Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

Dzis zajrzalam znow do Dunnes w ktorym kupowalam talerze a nie bylo kubkow - i co? Bylo ich 5! ot obsludze nie chcialo sie sprawdzic czy maja na magazynie czy nie.. kubki maja tylko 2 rozne rysunki, szkoda ze nie 4 jak talerze. Szkoda ze kubki maja ksztalt nie do konca przezemnie preferowany wiec stanelo na 5. a z Dunnes mi odpisali ze w lutym wypuszcza inne rzeczy z tej serii [czyli pewnie troche inne rysunki] bo sie dobrze sprzedawaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziewczynki moje drogie - Waszej nieocenionej pomocy potrzebuje :) Otoz czas zajac sie przedpokojem. Szukam lustra, najprawdopodobniej w bialej oprawie. Lustro spore, ok 1.2-1.5m wysokosci i jakies 80cm szerokosci [wymiary juz z rama].

 

obecnie czysci sie nam klatka schodowa, bedzie i jej malowanie [w przyszlym tygodniu], potem juz bedzie szykowanie gabinetu, wreszcie wstawienei szaf na kurtki i buty [koniec lutego dopiero] , no ael jakis progres bedzie. wiec teraz trzeba pomyslec o lustrze, kinkietach ! i moze jakis poleczkach na sciane.

podoba mi sie lustro u venuski - mam nadzieje, ze w wolnej chwili odpisze na moje zapytanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje lustra zamówiłam w pinakotece.

ogromnym plusem jest możliwość dobrania i zestawienia ram (wybór ogromny - wszelkie szerokości, kolory, style) i rozmiaru wedle uznania. minus to pewnie wyższa cena aniżeli gotowców, choć jak patrzę na niektóre gotowce, to zdecydowanie mniej zapłaciłam (moje duże przedpokojowe lustro o wym. 1,6 x 90 kosztowało 600 zł o ile pamiętam (w porównaniu z 2.600 za upatrzonego wcześniej gotowca to się chyba nie wykosztowałam))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje lustra zamówiłam w pinakotece.

ogromnym plusem jest możliwość dobrania i zestawienia ram (wybór ogromny - wszelkie szerokości, kolory, style) i rozmiaru wedle uznania. minus to pewnie wyższa cena aniżeli gotowców, choć jak patrzę na niektóre gotowce, to zdecydowanie mniej zapłaciłam (moje duże przedpokojowe lustro o wym. 1,6 x 90 kosztowało 600 zł o ile pamiętam (w porównaniu z 2.600 za upatrzonego wcześniej gotowca to się chyba nie wykosztowałam))

 

 

kurczakos, za takie lustro to cena bardzo w porzo!!! i to bardzo! szkoda ze oni tylko na pomorzu sa, plus nie widze zeby mieil wysylke towarow, ba nawet nie widze zeby pokazywali swoje ramy...a pewnie tego masa tam jest.

 

u nich tez zamawialas lustro do kibello? bo jakies takies podobne cuda tam sa :D a to duzo lustro to zaiste fajne i ma super przecierke, ale mi bedzie biel pasowac. niby wybor powinien byc latwiejszy, ale jednak organoleptycznie trzeba do sprawy podejsc.

 

z jednej strony pasowalby mi prosta rama, a z drugiej strony to lusto i kinkiety beda jedyna ozdoba wiec fajnie zeby byly troche pokazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna mysle o paru rzeczach:

Lustro i kinkiety obok lustra na parter

szafy na parter zamowione, realizacja na koniec lutego dopiero

lampa do salonu - ta ma powaznego konkurenta http://imageshack.us/a/img705/5153/dscf2437j.jpg\

a konkurencja jest wszyskim dobrze znana inspiracja skygarden o szer klosza 60cm http://www.idealmeble.pl/product,pl,lampy,lampa_inspirowana_projektem_skygarden_60,14320,219.html#

 

pozatym musze postanowic cos na temat pokoju -gabinetu. Jedno wiadomo - duzo szafek o glebokosci min szerokosc segregatora. mmysle albo o Ikea, cos z zamknietymi drzwiami, albo pan od kuchni/klatki - ot zamkniete, proste drzwi... pewnie tez biale bo zanim zdecydowalabym sie na kolor to :o

pozatym szafa do sypialni. myslalam nad ta lustrzana :D [a wsio przez Venus] i wacham sie miedzy lustrzana a biala w lakierze.... ot wielka niespodzianka z ta biela, prawda?

 

pozatym musze wybrac kinkiety do sypialni bo juz nie moge zniesc tych zarowek!!!

 

no i jeszcze pare rzeczy mam na liscie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubaski juz mylam pare razy w zmywarce i poki co jest ok.

 

ehhh weekend upłynal mi pod znakiem kształcenia sie.... na konserwatora powierzchni płaskich ..... czyli smata i jechałam.......plecy bolą, troche dom uprzątnełam, ale kurna jeszce tyyyyle zostało. Ale efekty - klatka zrobiona. teraz to justro kupic [ Venus- czy twoje lustro z Ikea jest białe czy może kremowe?], zdecydować się na kinkiety jakieś na okolice lustra, pomontować światło na schodach.... a potem jeszce " tylko"

oto efekt pracy - schody lakierowane połmat, widać ślady zniszczenia ale ogólnie jest ok.... schody maja charakter :)

DSCF4015.JPG

 

DSCF4009.JPG

 

Jutro pan ma zrobic nam płytki koło kominka oraz listwę łączącą płytki z parkietem. i wtedy już tylko czekam na a) zamontowanie rolet rzymskich [póki co cześć firankowa jako że nadal nie znalazłam " tego " materiału. b) kanapę..... ale to może dopiero gdzieś na koniec lutego. c) szafę na parter i szafę na buty pod schody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani pozwoli, że zapożyczę patent na odśnieżanie. Znudziło mi się skakanie niczym zając wokół auta.

Krzesła na płozach uwielbiam (to bujanie :rolleyes:), ale przegrały z moimi bardziej uwielbianymi nóżkami.

Kanapa kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narendil - smialo sposob na odsniezanie sciagaj.... jeszcze patentu nie zglosilam wiec luz :D

kanapa zamowiona i koniec lutego tudziez poczatki marca jest termin dostawy [10tyg].

 

lea - Krzesla to tylko eko, ale jest bardzo przyjemna w dotyku, koszt chyba 80 eur za sztuke, ale w PL pewnie tez sa w tej cenie. Jedynie co to warto na nich usiasc i sie przymierzyc. Sa rozne profile pod dupcie i plecy..., nie musze mowic jak sobie ustawilam 4 krzesla na plozach w rzadku i sie rozgoscilam na kazdym.... po pare razy :D i tak chyba z 2 wizyty w sklepie mi uplynely :)

 

ze stolu jestem mega zadowolona :) i reszty mebli tez :)

 

 

co do plytek to te nam sie spodobaly od pierwszego wejrzenia :) teraz musze kupic jakis odswiezacz do fug bo kurna one sa w kolorze ciemnej czekolady... a przez to ten remont trwal wieki to kurna zbielaly od kurzu i pylu ;/ to samo w lazience.... czarne fugi...taaaa byly czarne ongis!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, Nicol, ale zmiany. Sliczny stół i krzesła!!! Zazdroszczę! Też bym chciała taką jadalnię. Myślę nad nowym stołem i krzesłami, ale póki co się nie opłaca - zaraz będą poobijane różnymi zabawkami. Poza tym masz fajnie dużo miejsca. Ogólnie bardzo ładnie się zrobiło. I te schody, i kominek... ach! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, Nicol, ale zmiany. Sliczny stół i krzesła!!! Zazdroszczę! Też bym chciała taką jadalnię. Myślę nad nowym stołem i krzesłami, ale póki co się nie opłaca - zaraz będą poobijane różnymi zabawkami. Poza tym masz fajnie dużo miejsca. Ogólnie bardzo ładnie się zrobiło. I te schody, i kominek... ach! :)

 

 

dzieki Naberia - czyli mowisz ze czekasz ladnych pare lat zeby stol i krzesla zamawic?

schody - no coz, nie sa to schody marzen ale jest ok.... z charakterem {przez pewne uszkodzenia nabyte wraz z uplywem czasu, nie sa widoczne na zdjeciach, ale widoczne w realu, ale luz... ja tam to nazywam charakterem :D

Nicol schody fajne :yes: Myśleliście nad zmianą barierki na nowoczesną? (szkło lub metal? )

 

Dlaczego kominek jest niesymetrycznie? :(

tak, tak ....chcialam barierke szklana, ale cena uswiadomila mi ze ta nie jest taka zla [choc nie bylby to moj wybor gdybym zaczynala od zera!]

 

kominek...nierowny? no cos TY :cool: to byl swiadomy wybor, bo byla opcja albo pociagnac go bardziej jeszcze w prawo albo miec asymetryczny, kwestia ze po lewej stronie jest czesc komina odprowadzajaca opary/wyziewy od ogrzewania. nie chcialam rezygnowac z miejsca na kanape [wiem, wiem pare cm tylko] i jest jak jest. nam to nei przeszkadza i chyba juz tego nie zauwazamy.

niesamowite jak wiele czlowiek moze zaakceptowac jak juz jest w danej sytuacji! oczywiscie wczesniej pewne rzeczy nie miescily mi sie w glowie!

 

a jeszcze wracajac do schodow, to plan jest taki zeby za pare lat przebic sie jeszcze na poddasze i wtedybysmy zrobili jednolite schody na cale 3pietra, a teraz chcielismy troche pojsc po kosztach. ale i tak - czyszczenie schodow nei jest tania opcja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odwiedzilam sklep z materialami, pomozecie cos wybrac? Problem jest taki ze musze miec material o szerokosci ponad 2m poniewaz bede miala 2 rolety o szerokosci 2m.

oto co znalazlam,a dla przypomnienia zdjecie jednego z dwoch okien. Kanapa zamowiona i bedzie czarna z dosc ciemnym pokryciem materialowym [takie szaro-czarne przeplatane nici].

czy cos z tego sie nada [rolety rzymksie duo]?

http://imageshack.us/a/img801/9346/dscf4176t.jpg

nr 1

http://imageshack.us/a/img706/8963/dscf4164o.jpg

nr 2

http://imageshack.us/a/img855/6383/dscf4157v.jpg

 

nr 3

http://imageshack.us/a/img820/3426/dscf4126z.jpg

 

nr 4 - nie do nas, bo z brazami, ale zielen z pluszu po prostu zajefajna!!

http://imageshack.us/a/img705/9646/dscf4116.jpg

nr 5 - tylko 1.5m szerokosci, moze by dac go w poprzek?!

http://imageshack.us/a/img202/7664/dscf4120bt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol, nr 3 jest świetny! Ale na rolety zbyt agresywny moim zdaniem.

Podobnie kropki. Poza tym, jeśli użyjesz go w poprzek, to czy na długość Ci wystarczy?

Po tym wstępie oddaję głos na nr 1 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...