wszystkim. U mnie w tym roku będzie bez "jedzenia", bo pierwsze święta mamy psa na dodatek "odkurzacza"

Przepis powinien być dobry ten: http://atinabc.blox.pl/2011/12/Pepparkakor-czyli-cieniutkie-pierniczki-z-Szwecji.html bo to takie pierniki ikeowe. Fajne są też takie z witrażykami z landrynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znamy jakieś przepisy na piernczki, które nadawałyby się na choinkę? ktoś kiedyś próbował? jakieś sugestie/patenty/-przestrogi?

 

a moze inspiracje?! :)

 

ja już w tym roku upiekłam pierniczki, co prawda robiłam je pierwszy raz i na razie ani nie mam sugestii ani żadnych przestróg ;)

Podaję przepis na podstawie którego robiłam:

55 dag mąki,

30 dag miodu (z miodem sztucznym pierniczki szybciej będą miękkie niż z prawdziwym)

10 dag cukru pudru

12 dag masła

1 jajko

2 łyżeczki sody oczyszczonej

przyprawa do piernika - około 40g do 50g

kakao (opcjonalnie, ja dałam około dwóch łyżeczek)

 

Miód podgrzałam. Do miski wsypałam wszystkie składniki, jak miód lekko przestygł (tak bym mogła włożyć tam swe piękne dłonie) to wyrobiłam ciasto. Wałkować podsypując mąką (w przepisie było na 2-3 mm ale moje były grubsze). Otworki robiłam wykałaczką przed upieczeniem. Jeszcze przed upieczeniem smarowałam pierniki roztrzepanym jajkiem i część posypałam stłuczonymi orzeszkami. Lukrujemy lub polewamy polewą po upieczeniu.

Pierniki są twarde po upieczeniu, ale później zmiękną. Przechowywać należy szczelnie zamknięte - moje leżą w lnianych woreczkach już prawie tydzień. Lukrować będę przed powieszeniem na choinkę.

Piekłam 8 minut w temp. 180 stopni

Życzę powodzenia w pieczeniu ;)

Edytowane przez magduska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten przepis, bo pierniki są od razu dobre do jedzenia- miękkie i pulchniutkie.

 

Składniki

2 szklanki mąki pszennej tortowej

1 jajo

3/4 szklanki cukru pudru

czubata łyżka miodu

1,5 łyżeczki przyprawy do pierników

1 łyżeczka sody oczyszczonej

2,5 dag drożdży

2,5 dag miękkiego masła

 

Mąkę wymieszać z cukrem pudrem.

Miód podgrzać do rozpuszczenia z przyprawami, na koniec wymieszać z sodą, przełożyć do mąki z cukrem, wymieszać. Dodać drożdże (bez robienia rozczynu), jajko i masło, wyrobić dokładnie.

Wałkować (w razie potrzeby podsypać odrobiną mąki) na ulubioną grubość (grubsze są bardziej miękkie), wycinać foremkami dowolne kształty i piec około 10-15 minut w piekarniku nagrzanym do 180°C, aż się zarumienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baby, atmosfera świąt tez mi się udziela i postanowiłam ubrać moją choinkę w tym roku jak mi się zawsze marzyło. kolorowe lizakowe laski już kupiłam, w weekend miałam zacząć wypiek ciasteczek.

znamy jakieś przepisy na piernczki, które nadawałyby się na choinkę? ktoś kiedyś próbował? jakieś sugestie/patenty/-przestrogi?

 

a moze inspiracje?! :)

 

Do pieczenia pierniczków najlepszy jest miód gryczany i mąka pszenna zmieszana z żytnią.

Podaję bardzo szybki przepis na lukier do zdobienia pierniczków:

białko z 1 jaja ubijam na sztywną pianę, dodaję partiami 18 dkg cukru pudru, na koniec kilka kropli: soku z cytryny i oleju / w zależności od ilości pierniczków wielokrotność porcji /. Lukruję rożkiem który robię z papieru pergaminowego oraz pędzelkiem. Barwić tę masę można sokiem z buraka, sokiem z marchwi, kurkumą, sokiem ze szpinaku, chociaż mi najbardziej podobają się zdobione białym lukrem i takie co roku robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...