Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

narendil :) szycie rolet rzymskich jest ok, choc długotrwałe. Ja szyję duo więc 2x więcej czasu mi to zajmuje. jedne zrobiłam na zaszewki w ktróre są wpuszczone fiszbiny,a na drugich użyłam tuneli które zostały mi przesłane z stopsun z całym zestawem, ale na poczatku nie obczaiłam co i jak z nimi. :bash:

ale co tam - każdy się uczy na błędach :) najwięcej zabawy jest z odmierzaniem odległości między tunelami! a cięższe jest to o tyle że mam 2 rolety 192cm szerokie i tak 5 razy muszę tunele przeszyć, i jedna mam 170cm i taka musiałam szyć 4 razy, plus oczywiście wszystkie obszycia w koło i obciążniki. spoczko, kiedys rozrysuję instrukcję :)

a rolety pokażę jak już zawiesimy 2gą część[zasłonową] [choć jednych część już widać na zdjęciu okna w kuchni]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol jeżeli ta pufa to tylko w ciemniejszym kolorze - pomyśl o praktyczności :yes:. Jeżeli ściana będzie jasna szara to dałabym białe abażury, ciemniejsze siedzisko + naturalny kolor schodów = miód!! :) Nie myślałaś o pufie prostej ale z gwoździami tapicerskimi? na pewno byłaby bardziej elegancka.

 

Okno w kuchni albo plisy, ale system bezinwazyjny do rolet rzymskich, albo takie zwykłe rolety jeżdżące w szynie :yes: Ja też mam w kuchni szafki na styk z oknem - ciekawa jestem jak to wyjdzie.

 

Koniecznie napisz jak te rolety rzymskie zrobić łącznie z przeplataniem sznurka :yes: ja się zabrać nie mogę, bo boję się że kupię tkaninę i polegnę.

 

Nicol a teraz sobie pomyślałam, dlaczego siedzisko nie będzie czarne? byłoby super nawiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROLETY RZYMSKIE DUO

Opcja z tunelami zrobionymi z materiału roletowego (firanka bądź zasłona]

zakładając iz ostateczna długość rolety to 100cm należy dodać po 2-2,5cm na każdą fiszbinę [ te pałeczki], 5cm na górną zakładkę (podwójna zakładka po 2,5cm żeby boki się nie szczępiły) oraz dodac ok 6-7cm na dolne zakończenie i włożenie obciążnika on chyba ma 2,5cm szerokości i należy ciut luzu zostawić.

zakładając iż ostateczna szerokość rolety ma mieć 50cm należy dodac po 5cm z każdej strony, czyli materiał ucięty powinien być na 60cm. z każdej strony u mnie odleglosci miedzy firszbinami to ok 35cmi wydaje mi sie ze jest to ok. Nasze rolety sa troche za nisko zawieszone, tzn przy takich dlugosciach wchodza one lekko na uchylone okno.

Staralam sie ujac sprawe na zdjeciu z opisami, ale pytajcie jesli cos.

 

http://img4.imageshack.us/img4/2396/dscf42112.jpg

 

ciezko jest zachowac idealne odleglosci mieszy zaszewkami.

sznurki przy mechanizmie szurkowym sa latwe, jedynie co to w czesci firankowej trzeba te oczka pozakladac tuz pod rolkami z ktorych beda te szurki wychodzic. nie trzeba tych oczek wstawiac w przypadku czesci zaslonowej, badz jesli jest to roleta pojedyncza.

 

Rolety rzymskie z doszywanymi tunelami

Robi się identycznie, jedynie co to nie dodaje się tych 2-2,5cm na zaszywki tunelowe.

Ja najpierw lekko przyszwalam tunele jednoczesnie mierzac odleglosci a dopiero potem przyszywalam je maszyna. trudnosc wzrasta z szerokoscia rolety. Bosko jest miec material w pasy poziome bo wtedy nic nie trzeba znaczyc tylko trzymac sie paska, choc czasem szew nie wychodzi na pasku i wtedy zostaje mierzenie!

 

i to chyba wszystkie sekrety ktore poznalam szyjac nasze rolety... i jeszcze je szyje wiec sie jeszce szkole :)

a przy mechanizmach łańcuszkowych duo myk jest taki ze na wystaja 2 sznurki np od firnaki, a 2 od zasłony są zrolowane. jest to spowodowane tym ze w mechanizmie łańcuszkowym opuszczona jest albo firana albo załona.

 

Jako że robiłam rolety duo to nei robiłam podszewki na części zasłonowej. gdybym robiła tylko część zasłonową to wtedy robiła bym podszewkę.

 

I zdjęcia dla potrzebujących :)

Oczka na zaszywkach/tunelach, ostatnie oczko gruszkowe. [pentelki jeszcze musze poprawić ]

 

http://imageshack.us/a/img213/9070/oczkawroletach.jpg

oczka w finanie dla przepuszczenia sznurkow na druga stronę firany. Po lewej jest mechanizm łańcuszkowy, ten wystający sznureczek to zwinięty sznurek do części zasłonowej. po zwinięciu części firanowej on jest długi oczywiście :)

 

Trick na te oczka to po przyszyciu, przyczepieniu do rzepu należy pomalować bezbarwnym lakierem okolice wycinania dziurki zeby materiał się nie strzępił :)

 

http://imageshack.us/a/img571/9946/oczkanasznurkiwczescifi.jpg

Edytowane przez nicol21
dodanie zdjec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2: a i tak krótszy o 40 cm :rotfl:

 

Nicol dzięki za instrukcje, piąte przez dziesiąte rozumiem. Napisz proszę gdzie kupujesz mechanizm do rolety rzymskiej?

 

kupilam w stop sun http://www.stopsun.pl/ i polecam sklep :)

meczylam sklep o to jak przytwierdzic do sciany [ bo na sucho to jakos wszsytko odlatywalo, a na scianie sie niby trzyma], potem jak sobie poradzic z tymi sznurkami etc i bardzo cierpliwie mi odpowiadali, przysylali zdjecia, a ostatnio nawet z pania krawcowa ze sklepu rozmawialam bo nie zakumalam tego jak pociagnac te sznurki w łańcuszkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrrr nei podoba mi sie stosunek Nadii do kanapy... cholercia stwierdził że super zabawa kłaść się bokiem na podłodze i pazurami odpychać się o bok kanapy. Do tej pory tylko w sypialni pod łóżkiem tak się zabawiał, ale tam tego nie widać....a tutaj?! jeśli kot zrujnuje kanapę w tydzień to się poryczę. a przecież nei zamknę mu jeszcze salonu!!!

 

dla zainteresowanych, kanapos jest takis

DSCF4236.JPG

 

kolor właściwy

DSCF4227.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety firanowe wiszą wszystkie, rolety zasłonowe = tylko 1 choć jeszcze będę musiała zrobić poprawki do tego jak sznurki poprowadziłam, bo za długa część jest między obciążnikiem a ostatnim tunelem i skutek jest taki że spora część rolety wchodzi w światło okna.

 

PS. proszę o nie komentowanie współczesnej rzeźby w postaci drabiny ;) no i bałaganu :D

DSCF4269.JPG

 

a rozciągnięta wygląda tak:

DSCF4250.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW :o

 

I to tak całkiem sama? nicol, jesteś moim guru roletowym!

:rolleyes:całkiem, całkiem sama :) oczywiście z bliska widać małe niedociągnięcia.... już na tych roletach się sporo nauczyłam i parę wniosków wyciąnąć mogę i następne byłyby lepsze oczywiście :) przyznam że materiał dość twardy i parę igieł już złamałam!

 

Super ta rogówka! No i faktycznie co do rolet - genialna jesteś!

dziękuję, dziękuje :)

 

:jawdrop:

 

ehh tam, nie aż taki szał :D

 

ale spoko, teżbyście dały radę!!! jedynie co to zajmuje to duuuużo więcej czasu niż szycie zasłon czy firany [mówię tu o prostych formach oczywiście]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...