Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

My z domów bez wentylacji


Recommended Posts

Tytuł dotyczy wentylacji grawitacyjnej w domach parterowych. Po przeczytaniu wielu artykułów pwenie mocno sponsorowanych przez środowisko WM można dość do wniosku ze wentylacja grawitacyjna działa sprawnie tylko gdy długość przewodów wentylacyjnych wynosi min. 5 metrów. W przecietnej parterówce od stropu do dachu jest ok. 3mwięc wszyscy posiadacze tych domów powinni borykać się z następstwami wilgoci, grzybem i zapłakanymi szybami.

"Nieszczęśliwi" posiadacze tych domów podzielcie się swoimi opiniami, ku przestrodze dla przyszłych inwestorów, jak walczycie z tym problemem :-)

-Michał

 

Ps. Osobiście nie mam nic przeciw WM, chciałbym tylko zasygnalizować ze nie zawsze powinniśmy ulegać medialnemu zamieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem sprostowania.

Minimalna długość kanału wentylacyjnego w praktyce to 2 m, przy przekroju 14x21 cm lub 3 m przy przekroju 14x14 cm.

Sam mam w nowym domu wentylację grawitacyjną ale jak bym teraz stawiał drugi dom to zrobiłbym WM.

Nie dlatego, że uległem "medialnemu zamieszaniu" tylko ze względów praktycznych, chodzi o zwykłą oszczędność energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu artykułów pwenie mocno sponsorowanych przez środowisko WM...

 

czy trzeba płacić komuś kto twierdzi że wóz drabiniasty gorszy od ciężarówki czy może robi to dlatego że tak uważa ?

 

chociaż jest prawdopodobne że lobby producentów ciężarówek go sponsoruje...

 

 

...wentylacja grawitacyjna działa sprawnie tylko gdy długość przewodów wentylacyjnych wynosi min. 5 metrów.

 

czyli sądzisz że z powodu sponsoringu handlarzy wm, grawitacyjna działa dopiero gdy komin ma minimum 5 metrów?

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mieszkam na poddaszu w budynku modernistycznym, nad głową mam stropodach, a kanału murowanego od wlotu w mieszkaniu do wylotu na dachu jest góra 1,5 metra, okna starego typu. Bez wentylatora w łazience ani rusz, jak nie chodzi to okna zaparowane, to samo przy gotowaniu, jak nie pracuje wentylator w okapie to nie ma wentylacji. Dlatego w "nowym" mieszkaniu tylko i wyłącznie wentylacja mechaniczna wywiewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają to mają, a ci co nie mają to nie mają. Ale ci którzy dopiero mieć dom będą i wydają na niego 300-500 tyś i żal im jest wydać 10tyś na porządną wentylację są dla mnie trochę dziwni. Przecież wydając tylko ułamek więcej tych pieniędzy niebotycznie podnosi się komfort życia w tych ścianach. Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co mają to mają, a ci co nie mają to nie mają. Ale ci którzy dopiero mieć dom będą i wydają na niego 300-500 tyś i żal im jest wydać 10tyś na porządną wentylację są dla mnie trochę dziwni. Przecież wydając tylko ułamek więcej tych pieniędzy niebotycznie podnosi się komfort życia w tych ścianach. Ech...

 

Najważniejsza jest plazma na ścianie i efektowny wygląd i można żyć nawet w 50 olfach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...