Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia w ocieplaniu sufitu


sufitka

Recommended Posts

Ocieplam sufit w domku gospodarczym (2 pokoje, kuchnia, łazienka). Od góry patrząc jest dach drewniany, nieocieplony, potem nieocieplane poddasze - przechowalnia różności, deski - podłoga tego poddasza, belki stropowe. Chcę pod te deski, w przestrzenie między belkowe dać wełnę mineralną, a potem stelaż i płyty k-g, które będą sufitem w moim mieszkaniu.

Pytanie:

- czy jeśli nad moim mieszkaniem jest poddasze to trzeba w ogóle dawać folię w tej mojej warstwie ocieplenia?

- jeśli folia to jaka: paroizolacyjna, czy paro przepuszczalna?

- i w którym miejscu ta folia: miedzy podłogą poddasza a watą, między watą, a stelażem, czy bezpośrednio na płycie k-g?

Będę wdzięczna, bo naczytałam się postów,

ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi, jak to ma być z tą folią.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jeśli nad stropem są lub jest pomieszczenie nie ocieplane to folia musi być wszędzie.Folia jak pisze Kolega paroizolacyjna z zakładem 25czm klejona za pomocą taśmy dwustronnej do profili stalowych oczywiście w technice krzyżowej łączonych za pomocą łączników krzyżowych.Pamiętaj że nie kręcimy płyt do profili przyściennych a w kuchni i łazience płyty zielone.Nie powinno się też łączyć na stałe sufitu ze ścianą czyli między płytą a ścianą robimy 0,5do1mm szczelinę i wypełniamy ją akrylem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...