Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzięki dziewczynki, stety-niestety ja tylko ładnie na zdjęciach wychodzę... wszyscy mi mówią że jestem fotogeniczna.... wolałabym lepiej wyglądać w realu.

 

Dziś pan od płytek się pojawił, zostawił rzeczy i ma niby zacząć jutro.

pojawił się też hydraulik, który ma obsadzić wannę. niestety nie ma miejsca na murek między wanną a wc, więc będzei bez murka i będzie na wejsciu widać piękny kibello ! no ale gości do łazienki zapraszać na kawę nie będę więc luzzzzz.

 

grunt żeby było dużo miejsca żeby dupkę posadzić wygodnie na kibello!

 

może powinnam zacząc odliczanie? przeprowadzka będzie w ostatni weekend września, bo mieszkanie musimy oddać najpóźniej do 30 wrz i nei ma przeproś bo ktoś inny się tutaj wprowadza.

będzie się działo. ba, musi się dziać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygladem to ja nie wierzę! Buźka i figurka śliczniutka, więc mnie Twoja skromność nie zwiedzie! :p

 

Trzymam kciuki, żebyście zdąrzyli ze wszystkim. Dla pociechy - nam się wszyscy w twarz śmiali, jak słyszeli, że chcemy zdażyć do końca sierpnia. A jednak się udało :) Powodzenia :)

 

Aha, masz rację - byle kibello i wanna były wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje zatem jeszce raz :)

ja tak raczej na klasycznie się ubieram więc potem zaczełam się zastanawiać czy dekolt nie za duży.... ale sukienka super - wraz z odpowiednim biustonoszem wykreowała biust którego nie mam :D

 

pomysł z matą fajny, jedynie co to nie widzę jak mój luby się godzi na jej instalację bo on sam robił elektrykę.

 

dziś kablowaliśmy dalej dom- tv i internet jużteż pociągnięte i już naprawdę niewiele kabli nam zostało do pociągniecia. skończyliśmy o zmroku dość głębokim.

jutro powinien pan od płytek się zjawić, również hydraulik będzie kontynuował pracę. oby jutro już się na serio zaczeło dziać!! a teraz padam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan-kafelek przyszedł :) ba, tak jak powiedział w 3 przyszli. Ruszyli z kopyta i kuchnia ma już prawie podłogę, łazienka prawie 1 ściana zrobiona, w sypialni ściany też dostały za swoje. Powiedział że do niedzieli skończą :D jako że pan w ogóle nie sprawdzony i nie polecany to mam nadzieję że wszystko będzie ok.

oczywiście życie uczy kompromisów i tak oto ciut musiałam przesunąć dekor, ale będzie ok.

zrezygnowaliśmy z murku pomiędzy wc a wanną, będzie tylko ciut wyciągniety murek ale na wysokości wanny, tak żeby odstawić żel, szampon etc.

jutro jadę dalej szukac i kupić szkło do wanny tak żeby Ci sami panowie od razu zainstalowali wszystko, oby im płytki nie pękły!!

ale póki co jest dobrze i nabiera to kształtów i moje leki trochę znikają :)

 

tych samych panów poproszę o wycenę reszty pomieszczeń i klatki schodowej. i może nawet ściany będą zrobione zanim się wprowadzimy, albo dość szybko na wprowadzkę.

 

Ponadto pomału muszę pomyśleć o choć minimum oświetlenia w domu bo przecież wieczory coraz ciemniejsze.

w kuchni będą takie białe podwójne spoty czy tam halogeny z massiva. gdzieś wcześniej je pokazywałam - takie białe, matowe [występują jako 1, 2 i 3 puntky, w bieli i czerni]. głównego zyrandola nie kupuję - poczekam na Wasze porady, ktore sobie bardzo cenie.

 

co do łazienki to dziś widziałam coś takiego:

http://img193.imageshack.us/img193/7707/bricoplanitanderlecht72.jpg

i wtedy 4 na górę i ten podwójny nad lustro.

Pytanie - co Wy na to?

Konkurencją jest nad lustro cos w typie:

http://img199.imageshack.us/img199/2592/kinkietnadlustrotinskal.jpg

 

oraz to na sufit, i to chyba w wersji 3 lampkowej - jasnej

 

http://img706.imageshack.us/img706/1637/bricoplanitanderlecht26.jpg

 

 

w sumie to nie widzę na necie różnicy między TINSK Chors'a oraz SLIM....

 

A co Wy mi podpowiecie?

 

i jeszcze jedno pytanko - mam okno w łazience o szerokości jakieś 144cm - wg moich wyliczeń wynikałoby żeby taką żaluzję dać o szerokości 150cm - ale kurcze, coś powyżej 140cm nie widzę.... i co z tym fantem zrobić? macie jakieś sprawdzone firmy gdzie można zamówić drewniane zaluzje? bo chodzi mi o takie szerokie drewniane listki :)

 

i właśnie wybraliśmy szkło do łazienki, będzie o takie:

http://img40.imageshack.us/img40/1954/imgp5810.jpg

mam nadzieję, że jutro pojadę i sprawnie kupię. Nie tak jak przygody z płytkami i fuga. pojechałam odebrać płytki które kupiłam w ub tyg które miały przyjść do sklepu w poniedziałek. Nie ma! Kupiłam fugę, poszłam na magazyn - Nie ma! jeśli jutro nie będzie, to zarządam kasy i pójdę gdzieś indziej.

sklep ze szłem wszakże inny jest więc może będą mieć na stanie.

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol to super idziecie jak burza ;)

 

Mi do łazienki podoba się nad lustro ta listwa pokazywana na drugim obrazku oraz te ostatnie jakby techniczne oświetlenie. Cieszę się bardzo, że z tego murka między wanną a kibelkiem zrezygnowałaś - mówiłam już na wizu że to nie gra :)

 

Z doświadczenia Ci podpowiem że skoro już robisz małe miejsce na szampony, to od strony kibelka na tej wannowej części zrobiłabym też wnękę chociażby na papier toaletowy i jeżeli będziesz mieć bidettę to ręcznik....nie wiem czy się jasno wyraziłam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów sobie strzeliłam gola. ten sam głupi błąd co jakies 2 m-ce temu!!! jezdziłam autem chłopaka wczoraj i co - zostawiłam znów na światłach na noc! głupia baba ze mnie!! już teraz nawet mamy kable do odpalania od drugiego auta ale coś przez pół h nie mogliśmy go odpalić i w końcu dałam swoje auto lubemu... potem pojechałam środkami masowego przekazu do sklepu gdzie miałam nadzieję zobaczyć lustro i potem metrem i pociągiem do domu. że tak powiem zrobiłam panom nalot, bo wiedzieli że coś z autem nie tak, powiedziałam że będę koło 3 a byłam koło 2 a tam jacyś 2 panowie którzy niby pracują w okolicy i jakieś drinki się zaczeły. ekipa niby ok, płytki ładnie robi [wg mnie] ale się wkurzyłam.... niesmak. Pan hydraulik trzymał się z dala od imprezujących. Ale imprezę rozgoniłam, potem panowie wzieli się do roboty. myślę, że jutro, najdalej pojutrze skończą łazienkę :D, oczywiście pozostanie wklejenie lustra, fug, szyby do prysznica [którą to dopiero w sobotę kupię bo jutro idę już do pracy]

w sypialni 1 ściana i sufit też już pozaciągane jak to panowie mówią.

Kuchnia prawie :D

 

Ale przyznam że cieszy. Cieszy patrzenie jak wreszcie coś rośnie :D

Dekor z otoczaków na ścianie na jasnych płytkach wygląda suuuuuper! Trochę te ciemne płytki mogłby by byc jaśniejsze i bardziej ciemno szare niż czarne, ale i tak mają fajny połysk. Zdjęcia pokaże jak będą przynajmniej wszyskie płytki. albo jak będzie też fuga :D

Pan powiedział ze płyteczki casalgrande metalwood są bardzo proste, dobrze sie je kładzie. Są twarde i tną je maszyną z wodą.

 

Ale zdecydowanie uczę sie kompromisów i podejmowania szybkich decyzji. I chyba mi z tym dobrze :D :D :D

 

Venus_m i uderzyłaś w to co mi się bardziej podoba [po namyśle]. Dam chyba 3 punktowe oświetlenie z massiva, choć z drugiej strony wydaje mi się że 2 halogeny wystarczą jeśli będzie światło nad lustrem.

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remont idzie, dziś pan był wymierzyć mebelki do kuchni. Fajnie, ale jedna rzecz mnie zmartwiła któa to nie była dla mnie jasna wcześniej [tzn była jasna i to bardzo ]. Muszę kupić uchwyty do kuchni !!!!! wrrr :(

poszukuje zatem na cito namiarów gdzie można by kupić takie uchwyty:

http://img163.imageshack.us/img163/7589/ukw11.jpg

 

Będę wdzięczna za innne nazwy niż zobal - jeśli takie są!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie - zobal nie odpada, wlasnie wyslalam im zapytanie czy sprzedaja klientom indywidualnym i po ile uchwyty sa. nie dopatrzylam sie cen na stronie i zalozylam ze ceny beda niebotyczne. mam nadzieje ze sie odezwa niebawem i ze ceny beda przyzwoite. bo mi sie baaaardzo podobaja. Mniemam tez ze uchwyty anodowane znaczy takie satynowe :)

znalazlam tez second best - ale sa chromowe wiec wszelki dotyk bedzie widoczny. Ale te chromowe i tak stoja przed ikea :D i tak Venus - nazywaja sie tak jak napisalas, byly w sklepie, ale mnie nei powalily. Jesli sei nie da tego co chce to bedzie ikea :/

a w ogole to w niedziele odwiedzilismy ikea i zmienilismy koncepcje na blat. i bedzie chyba debowy taki jak w ikei jest. boje sie plam od wody [takie brzydkie czarne...] ale luby twierdzi ze drzewo pieknie sie starzeje. powiedzialam ze jak nie bedzie sie pieknie starzalo to se granit fundniemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak - w zwiazku juz sie nauczyl ze mu sie rzeczy wypomina i ze nie zawsze ma racje. ale skoro ja z pomoca FM i Was i AJA?! zrobilam projekt kuchni wiec chcialam zeby i chlopina mial cos do powiedzenia. troche boje sie tego drzewa.

 

a tak - plan podlogi w salonie sei zmienil - wyglada na to ze bedzie deska panelowa [cala z drewna, nie na sklejce] i bedzie olejowana. argument?!!?! chyba juz wiecie - bo drewno pieknie sie starzeje :D :D :D

 

porade bym od Was chciala uslyszec - w gornych szafkach nie chce uchwytow, stwierdzialm zeby wystawaly tak z potorej cm tak zeby mozna je otworzyc bez uchwytu. i teraz wyslalam do pana robiacego kuchnie zapytanie czy moze by tam nie dac tip-on'ow. myslicie ze to ma sens?

 

 

fajnie ze Zobal ma rozsadna cene bo na serio mi sie te uchwyty najbardziej podobaja. jedyne co to szafki nie wszedzie beda standardowe :/ ale coz - wole niedokonca dopasowane uchwyty niz blendy i zaslepki zamiast szafek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze miec kontakt mailowy z panem od kuchni :D

pan powiedzial ze jesli tylko chce tip'ony to mi je zrobi w uzgodnionej cenie [ktora powiekszy sie o cene blatu debowego zamiast wiorowego] wiec powiedzialam ze oczywiscie tip'ony chce :)

 

a co do nagrania to powinnam nagrac to plus jak sie godzi na "a jak drzewo przestanie pieknie sie starzec to chce nowa kuchnie, alo choc przynajmniej granitowy blat :D "

 

dzieki za pomysl |Venus :D

 

dus - a Ty kiedy cos pokazesz nowego? nie mow ze taka zarobiona jestes!!!

 

a jeszcze Venus ogladalam sobie wczo w watku o kuchniach czy salonach i kurka,... ghosty, ludwiki, victorie czy jak im tam... no nie podobaly mi sie... no nie podobaly mi sie.... kurka jak to opinie sie zmieniaja!!!!!!! moze nie do salonu [do jego urzadzania jeszcze duzo czasu wiec wszystko znow moze sie zmienic!!! ale moze do goscinnego.... ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dus zaliczyła w ubiegłym tyg kwerende i w nagrode ja jasnie pan na mini- urlop wyciaga. jak się jaśnie pan spakuje, to spada na przedłużony weekend do Paryża (jaśnie pan mnie denerwuje, bo po nocy postanowił odkopac krawat i jednak wsiąc inny grrr).

a nowości brak bo mam zaraz egzamin, w pracy młyn, w fundacji jak zwykle sajgon i rusza jeszcze rok akademicki i cała kasiore na książki przewalilam. no a tematu elektryka nie poruszamy :)

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol ale Ty się nie spinaj z tymi ghostami ;) Wielu się podobają i jest wielu ich przeciwników, nie odbieraj ich jako szczyt designu i must have sezonu. Co z tego, że większość napisze "ooooo ghosty ładnie" jak wy się nie będziecie dobrze z nimi czuć ;)

 

Każdą decyzję przemyśl, bo kupienie np ghostów do jadalni to wydatek 3 tysięcy (inspirowane), ja nad takim zakupem myślę zawsze intensywnie, bo nie tak łatwo wywalić na strych później ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no dus fajowo. i fajnie ze wakacje, nawet jesli krótkie to i tak dłuższe niż ja w tym roku mam! bo remont,remont, remont... luby prawie dni urlopowe wykończył a głupio żebym sama pojechała ;) a do Paris, Paris to jasniepan sie sam udaje? i po co mu krawat???? chyba że praca i przy okazji weekend :D ale żeby facet w nocy krawat zmieniał?

 

spoko Venus ghosty az tak sie nie podobaja zeby od razu do salonu je wrzucac :) może jeden jakiś do gościnnego, ale to lata świetlne. z drugiej strony mogą coraz bardziej mi się podobać....

swoj typ mam - pierwsza reakcja lubego - hmmm jak w poczekalni. bo pewnie tylko drewniane trony z drewna co sie pieknie starzeje byłyby ok. Ale potem kogoś odwiedziliśmy i mówie że właśnie takie chce. Posiedział przy stole i stwierdził że fajne te krzesłą. i fajnie można się lekko pobujać na nich :) jako że luby daje mi dużo wolnej ręki w wyborach to myślę że przejdą.

 

Ministrem finansów to chyba jestem bardziej ja.... wiec jak nie trzeba rozgłaszać ceny zbytnio to także tak czynie :) po co ludzi stresować? oczywiście zachowuję umiar tam gdzie należy ;)

 

co do zobala to w Zobal nie sprzedają klientom indywidualnym, ale dostałam listę hurtowni. Dziś dzwoniłam do jednej z nich i powiedzieli że uchwyty koło 100PLN za metr wychodzą więc tak jak pisałaś Venus... myślę że będzie gites. a i pani w salonie powiedziała że może zamówić mi pod wymiar :) czekam na akcję pana od mebelków.

 

no mi też się zapowiada dość intensywna zima. Remont, chcę się zapisać na egzamin, no i z pracy ciągle latam... więc pół tygodnia jestem poza domem....

 

Trzymajcie się!!! Jutro jadę zobaczyć co tam na budowie się działo, bo przynajmniej 1 dzień panowie mieli płytki kłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...