Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ociplenie ściany z suporeksu - problem z wilgocią


santropez

Recommended Posts

Witam

Sytuacja wygląda następująco: budynek postawiony z suporeksu gr. 24 cm, ocieplony 10 cm warstwą wełny na zakładkę 5+5, na to wiatroizolacja Sd=0,12m, brak szczeliny wentylacyjnej i na to deska elewacyjna pozioma. Na ścianie przylegającej do łazienki na powierzchni zew. wełny a przed wiatroizolacją wykrapla się duża ilość pary powodując że wełna jest mokra. Wentylacja w łazience grawitacyjna z wentylatorem podłączonym do włącznika światła. Ściany wew. łazienki nie pokryte folią w płynie, płytki na 2/3 wysokości ściany, reszta pomalowana farbą akrylową.

Na moje oko laika widzę kilka błędów ale jestem ciekawy opinii osób z wiedzą w tym temacie. Z informacji które udało mi się wyczytać wiem że patrząc od zewnątrz powinna być szczelina wentylacyjna pomiędzy wiatroizolacją a deską elewacyjną, folia powinna być o większej paraprzepuszczalności, ściana od wewnątrz powinna być możliwie odcięta od wilgoci czyli lepsza wentylacja, uszczelnienie ściany. Pytanie brzmi czy to są rzeczy które potrzeba rzeczywiście wykonać, co jest jeszcze konieczne i czy dołożenie np kolejnych 5 cm wełny coś pomoże czy tylko nie zaszkodzi i nie wpłynie na rozwiązanie problemu z mokrą wełną.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dołożenie np kolejnych 5 cm wełny coś pomoże czy tylko nie zaszkodzi i nie wpłynie na rozwiązanie problemu z mokrą wełną.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

 

Mokra wełna mineralna traci swoje właściwości termoizolacyjne. Najpierw należy rozwiązać problem z wilgocią w przegrodzie. Potem sprawdzić w jakim stanie jest dotychczasowa izolacja - czy ciągły kontakt z wilgocią nie spowodował rozwoju pleśni (wówczas należy zdemontować tą warstwę wełny i położyć nową, suchą). Dodatkowa warstwa wełny mineralnej, położona na tą, która w tej chwili jest mokra nie przyniesie rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...