Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiele zostało napisane,a ja nadal nie wiem czy robić tą wentylację mechaniczną czy nie. Dodam, ze dla mnie priorytetem jest dostateczna ilość świeżego powietrza w domu i szybkie usuwanie nadmiaru wilgoci, a nie jakieś hipotetyczne oszczędności na ogrzewaniu. Szczególnie, że piec będę miała gazowy. Ostatnio skłaniam się do rozwiązań hybrydowych ale ostateczna decyzja nadal nie zapadła.

 

Myślę, że architekci nie kwestionują samej wentylacji mechanicznej, a bardziej jej zasadność ekonomiczną. Gdyby były na to dopłaty jak na solary, pewnie rozmowa byłaby inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

sylwerson pozwól, że wejdę w komentarze jako sąsiad. My w Zielonce jesteśmy na pięknie brzmiącej ulicy Wiesława, której w zasadzie nie ma jeszcze na mapach ani w planach oznakowania - odbiega od ulicy Malowniczej, a ta od Głównej :-)

 

Podpowiem coś w kwestii materiałów i reku - okoliczne składy do tanich nie należą, ale mają tę zaletę, że są obok i zawsze wszystko masz pod ręką. My jednak zamawialiśmy większość materiałów (90%) przez internet - allegro, i nawet jak część materiałów ciągnęli z daleka wychodziło taniej niż np u Dzikiego czy Zająca. Oni tak samo muszą za transport z fabryki zapłacić ...

Co do reku - POLECAM ZROBIĆ! przynajmniej pociągnąć przewody zasilające, sterownikowy kabelek i przede wszystkim pochować przewody nawiewu/wywiewu do poszczególnych pomieszczeń - samo Reku można kupić później, chociaż za wymurowanie kominów i materiał na nie zapłacisz mniej więcej tyle ile ten reku :-)

Nas wykonawca też przekonał, że gdzie tam Rekuperacja ... ??? co to jest ... itd trzeba mieć kilka kanałów pod grawitacyjną. ... no i mamy, ale po co ??? Niestety dopiero później trafiliśmy do domku gdzie taka wentylacja już działała i powiem Ci efekt jest nie do opisania, na górze kładli im tynki na dole szła elektryka (środek zimy 2009) i wchodząc do budynku było czuć przyjemne świeże powietrze, a nie zapach zaprawy nawet okularki mi nie parowały ... ogrzewali w tym czasie cały dom małym kominkiem i Reku pięknie to ciepełko rozprowadził. Tak więc Prostaś ma rację grawitacyjna wentylacja jest do bani - pomyśl kupisz fajne szczelne okna i fajne szczelne drzwi żeby było ciepło i jak grawitacyjna ma wyciągać powietrze ?? - nie ma szans na działanie. W dużych domach ten problem jest mniejszy bo masa powietrza wewnątrz, ale my teraz mamy tak w mieszkanku 41 m2 i szczelne okna i szczelne drzwi i powietrze po prostu stoi. Jak odpalimy wentylatorek w łazience to zasysa powietrze z wentylacji w kuchni :-)

 

Jak będziecie mieli ochotę zapraszamy do nas na budowę, a za 2 miesiące chyba już na nie budowę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Obejrzałam sobie Wasze okna z nalepkami jeszcze :)

Z drogi asfaltowej dom wygląda na naprawdę duży :) A sama działka jak stół Wam się trafiła - tak zostaje czy robicie coś?

 

Co do składów okolicznych, to wiem, że cenowo nie są superkonkurencyjni - też szykujemy się na zakupy przez net. Ale - mam asa w rękawie, czyli znajomego ojca, który posiada zniżkową kartę na zakupy m.in. u Dzikiego ale tez w kilku innych hurtowniach. Zobaczymy, jak wyjdzie cenowo kupowanie w sieci a jak ze zniżką w sklepie. Wolałabym wtedy kupować na miejscu, żeby na jakieś kłopoty reklamacyjne się nie narażać.

 

A reku już skreślone. Czas pokaże, czy to była dobra decyzja. Kominy sa wysokie, wszystkie ślepe pomieszczenia mają nawietrzaki. Okna będą drewniane, częściowo z nawiewnikami. Mam fajne wyceny trzyszybowych z Urzędowskiego i Sokółki. Na razie się wahamy, czy aby nie zadatkować okien już teraz, bo maja materiały zdrożeć i ceny fajne teraz moga się dramatycznie zmienić. Ale czy to ma sens - kuipć okna zanim bedą otwory, które można by wymierzyć? Chcociaz z drugiej strony - nie powinno być kłopotów, bo wszystko ma być w zgodzie z projektem, a więc i z zestawieniem stolarki.

 

Wy to juz macie z górki teraz :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Obejrzałam sobie Wasze okna z nalepkami jeszcze :)

Z drogi asfaltowej dom wygląda na naprawdę duży :) A sama działka jak stół Wam się trafiła - tak zostaje czy robicie coś?

 

Wy to juz macie z górki teraz :):):)

 

Działkę równaliśmy, rolnik za przeoranie, wybronowanie i posianie trawy z uwalcowaniem wziął jakieś 800 pln ze swoją trawą. Więc cena była atrakcyjna.

 

Co do tego z górki ... z górki to jest na początku teraz wszystko wydaje się pod górkę :-) kasa się kończy, a wykończeniówka pochłania w zasadzie wszystkie pieniążki jakie uda nam się zgromadzić. No i do tego wiesz nagle okazuje się, że dlaczego to jest 3 cm w lewo, albo w prawo, albo zbyt płytko zbyt głęboko - detale ale niestety mają straszny wpływ na wszystkie elementy wykończeniówki, a fachowcy cenią się za te pierdółki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och - Nibra to moja miłość, tralalala!!!!!!!!!!!!

a dałaś już rzuty u siebie?

 

Tak, dachówka wyliczona od nowa i wyceniona. Nie opłaca nam się ciągnąć jej z Warszawy czy Łodzi. Nawet jeśli będzie trochę drożej, to odchodzi nam problem z dokupieniem, zwrotem dachówek czy wymianą uszkodzonych. No i mnie zachodu. Więc kupujemy w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działkę równaliśmy, rolnik za przeoranie, wybronowanie i posianie trawy z uwalcowaniem wziął jakieś 800 pln ze swoją trawą. Więc cena była atrakcyjna.

 

Co do tego z górki ... z górki to jest na początku teraz wszystko wydaje się pod górkę :-) kasa się kończy, a wykończeniówka pochłania w zasadzie wszystkie pieniążki jakie uda nam się zgromadzić. No i do tego wiesz nagle okazuje się, że dlaczego to jest 3 cm w lewo, albo w prawo, albo zbyt płytko zbyt głęboko - detale ale niestety mają straszny wpływ na wszystkie elementy wykończeniówki, a fachowcy cenią się za te pierdółki ...

 

 

rolnik okoliczny jakiś? ja tez muszę jakiegoś znaleźć, tylko jeszcze najpierw trzeba wykarczować ileś tam pniaków z korzeniami :(

 

wykańczanie to dłubanie,

to codzienne wymyślanie;

rzeczy małych to kombinowanie

i na majstra się wściekanie

 

za to potem - oblewanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dachówka wyliczona od nowa i wyceniona. Nie opłaca nam się ciągnąć jej z Warszawy czy Łodzi. Nawet jeśli będzie trochę drożej, to odchodzi nam problem z dokupieniem, zwrotem dachówek czy wymianą uszkodzonych. No i mnie zachodu. Więc kupujemy w Gdyni.

 

juz Ci zazdroszczę, bo Wam szybciej położą niż u nas (przypominam, że nie mamy jeszcze nawet dziury w ziemi :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rolnik okoliczny jakiś? ja tez muszę jakiegoś znaleźć, tylko jeszcze najpierw trzeba wykarczować ileś tam pniaków z korzeniami :(

 

Okoliczny, ale nie bardzo mam na niego namiary, brał w tej cenie jeszcze obornik z pieczarkarni i przez dwa lata rosły nam pieczarki na działce :-).

 

Poszukam może uda mi się odszukać namiary, ale nie obiecuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczarkarnia jest jedna w okolicy - to ten?

 

martwię się na razie tym metrażem z projektu

cholera - rzez myśl mi nie przeszło, że architekt złoży projekt w urzędzie zanim go nam pokaże

wyszło kijowo

 

Z tej pieczarkarni brał to coś co nam po działce rozrzucił.

 

Co do architekta, u nas było dokładnie tak samo, a później znaleźliśmy jeszcze kilka byków ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...