Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Druga młodość 40-latka - - - u Nicol21


nicol21

Recommended Posts

a widzisz venus projekt się ttrochę zmienił :) ostatecznie to coś w ten dzwon:

http://img560.imageshack.us/img560/1573/ver4v.jpg

 

i pan glazurnik polecal wanne lekko ściętą... muszę zobaczyćczy będzie taka krótsza czy też nie...

bo kurka - plany planami a dziś zmierzyliśmy długość łazienki i z 3m na planach zrobiło się 2,7 w praktyce :/:bash::bash::bash::mad::mad::mad:

 

 

teraz chce zmienic w projekcie wymiary z 3m na 2,7 i nie chce mi się to zrobić... może muszę wszystko przemieścićna środek i potem zmniejszyć pomieszczenie

ale :(:(:(:cry::cry::cry:

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 928
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No chyba to tak jest, ze trzeba wszystko od poczatku...rozne sa wymiary wanien, sa i male tylko pomysl nad wygoda.

 

Nie chce krytykowac ale juz nie lubie twojego pana glazurnika, nie cierpie kiedy fachowiec rzadzi sie swoim gustem i psoci u nas w glowie. My wielokrotnie spotkalismy sie z takim zachowaniem np przy wyborze parapetow...jako ze mamy plastiki w okleinie meranti (srednio ciemny braz) to chcemy gladnie brazowe parapety i kazdy sprzedawca sprzeczal sie z nami, ze tak to brzydko bedzie i lepiej dac kremowy parapet...tlumaczenie ze ten kolor nie pasuje jest niewazne. Rada na przyszlosc nie przejmuj sie co Ci ludzie mowia, rob jak Ci sie podoba, a ze otoczak bedzie sie brudzic - jasne jak wszystko, w koncu sterylne to nasze mieszkania/domy nie sa ;)

 

Trafic na profesjonalnego fachowca/doradce to skarb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki venus... tak sobie myślałam wczoraj... i jeśli fuga będzie ciemna a tylko kamyki jasne to chyba będzie to w miarę ok wyglądało, nie będzie się az tak brudzić jak gdyby fuga była biała... najwyżej za parę lat będę kląć...on też jest lekko z boku więc aż tak bardzo nie powinien zostać styrany przez chodzenie w trepkach!!! ale póki co to będzie tak jak ja chcę :) więc pasek będzie i na podłodze.

 

a z dobrych wieści pomysł lampek u lubego przeszedł :D w sumie poszło bardzo łatwo :)

 

ale w zamian musiałam powiedzieć tak dla deski barlineckiej w sypialni - w ramach tego testowania. bo ten glazurnik/wykanczacz ścian ją też kładł i mówił że jest ok :) wiadomo, że sypialnia to nie to samo co salon więc i testowanie będzie inne- ale zobaczymy i już :)

teraz muszę wymyśleć jaki kolor podłogi tam będzie pasował. myślę coś o jasnym dębie, bo pewnie o dąb będize chodziło.... na pewno jednolamelowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol21 z deski będziecie zadowoleni - niekoniecznie barlinieckiej, ale własnie deski. ma ładniejsze, drewniany rysunek niż panele No i tak nie stuka (czego osobiście nie znoszę), a cenowo jednak dużo tańsza niż lite drewno.

napisałam ze niekoniecznie barlinek, bo ja w ich ofercie nie mogłam znaleźć nic ciekawego i ostatecznie nabylam deskę z balticwood. jestem bardzo zadowolona, a pan który kleil (wybieralam bez konsultacji z nim, na post opinii online) powiedział, ze to jedna z najsolidniejszych desek na rynku.

 

a co do fugi wokół kamyczkow - ktoś kto miał kamyczki na podłodze zalał je jakaś przezroczysta zywicą (epoksydową?). super to wyglądało ichyba jest praktyczne. tylko nie pamietam kto to był ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki duś zatem i przyjaznym okiem spojrzymy na balticwood :) a chyba wrzuciłam hasło deska barlinecka bo wiadomo o co chodzi

 

co do żywicy i otoczaków - tak widziałam tą histrię w kuchni bodajże, najpier była fuga, ale były chyba kamyki zbyt zmatowione, potem było chyba czyszczenie i potem ta żywica. Jedynie co to ona tak strasznie się błyszczała... plus jeśli będę mieć na ścianie to tam już chyba żywicą się nie da...

ja tylko czasem skroką jestem i nie zawsze wszystko co się świeci to mnie ciągnie ;) ale rozejrzę się czy jest np mniej błyszcząca żywica. Dzięki wielkie za pomysł! No i też zupełnie nie wiem/nie pamiętam kto to był.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta deska to chyba jednak do gościnnego pokoju pójdzie... możecie mi proszę doradzić jaki kolor lepiej do fioletowych ścian? tzn myslę o kolorze coś jak z duluxa tajemniczy ogród na jednej ścianie i potem na reszcie i suficie pastelowa orchidea - i teraz jasne czy ciemne deski ? bo raczej jednolamelowe wchodzą w grę [ahhh to się zmienia, kiedyś byłam bardzo za 3 lamelowymi....]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie zestawiłam ciemne deski (jesion mocca) z brudno-fioletowymi ścianami - wyszło pięknie (hehe).

wyznając zasadę 4 kolorów - wszystko, co się tam znajdzie będzie albo ciemnobrązowe, albo fioletowe, albo białe, albo srebrne. tak więc do ścian i podłogi mam biało-drewnianą szafę (w jakimś brązowym kolorze, który lekko we fiolet wpada - wiem tylko, że oznaczenie koloru to p9) oraz zamówiłam orzechowe łóżko (żegnaj dmuchany materatu! a kysz!). kiedyś przyjdzie komoda, pewnie jakaś konsolko-toaletka i błyszczące szafki nocne. zasłony i narzutę planuję w węgierkowym fiolecie, a firankę - śnieżnobiałą (podobnie jak pościel i kudłaty duży dywan pod łóżko).

myślę, że to całkiem spójne zestawienie.

wybrany przez ciebie "tajemniczy ogród" ma dosyć nasycony kolor. nie wiem, jakie masz drzwi i okna, ale jeśli byłyby białe... piękne wygląda ciemna podłoga przy nasyconym fiolecie z białymi listwami i białymi drzwiami (u mnie drzwi są akurat ciemne).

poza tym nie jestem przekonana do kolorowych sufitów. biały to jednak biały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he historia tych kamyczkow widze, ze wielu osobom jest znana. Reki nie dam sobie uciac, ale to mogla byc Rasia.

 

 

Kolory kontrastujace lub podobne do siebie to zwykle niezawodne zestawienia :) Nicol koniecznie sprawdz czy ten tajemniczy ogrod nie jest barwa zbyt chlodna do tej orchidei. Nie przezyje tych zwisow u Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to chyba była Rasia... zaraz poszperam :D

a wrzucając na wyszukiwarkę na FM z http://www.google.com/cse/home?cx=010917338493219978588%3An80ozodnbrc

znalazłam to http://forum.muratordom.pl/showthread.php?138910-Dziennik-Ani-i-Bartka/page20

też z żywicą :)

 

tak - to u Rasia było :)

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125193-rASI-domek-fotoretrodziennik/page17

poproszę ją o wypowiedzenie się o tym jak bardzo się błyszczy....

 

jesteście wielkie dziewczyny!!! :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłam sobie przenieść od Rasia

 

I już w świetle dziennym, choć używane będzie przy jego braku... :wink: ... coś co ma kółka - projekt Księciunio!!! 8) :D :D

 

http://img64.imageshack.us/img64/112/img1132d.jpg

 

http://img51.imageshack.us/img51/418/img1135m.jpg

 

http://img297.imageshack.us/img297/5716/img1134c.jpghttp://img3.imageshack.us/img3/9113/img1127tc.jpg

 

zaraz jej o tym napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem.:) Wywołana do tablicy się melduję;). Moje otoczki się błyszczą, bo taki był zamysł, żeby jak w górskim strumieniu itd... Jak chcesz matowe, to zrób w fudze, a i tak żywicy nie da się nalać na pionową ścianę, więc problem masz z głowy...;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę pokazać umywalkę jaką kupiliśmy razem z mebelkami. Zdjęcie zapożyczone od psosin z jej łazienki, ale ja nie mam dostępu do sprawdzenia jaka to umywalka jest, a psosin nie pamięta ;) nasz ma 80cm i będzie na pasującej do niej szafce.

 

coś mam złe przeczucia że nasza szafka wisząca będzie się źle otwierać... my naiwni, a panowie w sklepie się nie zapytali... na bank się nie zapytali, bo bym powiedizała dobrze ;/ wrrrr....

 

http://img339.imageshack.us/img339/450/umywalkaodpsosin.jpg

 

ja mieć nadzieja że psosin się nie obrazić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, słupek się otworzy, tylko że zamiast otworzyć się obok umywalki [po prawej stronie wiszącej szafki] to otworzy się od strony drzwi [zawiasy są po prawej stronie szafki wrrr] więć będzie nie poręcznie :/ ale uchwyty są na środku i na środku jeśli dobrze pamiętam są na nie dziurki więc może uda się przełożyc zawiasy z prawej strony na lewą stronę szafki i wtedy będzie wszystko w porządku. jeśli nie, to będzie nieporęcznie i będę każdego dnia sobie pluć w brodę...

jak się człowiek spieszy.... a panowie w sklepie nie byli profesjonalistami, bo powinni o coś takiego zapytać, tymbardziej że zrobiliśmy spore tam zakupy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicol na pewno da sie to jeszcze zmienic. Na profesjonalistow ciezko jest trafic, ja mialam szczescie trafic na jednego i ze wspolpracy jestem bardzo zadowolona, biorac pod uwage ze po drodze wyskoczyly nam rozne przygody :D

 

Prawda jest taka, ze jak sama nie przypilnujesz i nie przemyslisz to potem bieda, ja juz opozniam kuchnie o miesiac w produkcji i ciagle mi jakies nowe kwiatki wychodza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...