Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Instalacja TV, SAT i LAN


Gość eciver

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 253
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym zrobił po pierwsze centralny router z dzieleniem pasma, robiłbym to na TP-Linku z wgranym softem Gargoyle, ale po prostu ten soft znam i lubię, Tomato też będzie OK. A za tym routerem, w każdym domu routerek dostępowy z access-pointem, niezależnym NATem i DHCP, jeśliby sieci w każdym domu miały pracować niezależnie, ew. tylko access pointy, a DHCP i nat byłby załatwiany centralnie przez ten główny router, wtedy na całości masz jedną sieć nadzorowaną w całości przez siebie, sam też będziesz mógł wpuszczać konkretne komputery do sieci filtrując ich MAC adresy, jeśli tak chcesz.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozprowadzenie TV to czy tak będzie ok?

Witam

Nie koniecznie. Zależy wszystko od sygnału jaki uzyskasz za zwrotnicą multimedialną. Jeżeli będzie w granicach 65-75 dB, zastosuj Vectora Amigo w pierwszym domku (http://www.abovio.vector.com.pl/wzmacniacz-amigo-m-865-p-30/) do tego odgałęźniki z odpowiednim tłumieniem.

Inną kwestią jest zgoda TV kablowej na rozdział sygnału, miernik poziomu sygnału mile widziany do wysterowania wzmacniacza (wzmocnienia i korekcji)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Inną kwestią jest zgoda TV kablowej na rozdział sygnału,

Pzdr

 

Bez dodatkowych opłat się nie obejdzie a ponadto jak już kablówka wejdzie to ... da swój sprzęt i Ty nie będziesz musiał się martwić.

 

Witam,

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Z kablówką już rozmawiałem, jeśli jest to na jednej posesji (jeden właściciel) i nie zarabiam na tym, to ich interesuje tylko to co do pierwszego gniazda, a później mogę dzielić sobie jak chcę. A więc wszystkie warunki są spełniane. Tylko trzeba to teraz dobrze podzielić.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Husy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej tak:

nie wiem o co chodzi, plik automatycznie został zmniejszony

 

a mógłbyś opisać elementy? :

 

http://www.lumarseo.pl/TV2.png

 

 

Zastanawiam się jeszcze jakich kabli użyć.

Oczywiście pomiędzy domami w rurze użyję kabli żelowanych.

 

Do TV:

Triset-113

 

czy może wystarczy np taki

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-satelitarny/1063-rolka-kabla-rg6u-cu-100m

 

Do internetu:

 

U/UTP 4x2xAWG24 kat.5e, drut, PVC, Belden (BL-1583E)

 

Czy te kable będą dobre, czy można dać coś tańszego a wystarczającego jakościowo?

Edytowane przez Husy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że dopiero teraz, byłem "wyjechany" ;)

Ja mam przekonanie do firmy Satlan - jeżeli chodzi o przewody antenowe.

1 - wzmacniacz do którego podałem link wyżej.

2- odgałęźnik podwójny 18 lub 20dB tłumienie, OUT podłączasz na: TB-2-20++ 1,0 / 2 x 20 dB tratec

3 - odgałęźnik pojedynczy 1/10dB OUT podłączasz na 3-ci domek TB-1-10++ 1,0 / 10,5 dB tratec

4- multitap 8mio krotny np. SB-08++ 8 x 11,7 dB + testpoint 20 dB tratec

tu katalog http://docs4.chomikuj.pl/497448593,PL,0,1,Tratec---Katalog-Produkt%C3%B3w.pdf nie wiem czy aktualny

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać multiline, telmor - tylko ważna jest jedna rzecz, przed zakupem należy się upewnić co do poziomu sygnału, być może nie uzyskasz pożądanych decybeli, dodatkowo ważne jest ile stłumią przewody - po ich podłączeniu i pomiarze będzie wiadomo jakie elementy dokładnie dobrać - na odległość ciężko to uczynić.

Najlepszym wyjściem jest zaproszenie monterów z miernikiem, być może elementy u nich zakupisz i to taniej niż w sklepie ( firmy kablowe mają spore zniżki przy masowym zakupie elementów sieciowych)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest zaproszenie monterów z miernikiem,

pzdr

Tak też zrobię. Dzięki za odpowiedzi.

 

Ja bym zrobił po pierwsze centralny router z dzieleniem pasma, robiłbym to na TP-Linku z wgranym softem Gargoyle, ale po prostu ten soft znam i lubię, Tomato też będzie OK. A za tym routerem, w każdym domu routerek dostępowy z access-pointem, niezależnym NATem i DHCP, jeśliby sieci w każdym domu miały pracować niezależnie, ew. tylko access pointy, a DHCP i nat byłby załatwiany centralnie przez ten główny router, wtedy na całości masz jedną sieć nadzorowaną w całości przez siebie, sam też będziesz mógł wpuszczać konkretne komputery do sieci filtrując ich MAC adresy, jeśli tak chcesz.

 

J.

 

 

 

Sam nie wiem jaka sieć będzie lepsza, czy w każdym domku oddzielna czy też jedna na wszystko. Myślę, że najpierw skonfiguruje to jako jedną sieć, a jak bedzie coś nie tak to zmienie aby w każdym domku była inna sieć.

 

Ok, a więc jako główny router daje TP LINK N750 TL-WDR4300

a jako AP Tp-Link TL-WR740N skonfigurowany w taki sposób: http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/router-bezprzewodowy-jako-ap-punkt-dostepowy/

 

 

Jarek.P jak myślisz sprzęt odpowiedni i będzie to działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...