Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam! padam na pyszczek razem z wszystkimi 4 konczynami. dzien wczorajszy uplynal na malowaniu. i wkurzaniu sie.... gladzie sa spierdzielone!!! co kawalek jakas dziura, zarys, niedoszlifowane :( ale nie mam sily sie klocic z gosciem, ktory nas teraz unika [nie zaplacilismy mu wszystkiego, plus ma u nas robic parkiet w salonie i az sie boje!]

wczoraj omalowalam tylko czesc goscinnego i czesc malego. a i tak malowalam od 11 do 17! strasznie niewydajna jestem z tego co widze.

 

Luby nic u nas wczoraj nie robil, bo u znajomych robil skrzynke i jak w czw zaczal i w pt mialo mu zejsc ze 2h to siedzial tam caly dzien i dzis jeszcze pojedzie. mowi ze skrzynke maja vintage :D ale deal jest taki ze to ten kolega zrobil nam czesc kominka. a dzis jest swap - moj luby jedzie do znajomych robic skrzynke, natomiast znajomy przyjezdza kontynuowac z kominkiem :D

 

na dole schody zrobione - marnej jakosci ale jakies zdjecie. nadlal trwa konkurs na kolor klatki schodowej. tynk strukturalny czy jakis taki odpadl bo luby niezatwierdzil [mowic ze on nie wie jak to bedzie schodzic jak to kiedys bedziemy chcieli usunac. i ma racje pewnie...] wiec chyba bedzie malowanie.... i farbe musze kupic w okolicy swiat bo bedziemy chyba w PL, a u nas sa duuuzo tansze! teraz - kwestia koloru mnie dobija!

plytki maja przewage brazu, lekkow szary wchodzacego. czy myslicie ze biale listwy beda ladnie do tego wygladac?

 

http://img337.imageshack.us/img337/536/img02025201112101012.jpg

 

kolorowych scian nie bede pokazywac, bo kolory jasne wiec nie bedzie nic widac jako ze telefonem robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzicie dziewczeta? Sprawa komody. Poprosilam Manufakture Drewna o wycene i jedna z rzeczy jest komoda. Cala seria Manu w Dab naturalny.

mysle ze komoda moze miec 2.3m dlugosci, gdzie stol bedzie mial 2.1-2.2m dlugosci, szeroki na 1m. Czy taki projekt ma sens - che miec jakies szuflady, ale tez szafki. pan z MD zasugerowal ze jeden slupek szuflad nie bedzie dobrze wygladal, z drugeij strony boje sie ze przy tej komodzie wcale tak duzo miejsca nie bedzie.... macie jakies pomysly na ulepszenie projektu?

Dzieki za pomoc! Oczywiscie jeszcze finalna decyzja nei zapadla, bo tez zalezy od ceny zestawu, ale glupio by wstawic komode z czegos innego niz stol, jesli obie rzeczy beda obok siebie.

http://img97.imageshack.us/img97/6461/komodamdprojekt.png

 

Wszelkie opinie mile widziane sa oczywiscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol, a co w tej komodzie będziesz trzymać?

Nie uważam, że jeden słupek szuflad będzie źle wyglądał.

Dla mnie ważniejsza byłaby funkcjonalność - czy szuflady o szerokości 50cm Ci wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bedzie raczej komoda na szklo, troche obrusow, dekoracji stolowych.

ogolnie mowie wielkie "nie" wszelkim szklanym witrynom, komodom etc. musi byc zamknieta :) w ogole zastanawialam sie nad tym zeby nie dorzucic takiej mniejszej polki bo wiadomo - czasem sa i niskie kieliszki, ktore mozna ustawic na niskiej polce, potem te wyzsze na troche wyzszej polce. tzn. chodzi mi o to zeby z jednej szafki zrobic wiecej polek . mam dosc upychania takich malych rzeczy miedzy wiekszymi....

 

wiecie - taka komoda gdzies pomiedzy kuchnia a salonem(czescia jadalnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img215.imageshack.us/img215/876/30684z7mj10a4rz.gif

 

Wesołych świąt! Bez zmartwień,

Z barszczem, z grzybami, z karpiem,

Z gościem, co niesie szczęście!

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych świąt! A w święta,

Niech się snuje kolęda.

I gałązki świerkowe

Niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych świąt! A z Gwiazdką! -

Pod świeczek łuną jasną

Życzcie sobie jak najwięcej

Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

 

Wesołych, spokojnych i radosnych Świąt - życzy nemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomału zbieramy sie na zakupy - tzn jutro jakoż że jesteśmy w PL :) a dokladniej w Szczecinie.

w ub tygodniu kupilismy w h&y akcesoria do łazienki seria Bars. zdjecia wkleić nie mogę bo dość specyficzne ograniczenia na tym komputerze mam. Akcesoria wybrał luby, ja się potulnie zgodziłąm, raz że mi się podobają, choć może sama bym coś innego wybrała. Ale jak to kiedyś mi powiedziano = bitwy i wojny trzeba umieć wybierać. Myślę że ewentualne "nie" zachowam na serio sytuacje :)

 

 

nadal borykam sie z kolorem na klatke. chyba będzie tylko farba :/ i to pewnie jakis offwhite bo nie ma za dużo światła dziennnego tam, plus płytki są dość ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam farbe na klatkę - wielka sugestia (zgapienie) od joliska :D NCS S 15002-y50R i chyba S 2002-Y50R dulux diamond mat. kurcze, wyszedl drożej niz beckers ale chciałam zobaczyć jak się duluxem bedzie malowało. poki co Beckers i Snieżka są w porównaniu i snieżka jest łatwiejsza w malowaniu/nakładaniu. Znalazłam 2 kolory w Casto z dekorala - ale nie mieszali :( Na malowanie będzie trzeba poczekać aż zedrzemy lakier i klej ze schodów i je pomalujemy.

 

wielkie rozczarowanie to rolety do łazienki. tyle czekałam, żeby iść do LM ale kolor tych 1,5mx1,5m zupełnie odstaje od mebli i nie będzie mi do niczego pasował.

 

kolejne rozczarowanie to światło - nic nie kupiłam do sypialni ani na klatkę :/

jutro dzień 2 poszukiwań. pojutrze koniec zabawy więc jak nic nie znajdę jutro to dupcia zbita :/ i znów będzie kupno przez net.. co nie jest złe, ale najgorsze że nie można zobaczyć i pomacać. i że dopiero za parę tygodni będę mogła to dorwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol zostawiam noworoczne życzenia dla Ciebie i całej rodzinki. :yes:

 

Alfabet życzeń na Nowy Rok!

 

A... anioła stróża u boku

B... buziaków słodkich miliony

C... czasu wolnego dla siebie

D... drogi usłanej różami

E... ekskluzywnych wakacji

F... fury pieniążków

G... gwiaździstego nieba

H... horoskopu korzystnego

I... i oprócz tego

J... jasności umysłu

K... kolorowych chwil

L... lotów wysokich

M... miłosnych uniesień

N... nieprzemijającej urody

O... oddechu od codzienności

P... pogodnych dni

R... romantycznych wieczorów

S... szalonych nocy

T... tylko spełnionych marzeń

U... uroku osobistego

W... wiary w sukces

Z... zawsze uśmiechniętej buzi

 

Wszystkiego naj na każdy dzień 2012 roku.

 

http://img31.imageshack.us/img31/1276/4i46u5wmitz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za zyczenia i rowniez zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!!!

 

Stary rok zakonczylismy pracami w domu, nowy rozpoczelismy podobnie bo ciezko siedziec w balaganie. ale nawet nie sadzilam jak bardzo moze cieszyc nawet stara skladana szafa!! bo wreszcie bedzie mozna wyjac choc pare rzeczy z pudel!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tam sie robi w domu (glownie kominek oraz malowac bede w weekend znow i sa spore szanse na "oddanie" goscinnego!:) ) a pomalu czas zaczac myslec o kolejnych rzeczach. bardzo potrzebne i wazne - rolety chocby do sypialni i lazienki. w lazience o tyle "mniejszy problem"ze poprzedni lokatorzy wymazali szybe farba! poki co sluzy nam za rolete.

do lazienki bardzo chcialam drewniana, szeroka na 150cm (takie okno) z 5cm lamelkami w koolorze orzecha bo takie meble sa. ale stwierdzilam ze bedzie dosc ciemno. chyba stanie na roletach. tutaj z kolej wymyslilam plisy jako ze mozna zostawic troche odslonietego okna od gory a zaslonic od dolu - czyli bedzie troche swiatla dziennego ale nie da sie podgladac. srednio podobaja mi sie te plisy, wolalabym proste przyszybowe, ale kurcze z tego co wiem to przyszybowe tylko na dol zjezdzaja.

http://img849.imageshack.us/img849/230/plisy.jpg

 

Chyba ze macie jakies inne propozycje, cos ciekawego widzieliscie?! :)

bo dosc mam przebierania sie w sypialni po ciemku albo na siedzaco !

 

kolor - do lazienki pewnie jasno szary, do sypialni - nie mam pojecia! sciany sa off-white wpadajacy w czerwienio-bez. tapeta bedzie luksor perlowo-bezowo-czarna. poki co stare meble w kolorze ciemno brazowym, cos jak wenge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...