Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

efilo

Recommended Posts

Prasowanka z kredek:

 

źródło: http://lekcjawychowania.pl/czas-wolny/zamiast-farb-i-kredek

 

Materiały: kredki świecowe, temperówka lub nożyk, blok techniczny formatu A4, gazeta na wiórki z kredek świecowych, żelazko (do użycia przez rodzica)

 

Etapy pracy: Kredki świecowe ostrzymy na temperówce, bądź przy użyciu nożyka na wiórki, które odkładamy na gazetę. Rodzic podłącza żelazko, w tym czasie dzieci usypują na kartce papieru barwne kompozycje z wiórków świecowych. Bardzo ładnie wychodzą tu kompozycje drzewa jesiennego, motyla itp. Drugą, czystą kartką przykrywamy kompozycję i przykładamy do niej żelazko, by pod wpływem ciepła wiórki się roztopiły. Po zdjęciu jednej kartki z drugiej powstaje nam piękna kompozycja.

 

Uwagi: Technika bardzo prosta do zastosowania, należy jednak zachować szczególną ostrożność przy pracy z żelazkiem. Technika sprawdza się przy uzyskiwaniu prac abstrakcyjnych czy też pejzaży. Każde dziecko otrzyma oryginalny i niepowtarzalny obraz.

 

inne źródło: http://miastodzieci.pl/zabawy_dla_dzieci/zabawa/9:wiosna/5760:wiosenne-motyle-z-kredek-swiecowych

 

i google :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wg mnie to kalka na to zestrugane swiecowki i to bym prasowala przez papier do pieczenia np bo obawiam sie ze po tym prasowaniu zelazko do wyrzucenia moze byc :)

Ja to kiedyś robiłam na sztywnej fizelinie... A prasowałam przez pergamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...