Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

Ale gonicie z robotą, dzięki za życzenia!

Też po cichu liczymy, że znajdziemy czas na taki wypad, ale moje dojazdy do W-wy do pracy i nasz kruszynek powodują, że chorujemy na permanentny brak czasu ... walczymy ostatnio z alergiami małej i nasza służba zdrowia też daje nam się we znaki ...

Obiecuję na pewno zajrzymy - może w weekend majowy, będzie lada dzień, a wtedy mamy WOLNE :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Złotówki nie dałabym panu projektantowi za takie partactwo. Co do kominka cudny jest ten portalowy z cegły. Sama będę mieć podobny tylko u mnie cegła odpada (choć prezentowana przez Ciebie wersja mnie zachwyciła) i będzie jakiś kamień - ale to jak już wybierzemy ostatecznie co na podłogi dajemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji ZUD współczuję, kominek portalowy- cudny!!! Co do ogrodu- też namawiam Starego już 2 rok, żeby zasiać gorczycę, łubin, no cokolwiek, co zagłuszy chwaściory i rozluźni nieco naszą cięzką ziemię. Krzyś masz jakieś pomysły na eleganckie grunty rolne klasy III a ??? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zewnątrz to tak wygląda elegancko, że tylko kartony pakować i się wprowadzać :) jedynie zadaszenia brakuje, prawda? Żeby na głowę nie leciało jak się klucz w torebce ukryje, albo gościom czekającym na otwarcie.

A w środku już też bardzo domowo się robi. Kolorystka jasna + antracito ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocimieta, Pani Domu, nie będzie musiała szukać kluczy w torebce. Pani Domu wchodzi przez garaż, bo tam parkuje jej fura. Moknąć może, najwyżej Pan Mąż, ale faceci zwykle trzymają klucze w kieszeni spodni i szybko je znajdują :D

 

Bardzo mi się podoba wszędzie! A blacik to bym schrupała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, a może dałoby się złożyć osobne wz na przyłącze do studni? Bo ja tak mam z pompą ciepła - babeczka w urzędzie kazała złożyć wniosek o wz, zamiast zmieniać pnb. I wspomniała, że wykreśli co nieaktualne (chociaż u mnie to akurat nie bardzo jest co wykreślać, bo mam prądowe wpisane...).

Właśnie dziś odebraliśmy i możemy działać dalej, czyli rysować projekt.

 

A odnośnie dotacji i tego nieprzekraczalnego terminu, o którym piszesz to co miałaś na myśli - pozostały jeszcze czas? Bo rok jest na odbiór przecież...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cool: dlatego my się aż tak bardzo nie spieszymy z tą pc... zresztą się nie da - papierologia teraz u nas trwa masakrycznie długo, ze względu na przenosiny urzędu do nowej siedziby. Ale spoko - żeby tylko środki były jeszcze. A nawet jakby się skończyły, to od bidy złoży się w przyszłym roku jakoś w styczniu :popcorn: Tylko nie wiem jak wtedy rozwiązać kwestię podłogówki - trzeba by albo spuścić wodę, albo wykombinować jakiś zastępczy kocioł prądowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, z taryfą to dowiedz się w lokalnej prądowni. Nie trzeba mieć odbioru, żeby przejść na prąd użytkowy. Trzeba zgłosić do elektrowni zakończenie dużych prac budowlanych i wejście w fazę wykończenia. W zależności od gazowni potrafią przysłąć człowieka do kontroli i to wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba mieć odbiór, niestety. I dopiero wtedy podpisują nową umowę.

Powiem Wam, że ta dotacja, to nie taki znowu cymes - najpierw papiery obfite, potem 800 opłaty manipulacyjnej, potem zaś odsetki. Od przyznanej kwoty trzeba odliczyć jakieś 2000 w naszym przypadku - tyle realnie będzie kosztował ten kredyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, to u mnie w elektrowni nie potrzeba...

A z tym dofinansowaniem, to ja też tego nie pojmuję. Jakby nie można było sfinansować tego z własnych środków, albo z hipotecznego. Przyjeżdza komisyja- kasują 800zł-trudno i wypłacają pieniązki. A tak, to trzeba kolejny kredyt brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwia, a może dałoby się złożyć osobne wz na przyłącze do studni? .

a to tak można w ogóle??? nikt mi tego nie sugerował, nie podpowiadał urzędowo - od razu była mowa o zmianie PnB

co za chora urzędniczość otacza nas!!! wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

30.IV zrównam z ziemią wszystko wokół siebie :) równanie wygląda tak: kupa-kupka-kupa-kupeczka=płaszczyzna przyszłego ogrodu naturalnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za robota! wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

brudno, glina, słońce w czubek czachy, spaliłam dekolt, całość wygląda na razie żałośnie i czeka na pana Zbyszka, który jakimś bardziej rolniczym sprzętem to wygładzi

 

nie oczekiwałam trawnika, ale rozczarowało mnie to dzisiejsze równanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...