Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdzie i jak instalować przewody wentylacyjne ??


Recommended Posts

Witam. Jestem w trakcie budowy domku jednorodzinnego (parter+ poddasze mieszkalne). Mam pytanie co do umiejscowienia przewodów wentylacji. Czy przewody wentylacyjne mogą być prowadzone pomiędzy krokwiami w izolacji czy powinny być prowadzone poza nią tzn. wyciągnięte poza izolacje i zabudowane regipsami.

Poddasze będzie ocieplone warstwą 17-18cm a rury to spiro fi 10, obawiam się że rury w izolacji mogą spowodować powstanie mostków cieplnych, dodam że dach jest z odeskowaniem więc będzie 2-3cm przerwa pomiędzy odeskowaniem a wełną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mam podobne pytanie więc dołączę się do pytania kolegi. Dom piętrowy, wentylacja na parterze będzie rozprowadzona kanałami płaskimi PCV. Tą samą metodą pionowo w ścianach. Moje pytanie. Czy kanały schowane w ścianach na parterze należy ocieplać? Na poddaszu uzytkowym to zupełnie inna historia ale co zobić z kanałem pionowym na parterze (nawiewny i wywiewny)? Kanał taki jest w temperaturze otoczenia, czy nie było by dobrze odizolować kanały nawiewne?

 

Może ktoś światły pisał by dokładniej wszystkie zasady rozprowadzania i montażu kanałów? Kiedyś pisał o tym adam_mk ale to troszkę mało. W zasadzie o tej tematyce są szczątkowe informacje na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...