Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy taki kocioł wogóle istnieje?


tamarai mirek

Recommended Posts

Poszukuję kotła z podajnikiem na pelet i inne "rzeczy , w miarę niebrudzące":) do ogrzania powierzchni ok. 300m. W moim domciu mieszkam drugi rok, jest to parterówka 170m. z poddaszem, które nie było do tej pory użytkowane. Niedługo planujemy wykończyć górę, więc czymś trzeba by tę chałupinkę moją całą ogrzać. Do tej pory parter ogrzewamy wyłącznie kominkiem z płaszczem Ulrich 21 KW i mamy w domciu cieplutko. W trakcie budowy w kotłowni założyliśmy instalację pod dodatkowy piec, na który wcześniej nie starczyło kasy. A więc do rzeczy: jako, że znając życie głównie sama będę ten kocioł obsługiwać, no może ze sporadyczną pomocą męża:) zależy mi, żeby był jak najprostszy w obsłudze. Podajnik to oczywiście podstawa. Fajnie by było, żeby nie zajmował dużo miejsca, nie pracował zbyt głośno. No i oczywiście był jak najmniej awaryjny i wogóle taki jakiś fajny, żeby był:) Istnieją takie piece? Do wydania mam ok. 12.000zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kocioł - prosty i fajny. Prosty, bo pozbawiony jakiejkolwiek automatyki, na drewno i "inne rzeczy" z dużą komorą załadowczą, rusztem wodnym, dużym popielnikiem i otworem pod dołączany palnik na pellety. Jest fajny, bo ma szybkę w drzwiach, przez którą można sobie oglądac ogień - tak jak w kominku.

Jeżeli chcesz wiedziec co to - to prześlę na priv

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...