Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

docieplanie kanałów wentylacyjnych od reku


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 110
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ha. Jam to czynił.

Kupiłem wełnę z Castoramy 15 cm. w promocji po ok. 9 zł.

Zrobiłem na baleron, gdzieniegdzie powiązałem baleron tym czym miałem. Generalnie samo się trzyma.

 

pzdr

 

Czyli w końcu chyba ja przyjade do Ciebie tym razem pomacać ... Twoją wełnę ... ;)

Jak oczywiście pozwolisz ;)

 

pozdrawiam, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam

Mam problem z dociepleniem kanalow do rekuperacji, a wlasciwie z jego brakiem. Okoliczny wykonawca wmowil mi, ze rury sztywne przechodzace przez poddasze na parter nie potrzebuja docieplenia z welny( "...przeciez maja taka sama temp. jak w pomieszczeniu...") i wystarczy tylko ocieplic rury na poddaszu nieuzytkowym. Zamontowal rury i poszedl- kasy za robote nie zaplacilem, co z tego skoro teraz sa goscie od zabudowy poddasza( czyli czas goni), tych rur nie ma za bardzo jak ocieplic bo przymocowal je do krokwi, ida w rogu pomieszczen na poddaszu- tez nie ma jak wcisnac welny, gosciu telefonow nie odbiera, jak odbierze to zwodzi( ..bede w sobote...) i ogolnie lipa. Czyli pozostaje tylko i wylacznie demontaz rur, ocieplenie i przymocowanie powtorne z zapasem miejsca? Bo jak nie ocieple to woda w rurach od wentylacji?

Prosze o pomoc, o odpowiedz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna. Ja już nie kupie innej niż taka niegryząca. Albo przecinasz ją "po długości" i owijasz wzdłuz rurę (może być sporo odpadu) alby tniesz kawałki równe obwodowi rury + 5 cm i owijasz po takim kawałku. Następnie bierzesz folię spożywczą w rolce i owijasz, owijasz, owijsz. Kanał wyglada prawie profesjpnalnie a i powietrze nie migruje w wełnie. Warunek jest taki żeby dobrać odpowiednią siłę owijania - tak żeby folia trzymała się ale jednocześnie nie zgniotła wełny. Edytowane przez coulignon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Folia od kanapek, to słabe rozwiązanie :-) :

- po pierwsze jest wąska (30cm) i trzeba się trochę nakręcić przy owijaniu,

- po drugie jest cienka (ok. 8-10 mikronów) - łatwo się rwie przy rozwijaniu z rolki i dla zapewnienia oczekiwanego efektu trzeba owijać 2 albo 3 razy.

 

Wygodniej zastosować klasyczną folię stretch (dostępna w większości marketów i składów budowlanych) - zwykle o szerokość 50 cm i grubości 20-25 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem - cholernie niewygodne i gniecie mocno wełnę. Chyba że kanał ma średnice 1 m- wtedy da się.

 

Oj, tam! Ja mam równie niemiłe doświadczenia z folią spożywczą - rwie się i nierównomiernie dociska wełnę.

Ale pewnie ze mną jest tak, jak z kowalem co dostał zegarek do naprawy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
he, he! to nie moze być pierwsza lepsza folia! Jan Niezbędny był znośny. Tańsze marki się rwałay :-) Ideałem byłaby folia Nie Kanapkowa o szerokości 30cm . ale ja takiej nie znalazłem.

Co wy z tą folią spożywczą ? Czemu taką drogą i słabą ? Trzeba użyć zwykłej stretch folii do pakowania - jest mocna i tańsza. Jeśli szeroka jest zbyt niewygodna i za "twarda", to można kupić wąską, taką na około 20cm - jest wygodniejsza w użyciu. Do nabycia we wszystkich hurtowniach z materiałami do pakowania a i pewnie we wszystkich w hurtowniach budowlanych. Jeśli nie sprzedają, to na pewno wiedzą gdzie kupić, bo używają takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rurach którymi poleci powietrze z domu do reku będzie woda

 

Jesteś tego pewien bo ja zaczerpnąłem porady pewnego fachowca który robi wentylacje parę lat i twierdzi ze wywiewy nie muszą być ocieplone w bryle budynku która jest ogrzewana bo powietrze wywiewane ma taką samą temperaturę jak kanał i jego otoczenie natomiast nawiewy trzeba docieplić również w bryle ogrzewanej bo powietrze nawiewane będzie miało niższą temperaturę od otoczenia i może się coś wykraplać ,

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie przebić przez strop jeśli rura przechodząca przez strop gr.15 cm ma mieć fi 120 mm to jaki otwór wywalić ,może być fi 120 czy na tych 15 cm również musi być ocieplenie czy można sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie przebić przez strop jeśli rura przechodząca przez strop gr.15 cm ma mieć fi 120 mm to jaki otwór wywalić ,może być fi 120 czy na tych 15 cm również musi być ocieplenie czy można sobie odpuścić ?

Może być fi 120

A po co wywalić - można skorzystać z wiertnicy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...