Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zx 17 na start! -komentarze uwagi, opinie


nodan

Recommended Posts

  • 2 months później...
  • 2 months później...
  • 5 months później...

Witam, bardzo ładny domek. Jaka firma robiła Wam wiązary dachowe, i jaką macie powierzchnię dachu?

Aha, zapomniałbym jeszcze, jeśli możecie, napiszcie jakie są koszty tych wiązarów? Mój domek również będzie parterowy bez użytkowego pddasza (bardzo zbliżony wymiarami do Waszego) i też się zastanawiam nad gotową więźbą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo ładny domek. Jaka firma robiła Wam wiązary dachowe, i jaką macie powierzchnię dachu?

Aha, zapomniałbym jeszcze, jeśli możecie, napiszcie jakie są koszty tych wiązarów? Mój domek również będzie parterowy bez użytkowego pddasza (bardzo zbliżony wymiarami do Waszego) i też się zastanawiam nad gotową więźbą.

Pozdrawiam.

 

 

Eraga z chojnic - 13 tys brutto z montazem- montaz 6-7h, jak zalezy na czasie to polecam, drewno szwedzkie, aby miec je na czasi nie miec przestojow najlepiej zamowic wczesniej odpowiednio. Powichrzenia dachu 174m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania.I dodatkowo: czy wnęka wejściowa jest u was taka jak w projekcie? Bo wygląda na dosyć małą?

 

Po zastosowaniu 20cm steropianu jest ok 1m, niby malo , ale jak nie widzialem zeby drzwi byly mokre jeszcze czyba ze leje i wiatr bylby straszny to pewnie zawsze poleci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Nooo i bardzo się cieszę, że Cię zmotywowałam :)

Szczegóły techniczne to na pewno zainteresuję moją drugą połówkę, a ja sie cieszę z pierwszych wnętrz :) Łazienka jest taka jak w projekcie? Całkiem fajnie rozplanowana. Mi pasowało ją trochę poszerzyć, niestety kosztem najmniejszego pokoju, ale to czysto marzycielsko-teoretyczne rozważania były ;)

Bryła tez mi się podoba, nie wygląda jak jamnik, całkiem zgrabna jest. A teraz pewnie jeszcze lepiej wygląda.

Trzymam kciuki za Waszą wykończeniową trójkę, na pewno dacie radę!

Czekam niecierpliwie na dalsze relacje. A jest szansa na uzupełnienie kosztorysu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Bardzo ciekawy domek :) co do kuchenki to u nas właśnie z oszczędności będzie indukcja, ze względu na duże koszty przylącza gazu, całkowicie z niego zrezygnowaliśmy ( bo miał być tylko do kuchenki więc bezsensu) a jak mi się za parę lat odwidzi to sobie kupie butlę, chociaż szczerze w to wątpię :D

 

Jak rozplanowaliście kolejne prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam, widziałam :) Postępy spore. Chyba zabieracie się już za wykończeniówkę? Na to czekam :) jestem ciekawa zagospodarowania tej całkiem fajnej i sporej przestrzeni.

Bryła budynku nadal bardzo mi się podoba. Zaintrygował mnie komin, czy jest on zgodny z projektem? Czy trzeba go było podwyższyć z jakichś względów? Jakiś wysoki mi się wydał.

Fajnie, że dałeś zdjęcia stryszku. Myślisz że da się go choć trochę wykorzystać jako miejsce na magazynowanie gratów?

 

Co do łazienki, to każda ilość miejsca na magazynowanie "potrzebnych" rzeczy jest cenna, więc może pomyślcie o zamknięciu półek nad i obok wc. Zamknięte, to zawsze większy porządek. Kosz na pranie przewidziany jest obok wanny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończeniówkę, zaczynamy od łazienek, zamówiona już jest zabudowa kuchni. Na rzełomie roku zabieramy się za wykończenie ścian i sufitów. Potem podłogi. Komin miał być niższy o ok 30cm, bo murarz nie zwrócił uwagi na projekt przy stawianiu i go nie skrocil, a po sklejeniu ceramiki to juz prawie niemożliwe. Troszkę drażni widok, ale ja się przyzwyczaiłem już, też inaczej będzie jak juz elewacja będzie i nie będzie się się tak wyróżniał jak teraz na tle szarego.

 

Ta szafka w projekcie łazienki ma ponad 2metry długości pod umywalką, a kosz na bieliznę na pewno się znajdzie w prawym rogu. Stryszek jeszcze do dopracowania i do powiększenia, bo do teraz zrobiłem połowę środkowej części około 30m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...