Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej Sylwerson ja mam pytanie odnośnie anhydrytu ile lałaś jego nad rury? i ile najwięcej dawałiście styropianu pod niego? jestem przed 2 tygodnie i w salonie mam mieć około 22 cm styro pod anhydrytem i obawiam się że to za dużo .Wy zalewaliście niedawno, powiedz mi bo ja mam już drewniane okna zamontowane, czy jest duża wilgoć?zastanawiam się czy je rozszczelnić po wylaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Sylwerson ja mam pytanie odnośnie anhydrytu ile lałaś jego nad rury?

Nad rurkami na parterze wyszło ok.5,5 - 6cm, a u góry 5,5 - 8 bo było nierówne podłoże.

Normalnie ekipa daje standardowo 6cm

 

i ile najwięcej dawałiście styropianu pod niego? jestem przed 2 tygodnie i w salonie mam mieć około 22 cm styro pod anhydrytem i obawiam się że to za dużo .

Na dole leży warstwa 10,5cm styropianu, wliczając w to matę pod rurkami, bo przecież ona też jest styropianowa. Na górze 6,5cm razem z matą, bo to już nie na gruncie podłoga. Grubość tej warstwy jest ustalona w projekcie. Mogliśmy dać więcej, ale nie zrobiliśmy tak, bo to by wpłynęło za bardzo na wyskość stopni schodów i byłyby też kłopoty z oknami, które obmierzaliśmy jeszcze w lipcu przyjmując, że wykończona podłoga wypadnie 17cm nad poziomem chudziaka.

 

Wy zalewaliście niedawno, powiedz mi bo ja mam już drewniane okna zamontowane, czy jest duża wilgoć?zastanawiam się czy je rozszczelnić po wylaniu?

 

Wilgoć jest wszędzie. Mamy zafoliowane okna - woda skrapla się nieustannie i spływa po folii. Stoją tez nadal małe kałuże gdzieniegdzie, powietrze przesycone wilgocią. Okna montujemy w sobotę i martwię się troszkę, że to za wcześnie, że jest za mokro właśnie. I tu jest kolejny problem - anhydryt nie może stać w przeciągu, więc na pewno każą Wam tych okien nie otwierać. Ale przecież wtedy drewniane ramy napiją się tej wilgoci za dużo stanowczo. Nie wiem, co Ci radzić - myślę, że trzeba będzie rozszczelnić wszystkie, żeby się wietrzyło, możecie też jakiś osuszacz od razu wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo Ci tego anhydrytu wyszło 5,6 nad rurkami.A co masz za system podłogówki na płytach styrodurowych?

I kurczę obawiam się o moje okna, czy osusacz to dobra sprawa?czy nie wpływa to źle na anhydryt?

5-6cm to norma - tyle sie robi, tyle mam w projekcie

tylko gdzieniegdzie wyszło grubiej z uwagi na krzywizny

 

co do interakcji osuszacz-anhydryt - pogadaj lepiej z wykonawcą, nie znam się az tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...