Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Głośny zawór termostatyczny w zamkniętym obiegu wody.


Remik_Programista

Recommended Posts

Mam już kotłownię i jest cieplutko a ciepłej wody cały czas pod dostatkiem (jak palę w piecu :)).

Odczuwam dyskomfort gdy włączę pompkę obiegu wody do podłogówki. Wraz ze wzrostem temperatury w buforze zaczyna hałasować zawór trójdrożny (czerwona strzałka na zdjęciu) i przenosi się do zbiornika ciśnieniowego (czerwony zbiornik na zdjęciu nad zaworem termostatycznym).

Czy można ten hałas jakoś wyeliminować np: zawór innej firmy, a może przebudować na układ otwarty?

Pomocy.

kotłownia propozycja.JPG

kotlownia.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jest OK, zgodnie z instrukcją i opisami na zaworze. Zawór jest typu 20-45 (stopni Celsjusza) i jest ustawiony na 30 lub 35. Jak woda w buforze ma temperaturę 70 stopni a w obiegu jest 28 stopni to zawor przepuszcza mały strumien wody ale nie powinno byc hałasu.

Problem chyba w tym iż obieg podłogówki jest zamknięty albo źle podłączona pompka (może powinna byc na powrocie a nie na zasilaniu.

Pytanie do "1950": Czy kotłownia wygląda OK? Czy potrzebne są naczynia przeponowe i czy są dobrze podłączone? Czy zmienić podłogówkę na obieg otwarty?

Jakiej firmy zawory są najlepsze do takiego sterowania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunek jest OK, zgodnie z instrukcją i opisami na zaworze. Zawór jest typu 20-45 (stopni Celsjusza) i jest ustawiony na 30 lub 35. Jak woda w buforze ma temperaturę 70 stopni a w obiegu jest 28 stopni to zawor przepuszcza mały strumien wody ale nie powinno byc hałasu.

 

nie gwarantuję, bo nie znam instalacji oprócz tego co na schemacie,

swoją drogą ciekawe rozwiązanie i powinno to działać,

ale ja dałbym pomiędzy zasilaniem a powrotem (przed rozdzielaczami) zawór różnicy ciśnień (nadmiarowo-upustowy)

moim zdaniem powinno być dobrze,

z tym, że stuprocentowej gwarancji nie dam

 

Problem chyba w tym iż obieg podłogówki jest zamknięty albo źle podłączona pompka (może powinna byc na powrocie a nie na zasilaniu.

Pytanie do "1950": Czy kotłownia wygląda OK? Czy potrzebne są naczynia przeponowe i czy są dobrze podłączone?

 

naczynia przeponowe są obowiązkowe,

ale tak zamontowanego naczynia, jak to na nóżkach jeszcze nie widziałem,

producent podaje jak powinno być prawidłowo zamontowane,

 

Czy zmienić podłogówkę na obieg otwarty?

 

nie

 

Jakiej firmy zawory są najlepsze do takiego sterowania.

 

Afriso, Danfoss, Herz, Heimeier, Oventrop, to ścisła czołówka (w kolejności alfabetycznej)

 

Pozdrawiam.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 bardzo dziękuję za odpowiedzi. Postaram się zrobić szczegółowe zdjęcia kotłowni a tym czasem idę projektować sterowanie dla tych dwóch pompek.

Postaram się jeszcze s Tobą skontaktować gdyż zależ mi na wyeliminowaniu hałasu. Jeżeli masz czas to zapraszam do Wręczycy Wielkiej koło Częstochowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zawory tak mają, że przy pewnym otwarciu wpadają w rezonans. Mam nieprzyjemne doświadczenia z Honeywellem i ich zaworami - bo ich zawory właśnie u mnie na obiektach są pomontowane i czasem hałasują.

Możesz sprawdzić wciskając trzpień (najlepiej taką plastkiową nakrętka co zawsze dodają do zaworów) czy w pewnych ustawieniach rezonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...