Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek doprowadzenie powietrza


skresz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 61
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie znalazlem programowalnych sterników, wszystkie mają już algorytmy, ewentualnie wybiera się model wkładu, w którym proces spalania ma być sterowany. Nieodzowna jest do zasilania awaryjnego bateria. Może rzeczywiście potrzebna będzie kaplica.......

 

Sterownik (odpowiednik niemieckiego za 1/6 jego ceny) zostawmy na potem . To tylko tak skomplikowanie wyglada ,w rzeczywistości proste jak ........:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do eniu. Jak według ciebie można połączyć wystającą PCF fi 110 w powstałej komorze z podłogi pod kominkiem z ręczna przepustnicą właśnie w obudowanym kominku.

 

Mowa oczywiście o rurze doprowadzającej powietrze z zew.

Edytowane przez niktspecjalny
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do eniu. Jak według ciebie można połączyć wystającą PCF fi 110 w powstałej komorze z podłogi pod kominkiem z ręczna przepustnicą właśnie w obudowanym kominku.

 

Mowa oczywiście o rurze doprowadzającej powietrze z zew.

 

robisz to za pomocą rury aluminiowej "spiro" o średnicy 110 ,zaciskając obejmą metalową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jeśli zrobie jak pisze eniu podwyższę sobie wizję ognia bo kawałek tej rury już sterczy dosyć wysoko nad podłogą. A i wszystko nad kominkiem pójdzie w górę. Zdun chciałby skuć podłoge wokół rury , skrócić ją by po nałożeniu spiro z podłogi wychodziło już kolano. Niestety podłoga to beton podwójnie zbrojony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jeśli zrobie jak pisze eniu podwyższę sobie wizję ognia bo kawałek tej rury już sterczy dosyć wysoko nad podłogą. A i wszystko nad kominkiem pójdzie w górę. Zdun chciałby skuć podłoge wokół rury , skrócić ją by po nałożeniu spiro z podłogi wychodziło już kolano. Niestety podłoga to beton podwójnie zbrojony.

 

Rura którą masz to fi 150 (160) .Utnij ją na "0" i wpuść do środka(10 - 15 cm) rurę alu spiro fi 140 (150). Miejsce styku "obsmaruj" klejem lub zaprawą by tworzywo się nie nagrzewało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz to za pomocą rury aluminiowej "spiro" o średnicy 110 ,zaciskając obejmą metalową .

 

 

Jest jeden dostęp do ewentualnego włożenia rury.kratką boczną u dołu kominka.Nie karzesz mi chyba rozbierać konstrukcji skoro na króciec kominkowy trzeba założyć opaskę zaciskową.Fizycznie bez rozpierduchy a wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden dostęp do ewentualnego włożenia rury.kratką boczną u dołu kominka.Nie karzesz mi chyba rozbierać konstrukcji skoro na króciec kominkowy trzeba założyć opaskę zaciskową.Fizycznie bez rozpierduchy a wykonalne.

Się wtrącę.Jakiż to wykonawca stwierdził ,że takowe połączenie na etapie budowy kominka jest zbyteczne ? Teraz pozostaje się gimnastykować i opaskę założyć żeby zimnym nie p..ło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się wtrącę.Jakiż to wykonawca stwierdził ,że takowe połączenie na etapie budowy kominka jest zbyteczne ? Teraz pozostaje się gimnastykować i opaskę założyć żeby zimnym nie p..ło .

 

Widzisz nie chodzi mi tu "żeby nie p..ło" zimnym bo to pikuś tylko nazwę to : podniesienie walorów estetycznych kominka.Jest w jakimś wątku bardzo dużo i mocno o rurze doprowadzającej powietrze zew. do kominka.Jedni przystali na tym ,że skoro rura PCV fi 110 doprowadzona jest pod kominek ale nie jest podłączona na stale odcinkiem "np.spiro do króćca przepustnicy np mechanicznej to ilość powietrza które znajdzie się w tak powstałej komorze przez jego obudowanie ,wystarczy do prawidłowego spalania.Wiesz o czym mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden dostęp do ewentualnego włożenia rury.kratką boczną u dołu kominka.Nie karzesz mi chyba rozbierać konstrukcji skoro na króciec kominkowy trzeba założyć opaskę zaciskową.Fizycznie bez rozpierduchy a wykonalne.

 

Nikt - rozwiązanie w # 49 powinno Cię zadowolić.

Nie załapałem , że to już jest w obudowie.

Spiro (alu ) fi 100 , lub sama przepustnica fi 100 ,powinny wejść w Twoją PCF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt - rozwiązanie w # 49 powinno Cię zadowolić.

Nie załapałem , że to już jest w obudowie.

Spiro (alu ) fi 100 , lub sama przepustnica fi 100 ,powinny wejść w Twoją PCF

 

No właśnie.Tak też zrobię.Tylko jak ją założę przez to kratkę tą spiro...ale to już mój problem.Dzięki ci eniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie chodzi mi tu "żeby nie p..ło" zimnym bo to pikuś tylko nazwę to : podniesienie walorów estetycznych kominka.Jest w jakimś wątku bardzo dużo i mocno o rurze doprowadzającej powietrze zew. do kominka.Jedni przystali na tym ,że skoro rura PCV fi 110 doprowadzona jest pod kominek ale nie jest podłączona na stale odcinkiem "np.spiro do króćca przepustnicy np mechanicznej to ilość powietrza które znajdzie się w tak powstałej komorze przez jego obudowanie ,wystarczy do prawidłowego spalania.Wiesz o czym mówię?

Ach rozumiem.Teraz drudzy uznali ,że warto połączyć.Skoro tak ,to jednak trzeba się będzie gimnastykować i nie będzie to proste.Współczuję.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

W projekcie mam kominek w salonie usytuowany przy ścianie nośnej. Komin przylega do ściany z drugiej strony strony.

Pytanie dotyczy sposobu doprowadzenia powietrza do kominka.

 

1. Montażysta kominka sugeruje wykuć otwór bezpośrednio w ścianie przylegającej do kominka - odcinek rury krótki kilkadziesiąt cm- wlot od zachodu.

2. Kierownik natomiast proponuje położyć rurę doprowadzającą w ociepleniu posadzki i poprowadzić prostopadle wzdłuż ściany z kominkiem - odcinek rury ok 4 m - wlot od południa.

 

Które rozwiązanie jest lepsze?

Czy położenie rury doprowadzającej o długości ok. 4m w styropianie posadzki będzie miało wymierny wpływ na temperaturę powietrza doprowadzonego do kominka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...