Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NASZE WNĘTRZA W SZAROŚCIACH - zdjęcia realizacji naszych forumowiczów :D


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witajcie Kochani w Was jedyna nadzieja... Uparłam się na łazienkę w szarościach z dodatkiem drewna i koniec. Problem w tym, że od miesiąca nie mogę znaleźć niczego, co byłoby idealne...

Konkretnie szukam płytek w dwóch odcieniach szarości (jasny/ciemny), które na dodatek miałyby w "komplecie" mozaikę. Rektyfikowane, najlepiej prostokątne. Byłoby idealnie, gdyby miały chłodną tonację (bo drewno ciepłe).

 

Przekopałam się przez ponad połowę wątku "łazienki nasze" i 1/3 tego, ale dotąd nie znalazłam :( Ktoś miał fajną łazienkę w Amandzie/Alex, ale ten format płytki odpada (brak szans na zgodność fug ściana-podłoga), ktoś inny NordCeram Gemini (tu z kolei nie widziałam mozaiki). Strasznie dużo czasu pochłania przeglądanie każdej strony, a nade mną stoi glazurnik, któremu się spieszy i... wściekły za brak decyzji mąż ;>

 

Pomożecie? Bardzo ładnie proszę :) Może ktoś ma taką łazienkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientale ładna. Przyznam, że nigdy wcześniej nie zwróciłam uwagi (może dlatego, że szukałam przede wszystkim we włoskich i hiszpańskich kolekcjach ;)

 

Tymczasem zaczęłam przeglądać wątek od tyłu i to, co zobaczyłam zaparło mi dech w piersiach... Cuda, cuda macie w domach! A wnętrze anety s zwaliło mnie z nóg! Kobieto, jesteś moim designerskim guru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam serdecznie. Obie Wasze łazienki od dawna goszczą w gronie moich faworytów :) Małe pytanie jeszcze do annNS2: jakie masz formaty płytek na ścianie a jakie na podłodze? Udało się "zgrać" fugi ścienne z podłogowymi (mam fioła na tym punkcie...).

 

A wczoraj byłam szukać szarych płytek w 2 kolejnych sklepach i w sprawie zgodności fug usłyszałam od sprzedawcy: "nie da się tak zrobić proszę pani, bo płytki mają różną wielkość w zależności od partii wypalanej w piecu i nigdy się pani fugi nie zejdą..." Zrobiłam wielkie oczy :)

Czyli wychodzi na to, że Ci, u których się dało (całkiem spora większość forumowiczów) to albo szczęściarze, albo mieli magików kładących płytki. Albo jedno i drugie ;)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_RZUT Z GaniuS79 - na scianach mam szare SG12 w rozmiarze 60x30cm, fugi 1,5mm i nie ma zadnych widocznych roznic, plytki bardzo dobrze trzymaja rozmiar. na podlodze pod toaleta mam te same SG12 (ktore sie zbiegaja z tymi na scianie), a tylko przez srodek biegnie 'pas' drewnopodobnych 80x20cm ktore mam polozone z lekkim przesunieciem wzgledem tych SG12. Poza tym mam je uloznone w dosc 'nietypowy' sposob ;)

ja tez mialam chopla na tym punkcie i teraz stwierdzam ze troche przesadzalam ;) :) lazienka ma byc funkcjonalna, ma sie tobie podobac ale nie musi byc idealna ;) :)

w zalaczniku dorzucam projekt ulozenia plytek, ale i tak 'panowie' czesc zrobili po swojemu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

 

rasia prosimy o więcej zdjęć! :D

 

 

aguleczka jaki to jest ten jaśniejszy kolor?

 

 

 

 

martaibartek ja malowałam w kuchni Dekoralem loft w kolorze antracyt - miało być pięknie grafitowo ale niestety ja tam widzę naleciałości z fioletu i nie podoba mi się to i idzie do przemalowania :(

Wklejam zdjęcie żebyś mogła zobaczyć jak ten kolor wygląda na ścianie, aczkolwiek w zależności od naświetlenia zmienia on swoją barwę :eek:

 

Nie patrzcie proszę na to, że pod wpływem flesza moje grafitowe kafle wpadają w brąz (w rzeczywistości są takie jak na podłodze) i na te paskudne obskurne drzwiczki do pionu z rurami - będą wymienione i zakryte lodówką ;)

Ogólnie jest bajzel bo mieszkanie jest w trakcie remontu generalnego.

http://img121.imageshack.us/img121/5390/dsc07662c.jpg

Ptysiaczek mogłabyś zdradzić jakiej firmy masz kafle w kuchni ? POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie płytek i zgodnosci fug......

Większość kolekcji płytek dostepnych na rynku ma niestety inne rozmiary płytek ściennych i podłogowych. Wtedy zgranie fug bywa niemożliwe zazwyczaj. Wyjściem z tej sytuacji jest szukanie kolekcji, która ma w ofercie płytki uniwersalne tj. ściana/podłoga. Oznacza to, ze te same płytki mozna układać na ścianie i na podłodze. Zazwyczaj jest to gres. Znacznie łatwiej spasować fugi ograniczając się do wyborów wśród płytek gresowych. Te są w większości uniwersalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebuje opinii :) chcialabym dorobic w salonie dwa 'regaly' - jeden nad kanapa na plyty CD a drugi na ksiazki ect. (czesc z bialymi drzwiczami i/lub ze szklamymi)... oba regaly oczywiscie biale - zeby rozjasnic ta moja 'czarna' sciane :)

ponadto za kanape chce wstawic taki stolik/biurko - http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80196480.

chyba ze ktos podsunie mi inny pomysl na zagospodarowanie sciany nad kaloryferem i przestrzeni za kanapa to bede bardzo wdzieczna :)

pojawil sie rowniez maly akcent kolorystyczny obok tv ;) :)

Picture 003.jpg

Picture 039.jpg

Picture 047.jpg

Picture 042.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptysiaczek mogłabyś zdradzić jakiej firmy masz kafle w kuchni ? POzdrawiam

 

izabela nie bardzo mogę pomóc bo te kafle to jakiś gres z Cersanitu i kupiliśmy go na wyprzedaży w Leroy Merlin jak go wycofywali już ze sprzedaży bo mieli same końcówki - przestali go po prostu produkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...