Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WITAM,

śledzę forum od dłuższrgo czasu i powiem szczerze ze mam mętlik w głowie ze hej...musimy kupic projekt i zaczac budowe w tym roku, ale wciaz nie wiemy jaki...najpierw miala byc parterówka i przemyslany z muratora, potem odwiedziliśmy znajomych, czar troszke prysł- oni mieszkaja w parterowym ,a maz wymyslił racjonalnego z muratora, a ze to nowosc to nikt o nim nie pisze, stad prosba moze pomozecie ocenic projekt?mnie parter tego domu troszke nie odpowiada, stad wszelkie uwagi mile widziane:)

 

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?grupa=1&IdProjektu=1780&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=10

 

Od której strony świata macie wjazd i jak szeroką działkę?

Na pierwszy rzut oka to zdecydowanie za małe schody jak na tak duzy dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawy projekt. Też wpadł mi w oko, bo jest tak naprawdę mało szczegółów, do których mogłabym się przyczepić. A ja czepialska ogólnie jestem ;)

 

W każdym razie ja na dole też trochę zamknęłabym kuchnię, może dodałabym wejście do kuchni z holu zmniejszając trochę wiatrołap i likwidując spiżarnię.

Trochę nie podoba mi się też klatka schodowa, wolałabym schody ze spocznikiem, zawsze wygodniejsze. Zamknęłabym też bardziej salon.

 

Na górze nie podoba mi się ten komin w pomieszczeniu 15, wypada w samym środku pokoju. No i ja na pewno zrezygnowałabym z przynajmniej jednej loggii (czy jak to się tam odmienia...).

 

Ciekawe, czy ten projekt pojawi się w wersji energooszczędnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

tak to juz w naszym kraju jest , że garaże ważniejsze są od salonu....samochody od ludzi

masz i tak szczescie , ze zamiesciłas ten projekt na tym forum..znam inne...gdzie pojechaliby po tym projekcie ze byłabys w szoku jak mozna skrytykowac ..ale mnie dzieki tamtemu forum otworzyly sie oczy na wiele projektów..tutaj na muratorze panuje kurtuazja

dla mnie..projekt jest od razu do niczego bo tez wole parterowe domy

pozatym kuchnia za mała jak na dom..

8 metrów kuchnia to w bloku ja taka mam ..pseudospizarka..do likwidacji juz lepiej zeby ten wiatrołap mial normalny wymiar i mozna byloby w nim wstawic wielką szafę np

wejscie do salonu od razu , który niby ma 30 metrow...ale czesc zajmie komunikacja, czesc stol na jadalnie i robi sie kicha..pozatym siedząc w jadalni bo rozumiem ze przy oknach gdzies bedzie stól widac wejscie do wc

waskie schody niewygodne , koło schodów wejscie do pokoju nie wygodne..

powiem tak....ja bym szukałą dalej bo projekt na dole kiepski

 

zrobicie jak chcecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek jest ładny z zewnątrz ale wewnątrz też nie wszystko mi się podoba.

Wiatrołap, hol, nie mają miejsca na szafę.

Schody na górę z salonu nie są za fajne jeśli kursują po nich obce osoby a w salonie np. impreza lub domownik w gaciach.

Wielkość kuchni moim zdaniem ok. Za duża kuchnia wymaga ganiania z kąta w kąt, w tej wszystko bardziej pod ręką. Zostawiłabym spiżarkę.

Salon mógłby być ciut większy z uwagi na brak wydzielonej jadalni.

Kominek jakoś tak wychodzi za bardzo na pokój, nie wiem czy nie mało miejsca na telewizor.

Na górze pokoje 14, 15, 16 niedoświetlone z uwagi na loggie, brak okien dachowych.

W pokoju 15 ten komin to niewypał. Może w powstałej wnęce zrobić szafę.

Generalnie wolę domy parterowe, sama w parterowym mieszkam (nie lubię schodów).

Garaż jest ok. Nie musisz rano skrobać szyb w aucie, nie masz problemu z uruchamianiem, nie marzniesz na mrozie, nie zamarzają zamki i drzwi w aucie, wsiadasz i wysiadasz suchą nogą. Mam porównanie bo przedtem nie miałam garażu i to był horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
mam pytanie czy zdecydowaliście się w końcu na ten projekt czy znaleźliście coś innego jeśli tak to proszę o wskazanie tego projektu ja poważnie zastanawiam się nad tym projektem oczywiście zmiany też będą pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

WITAM,

 

jestem zdecydowani na budowę domu Racjonalny. Mam wielką prośbę do osób, które już wybudowały ten dom, chciałabym zobaczyć go na "żywo" jak wyglądają pomieszczenia. Moga być zdjęcia i opinie jak się mieszka. Czy jest funkcjonalny? Zamierzam budować w okolicach Radomia. Proszę o maila: [email protected] Bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 3 months później...
  • 7 months później...
WITAM,

 

jestem zdecydowani na budowę domu Racjonalny. Mam wielką prośbę do osób, które już wybudowały ten dom, chciałabym zobaczyć go na "żywo" jak wyglądają pomieszczenia. Moga być zdjęcia i opinie jak się mieszka. Czy jest funkcjonalny? Zamierzam budować w okolicach Radomia. Proszę o maila: [email protected] Bardzo dziękuję.

 

Witam, mam pytanie czy wybudowaliście Państwo już taki dom racjonalny C221, jestem w trakcie budowy tego domu na etapie zalany strop. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 10 months później...
  • 3 months później...
  • 4 years później...
W miesięczniku Murator 03 ( 419 ) 2019 w dziale "planuj, licz, buduj" wyliczamy ile kosztują ściany w projekcie C221a>> https://projekty.muratordom.pl/projekt_racjonalny-wariant-i,2888,0%2C0.htm?q=c221a&t=&v=&utm_source=forum&utm_content=forum z różnych materiałów murowych

MU3_300.jpg

c221a-racjonalny-wariant-i-Domy_2888_18_39001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...