Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czołem ekipa z Liliowej :-)

 

W środę byłem obejrzeć Wasze "pole bitwy" - jest SUPER!

 

Co do tynków to powiem Wam, że nie patrzcie na prognozy dla Łodzi w naszej okolicy niestety temp. zawsze niższa o nawet kilka stopni. Pamiętam jak w zeszłą zimę zapowiedzieli spadki temp. w Łodzi do -16C, a nasz termometr pokazał najniższa zanotowaną -23C i to przy budynku bo czujnik do ościeżnicy okna przymocowany. Teraz też temp. spada dość mocno w nocy momentami nawet -6 (wiem bo wstajemy do naszego szkraba go karmić :-) )

 

My z tego właśnie powodu odłożyliśmy temat do wiosny, ale oczywiście decyzja jest Wasza.

 

Gdybyście natomiast chcieli jeszcze pogrzać w domku a nie macie czym to mogę zaoferować się wypożyczeniem kozy, nam już się raczej nie przyda, a jest jeszcze w całkiem dobrym stanie i z pełnym orurowaniem :-) więc może Wam posłuży zamiast stać u nas. Oczywiście nic za darmo :-) liczymy w zamian na jedno dobre pifko :-) - wiem wiem pazerna ze mnie bestia :-)

 

Pozdrawiamy sąsiadów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O - cześć, Forsa! To się rozminęlismy w środę - byłam tam, bo codziennie jestem jeśli nie dwa razy, to raz :) Straszny bajzel, co? Może troszkę się w poniedziałek wyrówna, kiedy oczyszczalnię ostatecznie zasypiemy. Co do tynków, to wiadomo, że na siłę nic - ale jeśli faktycznie nie będzie grubszych przymrozków, to zrobimy. Mam tam sąsiadkę, która nam raportuje poranne temperatury - na razie było solidnie zimno -6, -5st. nad ranem...

A wiesz, że z tą kozą to mi się wstrzeliłeś? Nawet oglądałam na allegro, ale skoro masz "zawalikozę", to może jakoś sie dogadamy. Piwko może być, ale chyba na dokładkę ;) Pogadam z mężem i dam znać.

A Wasz córcia to już nie taki szkrab znowu - ile ma? Chodzi już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie kozy piszcie maila lub dzwońcie wysłałem Wam info na priv'a.

 

Bajzel ... ja wiem tak po budowlanemu :-) u nas nadal panuje lekki nieład choć małżonka opisuje to właśnie jako bajzel :-) ale niestety kiedy fundusze się kurczą nie wszystko można zrobić ... a ceny za niektóre prace normalnie zwalają z nóg - ostatnio sprawdzałem cenę za ułożenie kostki granitowej i panowie powiedzieli 90 pln/m2 i terminy dopier w lipcu 2012 ...

 

A co do szkraba to nadal szkrab :-) dopiero zaczyna wstawać i to jest wyzwanie, dzizas normalnie szok wszędzie jej teraz pełno bo dopełza w każdy zakamarek w 5 sekund no i oczywiście wszystko musi sprawdzić organoleptycznie :-) ostatnio nam nawet wino rozpracowała wyciągając z szafki z takim impetem że potłukło się z 1,5 m od niej (na szczęście). Jest więc wesoło :-)

 

Na budowie pewnie się nie spotkaliśmy, bo ja o świcie jechałem do Tomaszowa zorganizować prąd już nie budowlany więc zajechałem bladym świtem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, "choćbyś błagał na kolanach" - nie byliśmy tam wcale :(, takie dni zapracowane. A o 16 tam jest ciemno bardzo i zdjęcia wychodzą fatalnie. Ale jakie niebo rozgwieżdżone widziałam - takie z kulkami i błyskami, zgromadzenia i osobne punkty, pomarańczowe prawie, wyraźne i piękne jak nie wiem. Kopernik musiał wzdychać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego, dakula. Jedni nas straszą, że nie da rady, inni narzekają, że przewymiarowaliśmy. Się okaże niebawem. Póki co czekamy na prąd - może 5.XII będzie szczęśliwy? A w sobotę rano dojedzie właściwe okno kuchenne :) 7.15 to ciut wcześnie, ale nie mam wyboru - będę :)

 

Tataraku - a ja jak zwykle nie znam detali tynkowych :) Wszystko uzgadniałam posługując sie próbnikami i jeżdżąc po okolicy, żeby konkretny tynk zobaczyć na dużej powierzchni. dopiero wtedy widać w pełni kolor i strukturę. Nasz jest biały, lekko złamany, silikonowy. Jejeeee ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osz... ale masz fajnie...

 

 

 

Ja z pytankiem o schody - czym planujecie obłożyć?

 

Bo mnie też w sumie wychodzi głównie gres na podłogach, a kto wie czy nie na całości - bo jak czytam o tych wszystkich wymaganiach (inne wysokości wylewki, wilgotność, wygrzewanie, sru tu tu...), to mi się słabo robi :sick:

I nad schodami dumam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...