Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ściany w systemie thermomur


Recommended Posts

Witam czy ktoś z forumowiczów budował już dom z kształtek styropianowych Thermomuru? Jak wygląda sprawa wykończenia od wewnątrz- interesowała by mnie gładź gipsowa. Mam tylko obawy co do wytrzymałości takiego tynku. Czy jakimś nieopatrznym uderzeniem w ścianę nie zrobi się dziury? Czy jest to system do ogarnięcia dla osoby która chciała by sama postawić ściany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi znajomi remontowali taki dom po jakichś 10 latach użytkowania. Generalnie system nie najgorszy choć wbrew pozorom dość spore ucieczki ciepła i docieplali ten dom. Od środka mieli zdaje się płyty G-K na placki , od zewnątrz BSO.

Dużym plusem jest na pewno łatwość prowadzenia wszelkich instalacji w warstwie styropianu między betonem a licem, choć np. dla elektryki to tak do konca nie jest dobrze że nie ma odbioru ciepła od przewodów. W przypadku jakiegoś oparcia belki czy zakotwienia, w betonie wiadomo jest to bardzo pewne i prawidłowe. Do kosztów ściany trzeba doliczyć stal, której dość sporo wychodzi. Trzeba dokładnie przestrzegać instrukcji montażu zwłaszcza dot. zalewania- każdy szczegół jest ważny, ilość warstw (zdaje się ze 3) do betonowania, jak i położenie 1 warstwy połówkowej do zdjęcia i umycia , żeby nie ubrudzić zamków betonem.

Samemu jak najbardziej można (znam ludzi co sami samoloty robią więc dom tym bardziej się da) natomiast warto jakiegoś zbrojarza poprosić żeby poinstruował jak się kręci zbrojenie. No i żadnych poprawek, bo kucie betonu to trochę inna praca niż podcinanie ytonga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie-co do kucia betonu masz rację- kiedyś próbowaliśmy się przebić przez fundament z rurą kanalizacyjną- tyle tylko że fundament był na bazie zaprawy 1:3 -2 wiertarki się spaliły, a kucie meselkiemzajęło tydzień ;)))) nigdy więcej-mam zamiar zaplanować otwory ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat aktualnie buduje z tego dom. Praktycznie od fundamentów po dach wszystko sami robimy. Teraz tylko strop robi ekipa bo sami jakoś za monolit nie chcieliśmy się brać. Wchodzi bardzo dużo stali i jest problem z wypoziomowaniem ściany jak się buduje warstwami chyba, że ma się bardzo prosty projekt bez żadnych udziwnień. W jednym miejscu pod wpływam betonu ucieknie ściana i koniec. Niestety nie wyszły nam idealnie równe ściany, ale zaleta jest taka, że można ją wyrównać ścierając styropian :). Można zalewać ręcznie z betoniary, ale tyle samo wychodzi użycie pompo-gruszki z betoniarni. Tylko to musi być jakaś stara pompa, która nie ma zbyt dużej mocy. Nam się udało taką znaleźć. Przy ręcznym zalewaniu największy problem to konieczność zalewania całego obwodu od razu i w niektórych miejscach był problem z upchaniem całego zbrojenia w tych 15 cm betonu. Najlepiej zalewać po jednej warstwie bo przy większej liczbie warstw lubi wypychać. Niestety w kilku miejscach tak się zdarzyło, ale głownie dlatego, że trzeba było wyciąć przewiązki ze względu na zbrojenie.

I po wyliczeniach pana z thermomuru za materiał wyszło bardzo mało tylko, że to co oni wyliczyli na cały dom starczyło tylko na połowę więc radzę uważać bo później już rabatów tak chętnie nie dają.

 

Tutaj są fotki jak to wygląda:

http://picasaweb.google.pl/slawekfl/Dom?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...