Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Buderus GB162 i inne kotły buderusa proszę o opinie użytkowników


Seluch

Recommended Posts

Pytanie do fachowców:

Dom 190m2 powierzchni użytkowej ( dobrze ocieplony - prognozowane zapotrzebowanie około 11kW). Podłogówka - 100m2 na dole i 150m2 na poddaszu. Dwa rozdzielacze po 9 obwodów. W sumie około 1800m pex 18x2. Czy pompa w GB162 poradzi sobie z taką ilością rury czy trzeba zamontować dodatkowe pompki przy rozdzielaczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Witam,potrzebuję pomocy w ustawach kotła buderus gb 162 15kw

obieg grzewczy grzejniki sterowane przez RC 35 temperaturą pomieszczenia obieg grzewczy podłogówka sterowane RC35 przez czujnik zewnętrzny fa.

Jakie nastawy zastosować ;mianowicie max temperatura zasilania obiegu grzewczego 1 i to samo z obiegiem 2 czy takie sterowanie jest O.K,ustawienie krzywej grzewczej ,offset.Wyposażenie kotłowni kocioł,pompa ciepła WPT 270 A/S sprzęgło rozdzielacz HKV 2/25 ,grupa pompowa HSM 25 z mieszaczem,grupa pompowa hs 25,moduł mm10,moduł wm 10.Na dzień piec pochłania w granicach 6-7 m3 gazu na dobę przy temperaturze nastawy 11 stopni i przy wyłączonej wodzie dom dobrze ocieplony nowy powierzchnia 130m2 powierzchni użytkowej

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...
GB162 to lepszy kocioł od GB072 i GB172. 072 i 172 to te same kotły tyle że 172 ma zasobnik. Korzyść w stosunku do kotła i osobnego zasobnika, to zajmuje mniej miejsca i . Porównaj sobie ile musiałbys zapłacić za osobny kocioł i zasobnik a ile za lodówkę. Pewnie oodówka wyjdzie drożej ze 2000zł, a tyle więcej wydasz na osprzęt i montaż. Na jedno wychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie.

W związku z dotarciem nitki gazowej na moją ulicę planuję rozbudować instalację CO/CWU o kocioł gazowy. Nie mogę jednak zdecydować się pomiędzy GB162-15V3 a nowym maleństwem GB062-14V2 -cyferki w tabeli ma nawet lepsze niż weteran, różnica w cenie znaczna, ale pewnie jest coś za coś? Tylko co?

A może trzeci skorzysta, czyli Vitodens 200W 13kW? Możecie coś doradzić bo zgłupiałem, zwłaszcza, że o GB062 prawie nic nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 years później...
Witajcie, odświeżę wątek bo ostatnio kupiłem gazowy kocioł kondensacyjny stojący ze zintegrowanym podgrzewaczem pojemnościowym z marki Buderus. Ma funkcję Booster, zwiększającą moc grzewczą na cele c.w.u Przyznam szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczył ten kocioł. Zdecydowanie lepsza opcja niż węglowy.

 

uwaga spamer! probuje robić z ludzi idiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...