Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

te poszukiwania fachowców są trudniejsze niż można sądzić - stolarza mam na razie od schodów tylko, ale i to nieprzyklepane

 

czy ktoś tu ma trepy schodów zrobione z brzozy? tak spec ów nam proponuje i własnie się zastanawiam, bo cena w stosunku do bukowych/dębowych czy jesionowych jest ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to co jutro zabieram małżonkę i małą na dłuuuugi spacer do sąsiadów :-)

 

Do zobaczenia!!!

 

Apropo stolarzy i schodów mamy jeden zakład pod Warszawą gdzie zawsze zamawiamy parapety - są super, a cenowo też nie wychodzi to źle. Lada tydzień wycenią nam schody (sam materiał) a z robocizną się pomyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Forsa - nic straconego. Przez następne lata będziemy mieszkać w sąsiedztwie :)

 

Ocieplamy poddasze - jest już trochę wełny, dużo sznurka i grzybków. Idzie powoli, ale w końcu zostanie tylko mały kawałek a potem będzie całkiem gotowe :):):) Z gorszych wiadomości - cieknie ogrzewanie w pokoju dzieci :( Albo mróz rurkę rozerwał jednak, albo przy wylewkach uszkodzili, albo była dziurawa (to ostatnie mało prawdopodobne, bo przeszły próbę szczelności przed wylewkami) Z kolei koncepcja "mrozowa" jest bez sensu, bo przecież rurki w garażu są nadal szczelne a przecież tam mróz, że tak powiem, był najbliżej :) Trzeba będzie zatem rozkuć podłogę... Aj..............................

 

Z rzeczy do zrobienia:

1. wybrać wkład do kominka

2. wybrać stolarza

3. osadzić drzwi do łazienki na dole

4. obrobić okna

5. dokupić gresu na podłogi w łazienkach/wiatrołapie/kotłowni/garażu i zmieścić sie w ciassssssssssnym budzecie

6. zamówić kuchnię

7. kupić agd wg listy, bez ogladania się na inne egzemplarze :)

8. zacząć montaż stelaży w łazience na górze

9. 1000 innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"taniutki" to moje ulubione słowo

 

ale coś Ci podpowiem: idź do fajnego stacjonarnego sklepu i sprawdź "ogonki" - resztki, IIgat.

mam taki sklep namierzony u siebie - czadrowe kafle sprzedaja za grosze, jeśli zostanie im np. 8m2 czegoś

 

zamierzam tak nabyć brakujące ilości do wiatrołapu i łazienek

resztę nabędę w markiecie po 3,5zł m2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z II gatunkiem jest to ryzyko, że może mieć rozmaite wymiary i na salonach się go nie ułoży :( a ja mam cały parter i poddasze oprócz sypialni zaplanowane w kaflach, więc nie wiem...

 

z tymi resztkami serii itp. to właśnie myślę do "nieoficjalnych" pomieszczeń - pralnia, pompownia, garderoba... w ogóle to jak Ty już jesteś daleko.... ech. ale nic, i ja dotrę do tego etapu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim sklepie etykietkę II gat. dostają płytki np. z rozwalonych w transporcie palet, niby przebarwione (ale oglądałam takie porównując z I gat i nie zauważyłam różnicy), albo właśnie końcóweczki (do naszego wiatrołapu potrzeba ledwie 5m2, więc na pewno uda się coś upolować)

 

jutro robię Sylwka w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sylwerson, tak czułam,że coś niefajnie, bo Cię na naszym Forumie nie było. A jako Domownik tegoż zobowiązana jesteś udzielać się najlepiej i z rana i z wieczora ;)

Po uśmiechu wnioskuję, że sytuacja opanowana, synek zdrowieje, projekt kominka się wyklarował a Serenissima nic nie straciła na urodzie przy bliskim kontakcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Mamy podobny etap budowy z tym, że my już ociepliliśmy dach ale i tak m3 gazu idą jeden za drugim. Mam pytanie co do tego kominka. Jaki to Pan Wan proponował swoje usługi? My też się zastanawiamy kogo wybrać, a na razie na placu boju jest (ostał się) Pan z firmy Twój kominek (Paweł Zarzycki chyba). O nim pisałaś?

 

Pzdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, aldieb.

Właśnie o nim pisałam. Ciekawe, czy jest ktoś inny, kto robi forumowe łódzkie kominki :) Bardzo fachowy, sympatyczny, komunikatywny. I na pewno robi fantastyczne kominki. Dla nas poz zasięgiem cenowym jednak. Wybraliśmy więc opcję ekono ;) i mam nadzieje nie żałować.

A propos ocieplenia poddasza - to jest taka żmudna praca, że pisać się nie chce. Robimy to sami nie mając kompletnie czasu. Poziomowanie grzybków - magia. Kto mówi, że banał, to albo jest fachowcem, albo niespełna rozumu. Kupiliśmy poziomicę wodną vel wasserwagę, ale tego nie da się używać w pojedynkę. A żeby pojechać tam we dwoje, to by wymagało dodatkowego dnia w tygodniu... Martwię się okropnie, że mróz wejdzie do środka i rozwali więcej rurek od ogrzewania :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da się, ale przecież teraz chodzi już o wszystko hurtem - i o wygrzewanie podłóg, i o osuszanie ścian, i o podgrzanie domu o tyle, żeby pompa chodziła bez grzałek

 

nie ma więc mowy o jej wyłaczeniu i spuszczaniu wody z rurek - teraz musi już wszystko pracować

 

jedziemy dziś z mężem pracować przy wełnie wieczorem - cała noc, sam na sam, we własnym domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, aldieb.

Właśnie o nim pisałam. Ciekawe, czy jest ktoś inny, kto robi forumowe łódzkie kominki :) Bardzo fachowy, sympatyczny, komunikatywny. I na pewno robi fantastyczne kominki. Dla nas poz zasięgiem cenowym jednak. Wybraliśmy więc opcję ekono ;) i mam nadzieje nie żałować.

:(:(:(

 

Pociągnę jeszcze temat kominka. A możesz dać namiary na wersje ekono? I o ile (%) tańsza jest ta wersja od poprzedniej? Co to za wkład wybraliście? Nieźle wygląda.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...