Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tataraku - dofinansowanie do pompy, ale do oczyszczalni też dają. Tylko że my nie zdążyliśmy z projektem zamiennym i z tego powodu do oczyszczalki nie będzie dopłat :bash::bash::bash:. Obu udziela WFOŚiGW w Łodzi. Od stycznia ruszy nowa edycja i można składać wnioski. Nie dają kasy do ręki, tylko trzeba uruchomić kredyt w jednym z banków współpracujących po czym fundusz spłaca bankowi określoną część odsetek. Duuuuuuuuużo formalności, czekania i niewiadomych - jak to przy załatwianiu kredytu. Ale załatwione :)

 

Studnię dokończyli wczoraj, jutro osadzą bańkę oczyszczalni i rozłożą rury.

 

BTW

Wczoraj dzwonił pan dystrybutor i powiedział, że UWAGA: W TYM ROKU NIE MA SZANSY NA SPROWADZENIE JEDNOSTKI ZEWNĘTRZNEJ DO POMPY. Co w praktyce oznacza, że pompy nie będzie. Nie uwierzycie - nie zdenerwowałam się :yes:. Powiedziałam, że skoro zrobiłam przedpłatę, oczekuję realizacji zamówienia. Dziś dzwonił, że ma ten agregat. To po co mnie informuje o tym, co powyżej? Nie chciało mu się wykonać paru telefonów najwyraźniej. Cała operacja montażu pompy przeciągnie się więc do czasu, kiedy fizycznie ściągną tę jednostkę z Belgii. Ponoć 25.XI, ale nie nastawiam się. Rozliczenie transzy się przeciąga zatem... No, zobaczymy, jaki rabat/rekompensatę zaproponują w związku z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia jeszcze dziala :rotfl:

a na powaznie takiego dystansu zycze na codzien w zmaganiach budowlanych Tobie, Wam i takze sobie :-D

takie budowanie chyba wyzwala w czlowieku nieodkryte wczesniej poklady i cierpliwosci, ale tez hardosci i uiejetnosci wyegzekwowania paru rzeczy

 

pozdrawiam cieplo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kjuta, może to nawet nie finlandia ;) w którymś momencie nerwy się "kończą" - u mnie od poniedziałku powinni być cieśle na dachu, ale będą "chyba za tydzień". też to przyjęłam ze spokojem, no bo co ja mogę? grunt, że przed zimą dach postawią. prawdopodobnie... ech...

A Ty tu nie zagaduj, tylko dziennik zakładaj!:wave:

 

Sylwerson - to fajnie macie, ale my tu pod Wrockiem to się na łodzkie dotacje nie załapiemy :( nasze WFOŚiGW miało w tym roku dotacje na reku i oczyszczalnie. reku robimy, ale wm chcemy własnymi ręcami - lepiej się opłaci niż z dotacją. a jakiej marki PC instalujecie? i jakie dolne źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... budowa wyzwala w człowieku nowe nieodkryte umiejętności - zwłaszcza w kobietach - bo my z reguły z budowlanką niewiele mamy wcześniej wspólnego...

 

 

Sylwia - zobaczyłam teraz dopiero Twojego maila - sorki, ale dawno tam nie zaglądałam i naschodziło mi tyle powiadomień i spamu, że spadło gdzieś w kilka stron do tyłu. Idę odpisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki cichy plan, żeby w 60 a może nawet w 50 się zmieścić, ale wliczając podłogówkę, kompletną kotłownię i odwierty...

 

Tatarak - jest sporo polskich firm, był taki wątek, gdzie ludzie podawali nazwy, wymieniali się informacjami kto jaką i od kogo wycenę dostał. Też będę musiała niebawem casting jakiś zrobić.

 

Sylwia - na czysto te 11 tysi dadzą, czy jeszcze podatek z tego odejdzie?

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

finlandia jeszcze dziala :rotfl:

a na powaznie takiego dystansu zycze na codzien w zmaganiach budowlanych Tobie, Wam i takze sobie :-D

takie budowanie chyba wyzwala w czlowieku nieodkryte wczesniej poklady i cierpliwosci, ale tez hardosci i uiejetnosci wyegzekwowania paru rzeczy

 

pozdrawiam cieplo :)

 

dzięki, kjuta

masz rację - ten dystans jest niezbędny, żeby czuć się normalnie

 

wiecie, kiedy zdenerwowałam sie okropnie ostatnio? pod koniec lipca, kiedy nie mieliśmy kasy na dachówkę a bank zablokował wypłatę transzy zasłaniając sie rzekomym niedostarczeniem rozliczenia

potem jeszcze przez moment, kiedy wynikła sprawa sąsiedzkich zarzutów o naruszenie granicy działki

 

teraz już mnie nic nie ruszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tatarak - jest sporo polskich firm, był taki wątek, gdzie ludzie podawali nazwy, wymieniali się informacjami kto jaką i od kogo wycenę dostał. Też będę musiała niebawem casting jakiś zrobić.

 

zmartwię Cię, że robiłam wstępne rozeznanie i niestety ich instalatorzy doliczają sobie takie kwoty za montaż kotłowni itp., że ceny wychodzą niewiele atrakcyjniejsze :( trzeba kombinować montaż we własnym zakresie (zaprzyjaźnionym hydraulikiem), żeby się opłaciło. i póki co obieramy ten kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...