Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mruczkowa Chata - komentarzowe wsparcie budowlane


Recommended Posts

rady miłych typu: "zachciało wam się budowy to teraz macie dwa lata wycięte z życiorysu".

 

O tak!

"Życzliwych Ci u nas dostatek" ;) rozmaitego typu podpier.... laczy i tych co się cieszą jeśli się nie uda.

 

Ciesze się, że Mruczki znowu na froncie - i czekam na kolejne relacje z budowy.

Dzięki za przepiękny zachód Słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 658
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"kochaaana, w końcu się przeprowadzisz, zobaczysz

 

Mruczusia, Ty tez masz taką chorobę...? Ja tak ciagle powtarzam na przekór, zwłaszcza jak mi ręce opadają z bezsił ( to juz powyzej 2m), ale cholera ciagle jakoś nie blizej.

PS.Shopping znaczy sie udany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chciałbym się spytać o zbrojenie rdzeni ścian kolankowych na poddaszu. U mnie w projekcie jest łącznie 10 prętów fi12mm w każdym rdzeniu po 5 od wewnątrz ściany i po 5 od zewnątrz. U ciebie na fotkach widzę po 4 szt (2 na zewnątrz i 2 wewnątrz) Masz tak w projekcie czy jest to zmiana kierbuda lub projektanta adaptującego?

Poza tym pozdrawiam serdecznie.

Nasza budowa ciut w tyle, ale do zimy strop zaleję.

ps. Fotki z budowy jakieś tam wrzuciłem już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj widzę Mruczko droga, że przy robieniu zdjęć rzeczywiście spieszyliście się do domu, bo nawet pasów nie odpięłaś w aucie :D

 

dawno do Ciebie nie zaglądałam, a tu TAAAAKIE postępy, oko cieszą maksymalnie :)

ja wczoraj mlaskałam na swojej budowie tak bardzo, że chłopy miały ze mnie wielki ubaw :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helllo Mruczka.

Odpowiadam na twoje pytanie odnosnie schowka:

uważam że jest on niepotrzebny bo po drugiej stronie korytarza jest zajebista garderoba (wnęka przy scianie nośnej dzielącej korytarz od salonu).

My będziemy mieli schody drewniane (dębowe) i dodatkowo mamy podwyższony strop nad garażem (patrz mój dziennik - rzuty) więc w tym miejscu przesuwamy sciankę od łazienki w kierunku wyjścia o 70-80cm a dokładniej do takiego miejsca tak aby było 1,7m pod schodami (wychodzi około 9 schodka od początku biegu - więc 1,35-1,45m od ścianki dzielącej korytarz od wiatrołapu - czyli 2,52-2,62m od ściany zewnętrznej domu bo wiatrołap mam zwężony do 105cm). Wynika z tego że łazienką będzie miała długość 2,50-2,60m i szerokośc 1,85m czyli 21cm od ościeżnicy drzwi pokoju na parterze. Planuję drzwi takie jak ma kolega Andy58 - umieszczone pod kątem 45' do ścian bocznych. Nasza łazienka będzie miała wysokość 2,73m bo takie wysokie mamy stropy. Jakie masz u siebie wysokie stropy nad parterem? Widzę stosunkowo niskie nadproża nad oknami. Mogę się mylić bo możesz mieć wysokie okna ale te 9 warstw pustaka ceramicznego - to jest 225cm jeśli pustaki mają 25cm. Proszę o odp odnośnie teojego stropu.

Pytanie nr 2.

Nie masz murowanych lukarn? będą całe z drewna i obrobione tynkirm ewentualnie drewnem? Widzę u Ciebie tylko konstrukcję drewnianą lukary.

Edytowane przez rkowal79
zapomniałem o coś spytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hellou, co do wnęki, nie stawialiśmy tam ściany, będzie chyba jedynie szafa, ale to w późniejszym etapie, nie chcemy zmniejszać powierzchni korytarza za bardzo. Tymczasem szafy/wnęki niet. łazienka ma zwykłe wejście od strony pokoju, schowek obok łazienki posłuży miejscem na rozdzielnię podłogówki. Łazienka na dole wyszła 180 x 180 cm, raczej wystarczy, jest większa niż teraz mamy w mieszkaniu, a nie planujemy jej zagracać zbytnio. Stropy mamy 2,72, czyli tak jak Ty, z tego co pamiętam okna mamy takie jak w projekcie, otwory uwzględniają kasety nadstawne (tylko na dole). Lukarny będą rzeczywiście drewniane: styropian, płyta OSB, wełna, regips. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
ps. czy ktoś to jeszcze czyta??

bo nikt nie komentuje ostatnio... Mruczka w deprechę wpadnie no...

No przeca ja to czytam i to namietnie, tylko czasu komentowac nie mam, bo ten komin ciagle rozbieram i stawiam:cool: Babrze sie z nim jak baba

 

A tak serio, to wykonujesz najgorsza robote z najgorszych - czyli podejmowanie decyzji...z czego, dlaczego, z kim. Mozna oszalec od decydowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, chłop z domu baba do roboty:p.....skąd ja to znam...A przecież dom ekipa buduje, to co to za robota. A no najgorsza, bo ktoś musi decyzje podjąć(czyt.być potem pociąganym za odpowiedzialność jakby co:sick:). U mnie w domu jeszcze marudzą, że kto to widział, żeby baba się budową zajmowała. A no ten widział, co to wymyślił mojemu chłopu robotę wyjazdową. Z tym, że ja wykorzystuję telefonię komórkową, aby ewentualne późniejsze pociąganie za odpowiedzialność, podzielić na 2 osoby:D. No ale musiałam zgłębić wiedzę na temat foli paroprzepuszczalnych/wiatroszczelnych i czym się różni okno FTP od FTU:rolleyes: a małż tylko głową pokiwał.

 

Myometis wszelkie trudy za pewne rekompensuje widok postępujących prac budowlano-dekarskich:).

 

Pozdrawiam gorąco:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...