Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika "Nasz dom przy Liliowej, czyli bliżej niz dalej :)"


sylwerson

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 878
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Eee tam odradza się. Kto?

 

Osobiście dla zasady jakąś wycenę zrobię u stolarza i jeśli wyjdzie podobnie za to co chcę, to czemu nie, bo wtedy bym mogła całkiem bezuchwytowo zrobić, ale na razie nastawiona jestem na Ikeę.

Mam aktualnie kuchnię robioną na zamówienie i wygląda koszmarnie po paru latach :sick:

Domyślam się, że teraz jest większy wybór płyt i całego osprzętu, ale niesmak mam, a zadowolonych z kuchni Ikei na fm nie brakuje.

 

 

 

Jakie to obróbki, co schrzanili i która ekipa? Co to znaczy "spojenia sufitów robić specjalnym łączeniem na bazie profilu v"?

Zaraz sobie zanotuję te taśmy które zapodałaś u Tataraka - one mają być na łączeniach domurowanego bloczka przed murłatą z kg na skosie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradza gość, który pracuje jako... spec od spraw jakości w ... Ikei :)

 

Schrzanione obróbki to ościeża okien (jako że okna mieliśmy po tynkach wstawiane, więc świeciła goła cegła). Zbiorę się, to z nazwiska wymienię, a co. Jesli ktoś sie nie zna, nie powinien brac się za robotę. No nic - nauczka dla nas.

 

Co do łączeń na bazie profilu v, to ciężko mi to wytłumaczyć bez rysunków poglądowych - dam więc linka i obejrzyj sobie styk płyt sufitowych poziomych i tych skośnych - (zdjęcie z lewej podpisane "systemy V-2" ), tam jest właśnie profil v: http://www.profiltech.com.pl/ . Cała strona zresztą bardzo czytelnie zrobiona.

 

 

Tasmy zaś - tak, maja byc na łączeniach. Ale czy tylko chodzi o ten bloczek? Zabij - nie wiem. Popytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pewnie naoglądał się różnych kwiatków, skoro to jego praca... Pewnie się zdarzają babole, jak wszędzie - można reklamować jak coś. Generalnie wszystko się rozbija o koszty :cool:

 

Dzięki za linka - poczytam.

A jak masz ocieplone za murłatą? Wepchnięta wełna i styro z elewacji do samej folii, ścięte pod skos dachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie po cichu marzyłam, że jak zaoszczędzę na meblach (Ikea), to może sobie szczelę kamienny blacik, ale cienko to widzę... :sick:

 

No, też mi się podoba ten zlewik, na alle widziałam go kiedyś za 1800zł.

A z innych, to na forum sporo ma Tekę Aurę (np. Majki), polecają też Brenor - jako tani i dobry, ale nie widziałam go więc nie wiem jak wygląda. Ja bym chciała taki jak najmniej wystający z blatu, ale jak to w praktyce wygląda nie wiem, bo jeszcze nie szukałam po sklepach (gdzie oprócz Artdomu mają zlewozmywaki?).

Edytowane przez *milek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...