Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Termostaty do podlogowki - czy prawidlowo podlaczone??


trolik

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie do fachowcow:

Niedawno mialem kladziona podlogowke na calym dole - idea byla taka aby mozna bylo sterowac osobno obiegami w salonie, kuchni/korytarzu oraz w wiatrolapie-za pomoca termostatow Digitime 600 z czujnikami w podlodze oraz termostatem glownym Digitime 800. Firma polozyla wszystko, podlaczyla piec oraz termostaty, jednak mam dziwne wrazenie (po kilku dniach uzytkowania) ze termostaty czerpia informacje z otaczajacego je powietrza, a nie z czujnka w podlodze.

Do termostatow dochodzi kabel 2-zylowy. Na moj zdrowy (choc laicki) rozum te dwie zyly ida do silownika z rozdzielaczu podlogowki - gdzie w takim razie jest polaczenie z czujnikiem w podlodze??

Pytanie jest na tyle istotne ze jeszcze nie mam parkietu, wiec mozliwa jest ew. przerobka..

z gory bede wdzieczny za porade

pozdrawiam trolik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, też się zastanawiam jak to jest z tymi czujnikami w podłodze, jak to się przekłada na temperaturę powietrza :cool:

 

U nas każde pomieszczenie ma osobną pętlę, swój termostat, na którym nastawiam żądaną temperaturę powietrza, jaka ma być w tym pomieszczeniu i już o nic więcej się nie martwię. System działa i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jaka ch...re Ci ten czujnik w podłodze.

Podstawa to czujniki/termostaty mierzące temperaturę powietrza w danym pomieszczeniu, które zamykają lub otwierają poprzez siłownik na danej sekcji rozdzielacza dane pomieszczenie/pętle.

 

Jestem w trakcie budowy kominka akumulacyjnego ktory mam zamiar uzywac kiedy sie da (lub kiedy bedzie mi sie chcialo) - rozwiazanie z termostatami mierzacymi temp podlogi mialo zapobiec "wariowaniu" calosci systemu i dac mi elastycznosc w jego konfiguracji.

 

Moze mi ktos potwierdzic cz wwiercenie czujnikow w wylewke jest technicznie mozliwe i taki czujnik+termostat bedzie spelnial swoja role?

bardzo dziekuje z gory

pozdrawiam trolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...