Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

hej faktycznie luzny:rolleyes:

co do kostki przed domem znam kogos kto dobrze robi ,u mnie robili i u naszych sasiadow tez jak zobaczyli ich wykonanie;)

 

a masz moze gdzies zdjecia tego co u Was kostkarze zrobili?

 

Pralinka - chetnie poprosze o namiary na priv.... kurde, zaczynam sie wkurzac na gosci co mieli mi meble robic na parterze :/ bo juz tyle miesiecy minelo a ja nadal buty mam rozwalone na podlodze.

wiec jakbys miala jakies sprawdzone namiary na meblarzy to chetnie przyjme :)

 

kociak czasem jest kochany, a czasem go kochamy mniej. np. jak o 5 rano zacznie jeczesc pod drzwiami sypialni ze chce zeby ktos mu dal mokrego zarcia i po 5min wypuscil na dwor!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Nicol mogę przybić sobie z Tobą 5, Prinsio dziś o 5.30 darł mordkę o żarcie :lol2: wycałuj ode mnie Lorriego :hug:

 

Szafa ładna :yes: szkoda, że nie do sufitu, może zróbcie zaślepkę na górę szafy? wyglądałoby lepiej :yes:

 

Lorrie ma objazdówkę po Polsce więc jak wrócimy to będzie znów się przyzwyczajał.... a mordę drze co troche, a to żeby do łazienki iść i wody mu dać, albo żeby go do pokoju wpuścić, albo coś tam jeszcze innego.... nie dajcie się.... jak obczai że darcie mordki skutkuje to coraz częściej będzie to wykorzystywał!

 

szafa, fajnie byłoby ją zabudować... przedstawie pomysł lubemu... i dam czas na ustosunkowanie się do sprawy, jako że on byłby wykonawcą.....

w miedzyczasie jeszcze o pare innych spraw muszę go pognębić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

nic sie nie dzieje.... ja w rozjazdach i nie ma kto lubego motywowac :) w ten weekend tylko zawiesilismy lampe w kuchni oraz goscinnym. Lampa w kuchni nie jest superancka, ale musialam kombinowac. lampa w goscinnym tez nei jest extra. zreszta goscinny mi sie nie podoba. za pare mies pewnie bede chciala go zmienic.

 

pozatym pracowalismy w ogrodzie. wydaje mi sie ze w przyszlym roku trzba bedzie rozkopac trawe i zrobic odwodnienie, ktorego to ponoc nie potrzebujem wg. lubego. wg mnie woda stojaca swiadczy o potrzebie wprowadzenia odwodnienia terenu. pozatym trawa zle posiana wiec nie bedzie az takiej szkody. poki co rosnie sobie wyspowo.

 

a dzis bylam na stronie MD i na glownej stronie przewija sie kawalek mojego salonu :) gdbybym wiedziala ze mam na to szanse to bym bardziej postarala sie z tymi zdjeciami i choc jakies porzadniejsze dekoracje wymyslila. ale troszke polaskotalo :)

 

i to chyba na tyle.

w pracach domowych - lista na najblizsze tygodnie:

pomalowac ostatnia sciane w gabinecie

dokonczyc malownie wc

kupic rolety do sypialni i goscinnego

kupic bialy pasek na okno do kuchni [luby zdarl taki plastik ktory mial zbierac skraplajaca sie na oknie wode i zostaly takie czarne elementy od tasmy przyklejajacej to cos....

i obrac koncepcje na goscinny pokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, wrocilam.

 

Brico :) ja swoje do lazienki kupowalam w Brico - kafelkarze mnie tam wyslali. idziesz wybierasz lustro, jego obrzeza, i za pare dni jedziesz odebrac :)

bo robia tez cos z rogami zeby nie byly tkaie ostre i tego zwykle nie robia na miejscu.

 

no chyba ze chcesz w ramie... to wtedy nie wiem gdzie, bo ja w koncu kupilam w Ikea i mimo ze biel listw przypodlogowych jest inna niz biel ramy to nie widac tego jak jest zawieszone :)

 

zaraz odezwe sei na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się spowrotem.... rozjazdy na jakiś czas powinny być zakończone [za sprawą wirusą gdzie już od 5tyg mam kaszel] więc w pracy powiedziałam że dupci nigdzie nie ruszam. Pozatym, chlodno na dworze więc czas zacząć działać wewnątrz [jako że to co na zewnątrz zostało stworzone zupełnie mi nie odpowiada i zmieniła się koncepcja... znalazłam też super forum - ogrodowisko.pl :)

a co do domku - to wiosną najprawdopodobniej będziemy wstawiać drzwi z salonu do wyjścia na ogród. Jako, że nowa koncepcja ogrodu z tarasem ma większy sens jak już się koncepcje wprasuje w schody :) [jak ja się ucieszyłam gdy mój luby sam doszedł do tego wniosku :)]

 

Teraz trzeba wykoncypować co i jak. Mały taras na wysokości 1go piętra i schody chyba drewniane, duży taraz na dole też z tego samego drewna.... póki co zamysłu wstępnego nie ma, jedynie kwestia że może drzewo!

 

A jeśli mają być drzwi to pytanie do Was - obecne okno zamienić całe na duże okno-drzwi? na pewno [niestety] muszą być białe. a czy może zostawić 1 część okna, tam gdzie jest gniazdko na dole [lewa kwatera] komunikacja będzie zaburzona przez stół, ktróry ewent trochę możemy przestawić ale nie aż tak bardzo bo są lampy...

 

http://imageshack.com/a/img819/6488/kl6o.jpg

 

Druga kwestia - co zrobić z tym oknem w małej toalecie? Do założenia jest podwójny kinkiet, ale nie wiem jak zaaranżować to okno. po zewnetrznej stronie sątakie cegiełki szklane które zostały zamalowane przez lokatorów czymś, co nie chce zejść. powieszenie firnaki jakoś tam mi się nie widzi.... ale jeśli trzeba będzie to trzeba będzie! dziś pomalowałam ściany perłową farbą, o leciutko srebrnawym kolorze. to wydobyło biel płytek.

Chętnie wysłucham Waszych porad.

 

http://imageshack.com/a/img32/5869/0lo1.jpg

 

Sprawa kolejna to ściana tv - zastanawiam się czy ie powiesić tam zdjęcia [od znajomego-fotografa :) zdj są super, ale czy pasują?

kilka opcji. zdjęcia byłyby drukowane na jakimś tam metalu, bez ramy.

nr1. cb dorównane do górnej linii kinkietów oraz boków tv

http://imageshack.com/a/img7/2801/lj2w.jpg

 

nr 2 c-b dorównane do dolnej krawędzi kinkietów, szerokość tv

http://imageshack.com/a/img513/5462/wi6v.jpgUploaded with ImageShack.com

 

nr 3 kolorowe - ptaki na metalu. dorównane do górnej krawędzi kinkietów, szerokie tak jak tv

http://imageshack.com/a/img812/807/8hya.jpg

 

nr 4 - kolorowe, mniejsze

http://imageshack.com/a/img809/2821/nncr.jpg

 

nr 5 kolorowe wyrównane do dolnej linii kinkietów

http://imageshack.com/a/img819/1036/ebg9.jpg

 

a tak, luby stwierdził, że do zdjęć się nie rusza, przecież to jest jego najlepszy profil!!! buhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos zdjęcia tych cegiełek - spróbuj psiknąć to ustrojstwo takim płynem do zdzierania naklejek na samochodach (no wiesz, jak zmieniasz nr rejestracyjny). a nuż... w twojej łazience pasowałyby mi drewniane żaluzje, choć może być problem z ich montażem (bo pewnie opcja "w świetle szyby" wchodzi w rachubę), z kolei wersja "na oknie" zrównowazyłaby trochę wnękę. albo roletka rzymska.

 

co do obrazka - sama nie wiem, wersja wywównana do górnej granicy kinkietów zdecydowanie lepiej, ale moje wątpliwosci są raczej kwestią czy w ogóle coś tam wieszać czy nie będzie za dużo szczęścia.

tył twojego lubego - no całkiem, całkiem :D

 

 

calkiem calkiem zgadzam sie z duska:P

ps jutro odpowiem na prive;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze duśka że poruszyłaś temat - czy w ogóle coś tam wieszać.... nei chciałam tego pisać, żeby nei sugerować :) ale to jest ta opcja która sprawia że z tym postem jak i rozważeniem sprawy się nie spieszyłam [zanim powiesiliśmy tv to o tym myślałam, może gdyby tv był niżej, to wtedy bardziej by to miało sens.

 

zobaczmy co inni powiedzą :) jesli się zjawią....

 

a dupcia... hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem co doradzicie w ponizszej sprawie?

dusku - dzieki za podpowiedz!

Witam się spowrotem.... rozjazdy na jakiś czas powinny być zakończone [za sprawą wirusą gdzie już od 5tyg mam kaszel] więc w pracy powiedziałam że dupci nigdzie nie ruszam. Pozatym, chlodno na dworze więc czas zacząć działać wewnątrz [jako że to co na zewnątrz zostało stworzone zupełnie mi nie odpowiada i zmieniła się koncepcja... znalazłam też super forum - ogrodowisko.pl :)

a co do domku - to wiosną najprawdopodobniej będziemy wstawiać drzwi z salonu do wyjścia na ogród. Jako, że nowa koncepcja ogrodu z tarasem ma większy sens jak już się koncepcje wprasuje w schody :) [jak ja się ucieszyłam gdy mój luby sam doszedł do tego wniosku :)]

 

Teraz trzeba wykoncypować co i jak. Mały taras na wysokości 1go piętra i schody chyba drewniane, duży taraz na dole też z tego samego drewna.... póki co zamysłu wstępnego nie ma, jedynie kwestia że może drzewo!

 

A jeśli mają być drzwi to pytanie do Was - obecne okno zamienić całe na duże okno-drzwi? na pewno [niestety] muszą być białe. a czy może zostawić 1 część okna, tam gdzie jest gniazdko na dole [lewa kwatera] komunikacja będzie zaburzona przez stół, ktróry ewent trochę możemy przestawić ale nie aż tak bardzo bo są lampy...

 

http://imageshack.com/a/img819/6488/kl6o.jpg

 

Druga kwestia - co zrobić z tym oknem w małej toalecie? Do założenia jest podwójny kinkiet, ale nie wiem jak zaaranżować to okno. po zewnetrznej stronie sątakie cegiełki szklane które zostały zamalowane przez lokatorów czymś, co nie chce zejść. powieszenie firnaki jakoś tam mi się nie widzi.... ale jeśli trzeba będzie to trzeba będzie! dziś pomalowałam ściany perłową farbą, o leciutko srebrnawym kolorze. to wydobyło biel płytek.

Chętnie wysłucham Waszych porad.

 

http://imageshack.com/a/img32/5869/0lo1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nicol, w kwestii drzwi tarasowych, dałabym tylko po lewej stronie (tam gdzie gniazdko). Nie będzie to widowiskowo wyglądało, ale pewnie będzie praktyczniej. I tak tylko tamtędy będziecie wychodzić na taras, a unikniesz wrażenia, że stół i lampa są w nieodpowiednim miejscu i barykadują wyjście na taras...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...