Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój "DOM" :))


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Dziewczynki :)

przylesianka jak będę szyła kolejną taką poduszkę postaram sie zrbić fotki, bo cieżko to opisać ;) Pochwal się swoją komodą !! W sprawie lampy...tak jak napisała joliska ja też jestem za czarną biorąc pod uwagę, ze masz inne czarne dodatki, biała nie będzie pasować. A światło powinna dawać fajne bo szybki nie są przyciemnione.

 

Kurcze miałam jechać na długi weekend w okolice Krakowa, ale zapowiadają deszcz i chyba nie pojedziemy. Tak sobie pomyślałam, ze skoro mamy zostać na miejscu, to może przedpkój przemaluję, bo intuicja jest trochę za ciemna ;) będzie jaśniej i inaczej ;)

 

Dzisiaj nie miałam zbyt wiele czasu na szycie, ale udało mi się uszyć mojego pierwszego tildowego kwiatka :) muszę przyznać, że szycie wciąga mnie coraz bardziej i coraz bardziej mi się podoba ;)

 

DSC00482.JPG

 

A na szybki obiadek zrobiłam pieczone młode ziemniaczki ze skórką i młodą marchewką a do tego tzacyki. Niestety nie miałam do nich mięty, bo moja piękna mięta została zaatakowana przez mszyce :( Nie wiem czy da się ją jeszcze uratować ...szkoda mi jej.

 

DSC00478.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu

Od dawna jestem gościem w Twoim domu. Czuję się jak u siebie...Jest tak ciepło, przytulnie, tak domowo. Chciałabym chociaż troszkę przenieść atmosferę Twojego domu do siebie. Czy możesz mi napisać co to za kanapa gości u Ciebie w salonie? Czy pokrycie to szary len i czy ma pokrowce, które można wyprać?

Bardzo mi się podoba, myślałam o czymś podobnym u siebie. Nie wiem tylko jak to się sprawdzi praktycznie przy dwóch małych chłopcach.

Poduszki cudne, chętnie poprzytulałbym się do nich, szczególnie do tej szarej w kropeczki. Dziś na zakupach zaglądałam do sklepów z tkaninami, nie było nic w kropeczki i kwiatki nie takie ładne jak u Cebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zuziu w moim "domku" :) moja kanapa kupiona była w tej firmie http://www.mti-furninova.pl/index.html model Chicago. Pokrowiec jest zdejmowany..nie wiem jaka to tkanina ale fajnie udaje len. Jest bardzo trwały, nie gniecie się, nie brudzi, jest bardzo miły w dotyku....jeszcze nie prałam pokrycia a mam kanapę ponad rok. Mają dużo tkanin do wyboru...zamawiając wybierasz tkaninę i za 2-3 tygodzie kanapa jest gotowa :) Co do tkanin to u mnie w sklepach też nie ma nic ciekawego...większośc kupuję przez internet. Len w kropeczki jest tutaj http://allegro.pl/tkanina-len-100-odziezowa-lniana-groszki-i1670546172.html natomiast ładnych kwiecistych tkanin jest jak na lekarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu

Bardzo dziękuję za odpowiedź, kanapa wygląda na lnianą, ale nie pogniecioną, jest piękna a sam kolor dla mnie idealny. No i to,że ma pokrowce - to dla mnie wielki atut. Materiału nie mam jak kupić, mieszkam tymczasowo w Irlandii. Tutaj dużo tkanin poduszkowych, zasłonowych, ale kolory i wzory mi się nie podobają, no i te ceny...Ale można będzie u Ciebie kupić takie groszkowe poszewki, myślałam też o jakiejś fajnej serwecie na stolik przy kanapie, koniecznie z motywem szaro kropeczkowym, no po prostu mnie urzekł.A jeszcze upięty w falbankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pysiaczek no mam zamiar uszyć jeszcze parę takich kwiatków i ozdobić nimi ten szary wianek z pracy ;) Poza tym one świetnie się nadają jako poduszeczka na szpilki czy igły.

Pieczone ziemniaczki polecam :)

 

yokasta pozdrowienia dla męża :D z ust mężczyzny usłyszeć taki komplement to prawdziwy zaszczyt ;)

Co do tildy to mam kilka książek z wykrojami...kupiłam kiedyś na amazonie. Leżą i czekają aż zacznę je wykorzystywać ;) Niestety nie są w języku polskim co trochę utrudnia mi życie ;) ale z rysunków można większość zrozumieć :) mam też w komputerze trochę wykrojów jak chcesz mogę Ci na maila wysłać ?

Jak znajdę chwilkę to zeskanuję Ci fajniejsze rzeczy ztych książek i też Ci wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jiska wyślij mi na pw swojego maila to Ci wyślę te wyktoje ;)

 

yokasta wysłane ;)

 

... i ja znów "po prośbie", czy i ja mogę poprosić o przesłanie wykroju?

jak coś "popełnię", obiecuje się pochwalić...

PS. a mój mail już pozwoliłam sobie wysłać...

 

z deszczowego Krakowa pozdrawiam,

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betib dzięki :) wciągnęło mnie to szycie....lubię wymyślać nowe wzory poduszek i woreczków :)

 

słońce 2 dziękuje za linka :) kolory trochę inne niż na mojej tkaninie....spokojniejsze. Ja szukam wesołych, intensywnych kolorów :) ubogi ten nasz kaninowy śiwat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...