Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

hehe yes choć na ta lampe tez bym cię ponamawiala, albo kupiła sobie :D

 

widziałam na bank chromowane i stał szczotkowana, tylko oczywiście nie zapisalam co to za firma. niestety nie wiem czy one świeca góra-dół czy tylko dół.

 

ale powiem ci szczerze, ze nie wiem czy u ciebie kinkiet nie powinien być tylko 'w dol' (mój kabel wychodzi na wys 2.10 wiec mam dokadnie taka sama sytuacje). mam obawy czy to będzie dobrze wyglądało jak promien światła będzie się łamał na styku ściany i sufitu...

Edytowane przez duś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dus - nie pomagasz, oj nie pomagasz!!!

 

chromowane znalazlam, ale z innej firmy. choc na zdjeciu bardziej mi na stal szczotkowana albo aluminium jakies szczotkowane to wyglada. i sa bez szkla.

dzieki za podpowiedzenie kolejnego zmartwienia :D z tym swiatlem na suficie. choc z drugiej strony sobie mysle - a co tam - niech i troche sufit oswietli to bedzie to odbijalo swiatlo.... w sensie ze jasniej bedize....

 

z tych ciemnych chromowanych tez uwidzialam biale. w sumie beda wisiec na bialych scianach oraz na ciemno szarej. co znow mowi mi ze chrom bedzie lepszy. ale chyba one beda najlepiej pasowac do galek z light eye....

 

nie daje mi to zyc! w sensie - w pracy sie skupic na tym co chce.

 

plus chyba zmienilam wizje kinkietu do wc- bo musi byc jasny, mam nadzieje ze ten sie spelni:

http://img225.imageshack.us/img225/3425/kinkietgrensholm2marksl.jpg

 

te kinkiety u kogos na szarej scianie widzialam [na fm] kolo tv

http://img27.imageshack.us/img27/4135/lampakinkietmellerud100.jpg ale nie wiem ja jakiej wysokosci. wiem ze na zdjeciu ktorego w pracy nie mam byly tez kwiatki w bialych albo szarych duzych donicach kolo tv :D

 

a to ta biala wersja

http://img832.imageshack.us/img832/4226/kinkietsigtuna.jpg raczej do mnie to nie przemawia....

 

w przerwie na obiad musze jechac do sklepu dokupic plytek do ubikacji. bo jednak geberit ma byc obudowany, beda biale plytki cos w mozaike, pokazywalam pare stron temu. musze jechac dzis bo ten sklep w sobote ma zamkniety magazyn!!! plus musze kupic ta nieszczesna fuge. 5kg na 3 plytki :/ wrrrr

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co aż 5 kg? przecież są mniejsze worki (na bank kupowałam kiedyś 3kg, a panowie mi mówili, że się sfrajerowałam, bo jeszcze mniejsze mogłam wziąć (nie znalazłam)).

 

eh no ja z tymi kinkietami to też mam dylemat i mnie wkurzają. 2 mają iść do salonu,1 na taką dziwną ściankę, która niczemu nie służy. te salonowe muszą pasować do pozostałych lamp, a ten samotny - rodzącej się w bólach koncepcji przedpokoju. bożesz ty mój....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie - rodzaca sie w bolach... juz mam dosc. chyba chce po prostu kupic/zamowic i przejsc do nastepnej rzeczy.

u mnie jeszcze to sie kumuluje z tym ze chce zamowic w PL bo jednak niektore rzeczy sa tansze w naszym kraju. a ze bedziemy sie wyprawiac do ojczyzny na 11 listopada [bynajmniej patriotyzm nas nie wzywa ;) ] to chcialabym juz zamowic. pokaze lubemu, zobacze co powie.

 

co do fugi - to niestety, tutaj nie dosc ze magazyn w weekend zamkniety to jeszcze ta fuga po 5kg tylko pakowana. do lez mnie to doprowadza ze panowie wyrzucili, albo upchneli tak ze luby wyrzucil z workami. a potrzebuje na 3 plytki :(

 

ale z dobrych wiesci to firma zgodzila mi sie czesciowo dosponsorowac egzamin, ciut wiecej niz poczatkowo mowili, ale nie az tak dobrze jak to w corporate bywalo. no ale jednak.

 

no i jade zobaczyc postepy na budowie! cotygodniowa/okoloweekendowa inspekcja. z racji pracy pon-czw nie ma mnei na miejscu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomozecie???

czy wiecie pod jaka nazwa/firma wystepuja te lampy? w casto sie chyba nazywaja Astro

http://img6.imageshack.us/img6/402/img00465201103190908.jpg

mysle o nich na parter - jako oswietlenie gorne na korytarz.

 

pozatym zaczelam kupowac na necie :D ale oczywiscie kolejne pytania sa.

zamowilam jedynie kinkiet do wc, juz kupiony, odfajkowany wiec jest gites. duuuzo bialej farby, ciut zlamanej bieli do malego pokoju, wiecej zieleni szczypiorkowej do pomieszczenia gospodarczego.

kinkiet do lazienki nad lustro w zasadzie zamowiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczynilam czesc zakupow netowych,.

kinkiety do salonu kupione - cadiz, podwojne, chromowane,

3 light eye spotline kupione - tez chromowe.

kinkiet do lazienki nad lustro tez zamowiony

nad stolik kawowy w salonie dopracuje sie opcje pozniej

buuuuuu - chcialam kupic KOMA do malego pokoju, ale dsotawa za 3 tyg do PL :( wiec nie kupilam. chodzi mi o taka:

http://img850.imageshack.us/img850/2465/komaitalux.th.jpg

moze jeszcze dzis szybko poszukam przed paroma dniami odpoczynku!

lamp do sypialni nie zamowilam, ba, nawet nie wiem co chce :(

 

 

grzejniki podlaczone, co za tym idzie, uziemienie zrobione.

i na razie tyle. dalej mieszkamy poza domem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

stan na budowie - hmmm, nadal tam nie mieszkamy :( dzis rozpoczeto zmiane dachu.

tynki prawie wyszchly, oprocz tych na dole bo tam tylko 1 grzejnik zalozony. mam nadzieje ze po dlugim weekendzie prace rusza w wiekszym tepie!

zacznei sie malowanie, zakladanie swiatel, kladzenie podlogi etc.

 

http://img846.imageshack.us/img846/5121/remont061120117.jpg czyli chwilowo mala deprecha w zwiazku z coraz wiekszymi opoznieniami na budowie, mieszkanie katem u kogos i takie tam...

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol21 ale coraz lepiej jest, więc nie martw się tak bardzo. Pomyśl, że to już ostatnia prosta, więc głowa do góry. Dacie radę - już niedużo zostało.

 

PS. Depresję remontowo-wykończeniową, to chyba każdy z nas miał. Ja to nawet długotrwałą. A ostatnio znów zaczęłam szukać mieszkania, bo mi się wydaje, że za drugim razem będzie lepiej i łatwiej. Mój mąż popatrzył na mnie z politowaniem, ale nie skomentował tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiem ze to chwilowe u mnie jest, jak prace rusza w nastepnym tygodniu to znow bedzie super :) my jeszcze tego remontu nie skonczylismy a juz myslimy pomalu o zrobieniu poddasza, i od razu mowimy ze to taki przejsiowy dom , zanim kupimy dom wolnostojacy albo go wybudujemy.

wiec nemi rozumiem Wasz punk myslenia :D. ja z mojego lubego robiacego elektryke sie smieje a on przytakuje ze teraz sie uczy zeby w tym nowym domu zrobic wszystko na cacy :D choc juz teraz zbiera duzo pochwal od ekip ktore u nas pracuja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu mowimy ze to taki przejsiowy dom , zanim kupimy dom wolnostojacy albo go wybudujemy.

wiec nemi rozumiem Wasz punk myslenia :D. ja z mojego lubego robiacego elektryke sie smieje a on przytakuje ze teraz sie uczy zeby w tym nowym domu zrobic wszystko na cacy :D choc juz teraz zbiera duzo pochwal od ekip ktore u nas pracuja :)

 

No nasze mieszkanko od początku było zaplanowane "na chwilę" i niestety sporo rzeczy zostało zrobione metodą prób i błędów (przede wszystkim błędów). Ale elektryka to majstersztyk - zdaniem fachowców. T. też robił sam (maniak w tej dziedzinie), bo uznał, że nikt nie zrobi tego tak dobrze jak on sam i w sumie jesteśmy zadowoleni. Brakuje może jednego podejścia prądowego w całym mieszkaniu.

 

Trzymam kciuki, żeby Wasi fachowcy szybciutko się uporali z wykończeniówką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche zlych wiadomosci ;( ;( pan od kuchni ma problem, ktos u niego w pracy obcial sobie palec, mial kontrole i okazalo sie ze pomieszczenie spoleczne nie ma dobrego wietrzenia :/ ostateczna decyzja ma byc w poniedzialek. jesli bedzie musial zmieniac lokal to bedzie musial odmowic zamowien tam gdzeie nie bylo zadatkow :( a my nic nie dalismy. kurka blaszka, ja tak sie napalilam na ta kuchnie na miare, plus sporo tansza niz w sklepie ;( wiem, ze wypadki chodza po ludziach, ale trzymajcie kciuki za to zeby decyzja po kontroli pozwolila panu kontynuowac dzialasnosc i zrobic nam nasza piekna kuchnie!

 

wrrrrr..................... wrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byla sobie sobota, byla szybka wizyta w ojczyznie, byly i szybkie zakupy. Towar w drodze... [luby z ojcem jada autem].

Co do kinkietow Cadiz w chromie to ten prostokat na ktorym kinkeity sie trzymaja jest zaiste taki lustrzany, natomiast te koleczka sa takie jakby lekko rysowane, ale mi sie chyba podobaja. chyba bo widzilaam wieczorem i nie rozpakowywalam. Plus kupilam lampy nad stoliczki do sypialni - bylismy w kilku sklepach i najlepiej podeszly mi

http://img197.imageshack.us/img197/884/yrandolwiszcyzwischromo.jpg dawala dosc rozsadne swiatlo. plus chcialam juz cos kupic zeby miec ta rzecz z glowy, plus byla w promo w Nomi i zaplacilam chyba po 159 albo 169 za lampe. do tego chyba zamowie kinkiety z takich nitek ktore pokazywalam pare stron temu.

kupilismy ojej do parkietu - V33 bezbarwny, farbe do tapety do sypialni [taki offwhite - lekko w bez wpada przynajmniej na probce, ale dosc ladnie pasowal do tapety], kupilismy tez tuzin gwintow do zarowek i caly tuzin zarowek. A tak, udalo mi sie lekko przesunac temat kinkietow - po tym jak luby pokazal mi co by nam pasowalo. hmmm.... no powiem ze pewnie byscie tego nie chcieli zobaczyc :D

Niestety w Kielcach nie ma LeroyMerlin wiec nie kupilam zaluzji do lazienki :( bardzo szkoda, bo w sumie oprocz drzwi to lazienka bylaby kompletna.

Niestety nie kupilismy oswietlenia na korytarz :/ bo nie moglismy sie zdecydowac na to co chcemy.

 

Mam nadzieje ze w przyszly weekend zaczniemy malowac :) potem ojciec polozy panele na drugim pietrze, zrobi sie kominek :) i bedziemy sie wprowadzac.

Chociaz bez kuchni.... sprawa palca przegrana, bo to sie wydarzylo jakos we wrzesniu :/

w ogole, u moich rodzicow sasiad obcial sobie w zasadzie wszystkie palce, ale jeden mu przyszyli, niestety nigdy nie byl on juz sprawny, plus reka sprawia klopoty bo robia sie teraz zatory. Nie mowie ze w kazdym przypadku walka jest beznadziejna, ale nie zawsze mimo udanego zabiegu udaje sie niestety odzyskac sprawnosc. Bo przeciez polaczenie nerwow to chyba zupelnie inna bajka.

W ogole z ekip ktore u nas pracuja, to sporo chlopakow ma braki w palcach niestety! Szkoda ze nie uwazaja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole pytanie mam co do przesylek kurierskich. Jestem przekonana i w wiekszosci przypadkow kurierzy pozwalali na szybkie sprawdzenie przesylki jeszzce przy ich obecnosci, ale moim rodzicom [bo to do nich wszystko przychodzi] trafili sie jacys gagatkowie ktorzy powiedzieli ze jest faktura i ze nie trzeba przy nich niczego sprawdzac bo oni sie spiesza etc.

i kurcze jak to jest? bezwarunkowo musza zostac jesli ktos chce otworzyc paczke? przeciez przy nich powinno sie sporzadzic protokol szkody, plus oni maja formularz, plus musza sie na tym podpisac i chyba zabrac cala paczke od razu, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...