Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

kocimięta - a Ty sobie wyobrażasz, że my okien nie widzieliśmy na żywo wcale? oglądałam tylko w salonie firmowym ramy, zamówiłam przez maila/telefon, pan pomierzył wszystko i już

a teraz są, stoją spokojnie u dealera, jeszcze ze 2 tygodnie :)

 

a teraz pójdzie piorunem - podłogówka, wylewki, okna wlasnie i ocieplenie z tynkami zewnętrznymi :)

za miesiąc z surówki dom zmieni się w residence ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej :)

podoba mi sie Twoje nastawienie do problemu, a przepraszam do sprawy do zalatwienia ;)

dobrze, ze nie masz oplaconej roboty w calosci, ale to chyba marne pocieszenie w perspektywie szukania kogos do niedorobek

oby kolejni byli dokladniejsi od wczesniejszych

 

napialas o transzy i przypomnialo mi sie o co chcalam zapytac, mianowicie kiedy zaczyna sie splacac kredyt ? po wyplaceniu 1 transzy raty sa proporcjonalne do wysokosci transzy, czy dopiero po wyplaceniu ostatniej transzy ?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raty są proporcjonalne do tego, co się od banku faktycznie już wzięło - zatem przy pierwszej transzy np. 50000 płacisz odsetki od 50000 a nie od całej kwoty kredytu

 

w praktyce oznacza to tyle, że pierwsza nasza rata wynosiła 213,40zł :)

ale szybko urosła i nadal nie dosięgnęła górnego pułapu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta - po etapie trzeba zgłosić do banku, że wykonano prace. Przychodzi ktoś na wizję lokalną i z natury stwierdza, że zrobiono to i to w procentach tylu i tylu. Potem odsyła ten raport do banku i zazwyczaj 48h później kasa jest. No, chyba, że stwierdzono niedoróbki i bank nakaże doprowadzić prace do 100%. Treaz czekamy własnie na wypłatę następną. Jeśli odpowiednio wcześnie zgłosisz wykonanie prac, to wszystko zamyka się w tygodniu.

 

Mila - nic nie wiem, denerwuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz bank jest naprawdę ok, ale wstrzymał transzę z powodu różnej interpretacji wyrażenia "instalacja sanitarna". Zgłosiliśmy wykonanie tejże a tu po inspekcji bank dostał info od audytorki zewnętrznej, co nam inspekcje robi, że wykonana została w 0% :) Spodziewali się tzw. "białego montażu". No - będą musieli trochę poczekać, żeby biały zobaczyć - w końcu nie ma podłóg jeszcze :):):)

 

Sąsiad, niecnota, był gdzieś przez weekend i dopiero dziś jest w zasięgu. Mąż się ma umówić na wizję lokalną. Przerobiłam w głowie tę sprawę i widzę, że co najwyżej na naszą korzyść może się to obrócić. O czym napisze więcej, kiedy już będziemy po rozmowie z owym panem.

 

W domu tymczasem hydraulik hula i ... przekłada styropian, co to go pomocnicy rozłożyli nie tak. Bo i styro można źle rozłożyć, a co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sylwerson!

Jak tak czytam o tych perturbacjach budowlanych to, po początkowej wielkiej radości w związku z otrzymaniem pnb, coraz bardziej dopada mnie strach: jak ja to wszystko ogarnę?. niesłowne firmy, wszystkowiedzących majstrów, opóźnienia, przekręty,bałagan, sąsiadów. A prawdziwa jesień: z deszczem, zimnem i ciemnym niebem od rana do nocy dopiero przed nami.

Mimo wszystko przesyłam dużo pozytywnych fluidów :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy droga koleżanko ten płacz, to wahanie: "brama garażowa będzie nieuchylna jednak(...) ale wzoru i koloru nie umiem wybrać..."

Wrzuć zdjęcia poglądowe to pomożemy, doradzimy :yes::yes::yes:

A w dniu dzisiejszym Wszystkiego Naj....w imieniu moim i społeczeństwa :hug:

 

http://img834.imageshack.us/img834/2907/76156575.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam duży garaż, brama w projekcie jest jedna, z przeszkleniami, jeszcze takiej nie szukałam, coś czuje, że tanio nie będzie. I ciągle wydaje mi się,że ta cała wykończeniówka to strasznie odległy temat. Ale zapisuje sobie różne inspiracje, coś oglądam, jakiś zarys jest...

A klinkier na 99% zgapię od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...