Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

teraz mam kolejną zagwozdkę, otóż chce sama uszyć rolety rzymskie duo, ale potrzebuje szer 190 na wys 192! i zastanawiam się czy dość cześto spotykane są materiały o tej szerokości.... czy może trzeba sztukować z szer 150cm? poradzicie?

 

Z tego co wiem, to Dekoria sztukuje symetrycznie po bokach, czyli u Ciebie by było 20+150+20.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli scalanie mnie czeka :/ a myślałam że są szersze materiały.

duże okno (4,65m długości po parapecie, )m myślałam że rolety 1,9+0,96+1,9m będą ok. Myślicie że będzie to dobrze wyglądało? bo alternatywa jest 5 pojedynczych rolet.... ale to drobnica się robi

http://img835.imageshack.us/img835/8673/dscf0656z.jpg

i małe okno (2,5m szerokie) myślałam o 2 roletach 1,7+0,9m, ta wezsza po prawej, jako ze kiedys tam wybijemy drzwi i zrobi sie taras-wyjście do ogrodu. .... kiedyś!

http://img594.imageshack.us/img594/4073/dscf0658resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczęta, dokładnei, chce połączyć i wygląd i to aby to dobrze funkcjonowało.

co do dużego okna to właśnie myślałam żeby rolety były 3 i na wielkość okien, czyli 1,9+0,96+1,9

co do małego to byłyby to 2 rolety, jedna na 2 ramy i druga na 1 ramę okna. Oj będzie kombinowania z szyciem! chyba że znajdę materiał który będzie można uszyć w poprzek i połączyć w poziomie tam gdzie będą wkładane fiszbiny.

 

duś - na tym potrójnym oknie nie miało być rolety symetrycznej :D nie do końca dobrze się wysłowiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odpadkowałam maszynę do szycia :) szyje jak pieronek :D nawet lubemu spodobały się ściegi! trzeba dopracować szycie w linii prostej i rozkminić ścieg kryty bo coś składanie materiału mi nie wychodzi do tego :(

 

pozatym sezon grillowy należałoby rozpocząć. jakiś grill trzeba wybrać http://allegro.pl/piekny-duzy-grill-z-popielnikiem-2-ruszty-xxl-i2396759725.html to mi się podoba, ale troszkę za duży :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grilla, to polecam gazowe. Są "zdrowsze" oraz wygodniejsze w użytkowaniu. Niestety też i droższe...

 

hmmm.... a wlasnie dzis kupilam ten co podalam wyzej, choc na tyle co my pewnie go bedziemy uzywac to nie wiedzialabym nawet gdzie z butla po gaz biec! chyba nie zrobilam wystarczajacego rozeznania terenu, ale czasem trzeba zaryzykowac. plus... przyznac sie musez ze lubie taki grillowy zapach dymu :) nie wiem czy gazowe go maja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż u siebie planuję troszeczkę inną kuchnię, bardziej tradycyjną, to powiem Ci, że Twoja bardzo mi się podoba!! Super!

Witam :)

ciesze sie ze kuchnia sie podoba :) na poczatku myslelismy o czarnym,granitowym blacie ale jednak ciesze sie ze luby namowil na drewno [ponoc ma pieknie sie starzec!].

u Ciebie kuchnia tez bedzie fajna, ale ja bym dala zabudowana lodowke :) zawsze to troche wiecej przestrzeni do schowania rzeczy nad lodowka sie znajdzie oraz jakos wizualnie zawsze ladniej mi to wyglada. chcialabym miec dodatkowe 2m2 w kuchni! moj mikrusek to ledwo cos ponad 6 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn...takie wielkie okno nie wyglądałoby ładnie w jednej ogromnej rolecie :no: Ja proponuję zrobić dwie, podział będzie na tym środkowym. Widziałam tak w hotelach i nie raziło :)

 

hmmm... o tym nie pomyslalam, jedyne co to wlasnie srodkowe okno otwiera sie uchylnie i dlatego myslalam zeby je wziac jako osobna rolete, plus przy tej ilosci swiatla [super!] bedzie zwykle przeswitywac gdzie sa ramy i ze sa 2 rolety.

 

PS -> jak mozna wstawic kilka cytatow w 1 post? :/da sie to zrobic na FM czy moze workaround w wordzie? :D

 

PS2-> o wakacjach czas pomyslec, u nas nic nie zabukowane jescze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

namieszalas mi w glowie venus z tymi 2 roletami na duzym oknie.... skutek taki ze jeszcze nie zamowilam :/ zastanawiam sie nad tym czy jesli bedzie np otwierac okno to przesuwanie takiej duzej rolety bedzie latwe :/ pozatym zawsze ta srodkowa mozna bedzie podniesc i bedzie wiecej dziur.... choc kurcze przy roletach z mechanizmem sznurkowym duo albo firanka albo zaslona sa opuszczone.....wrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...