Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój "DOM" :))


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu Twój balkon mnie zachwyca. Chętnie bym na nim przysiadła z filiżanką herbaty... Cudnie :)

 

Mogę Cię prosić o przepis na leczo, bo niby coś tam wiem, jakie składniki, ale tak nie do końca wiem jak się za to zabrać, a chciałabym zrobić na jutro :) Będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ostatnio mam szczęście do takich rzeczy za grosze....tym bardziej one cieszą ;)

 

Monisiaaa dzięki :) na balkonie jest jeszcze wiele do zrobienia ale to już na wiosnę, bo teraz już nie ma sensu:)

Co do lecza to każdy robi to po swojemu....ja w sporym garnku rozgrzewam łyżkę oliwy i wrzucam cebulę gdy się zeszkli dodaję pozostałe warzywa u mnie są to papryka różne rodzaje, cukinia, pomidory bez skórki wszystko pokrojone w dość dużą kostkę. Dodaję sporą ilość czerwonej papryki w proszku, sól pieprz do smaku. Dodaję też chili najczęściej świeże ale mogą byc suszone płatki lub można pominąć ten dodatek jeśli nie lubisz ostrych potraw. Czasami dodaję łyżkę koncentratu pomidorowego. Na koniec wrzucam kiełbasę pokrojoną w półplasterki. Ja lubię jakąś suchą lub nie dodaję wcale i mam wegetariańskie leczo ale to tylko wtedy jak nie ma męża ;) Wszystko trzeba dusić dość krótko, bo warzywa są delikatne a ja nie lubię lecza w formie papki ;) Zostawiam wszystko na noc bo to danie najlepsze jest na drugi dzień ;) Smacznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ymmm..smaka mi tym leczo narobiłaś, a zdobycze za grosiki cieszą:))

Ja dziś pół dnia schodziłam po mieście za marynarką i bluzką na roczek i udało się, kupiłam:)

I odkryłam nowe sklepy na moim zadupiu z klimatycznymi rzeczami:)

jak tak czytałam Twoje słowa, to dodały mi sie do tego takie lane kluseczki, jak zawsze dodaję do zupy węgierskiej.

Ale do lecza też mogą być. Ugotowane oczywiście osobno, twardsze niż np.do rosołku.

|Też nie lubię paciaji, wolę chrupiące.

Buziaki wieczorową porą:*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu ja ostatnio złapałam się na tym, że nie lubię kupować ubrań tzn nigdy nie lubiłam...lubię je mieć ale nie znoszę ich szukać ;) Natomiast po sklepach z rzeczami do domu mogłabym buszować godzinami ;)

Kluseczki a i owszem ale właśnie do zupy gulaszowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Kasiu,mam na imię Anita i od jakiegoś czasu podczytuję ten wątek.Podziwiam Twoje mieszkanko-jest bardzo gustownie urządzone.Sama mieszkam w bloku i mam nawet mniej metrów niż Ty :].Usiłuję je jakoś upiększyć i "udomowić".Dzięki forum zdobyłam wiele cennych rad,stałam się m.in. dumną posiadaczką tacy na nóżkach z netto! :]

Na razie chciałam się przywitać i napisać,że też kocham szyć dla domu.Zasłonki wyszły bombowo! Napomknę też,że najbliższy nam targ staroci odbywa się cyklicznie w Mikołowie w każdą 1 niedzielę miesiąca :].Też jestem ze Śląska,mieszkam 50km od Katowic.Prowadzę bloga http://www.matkapolkasienudzi.blogspot.com.

Gdybyś miała chwilkę zapraszam do mnie.

p.s. lamówki w kratkę są urocze,a poducha w róże mmmmmmmmmmmm -marzenie

Edytowane przez anita sie nudzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitko witaj u mnie :) świat jest mały nawet ten wirtualny, bo Twojego bloga mam od dawna w ulubionych ;) Śliczne rzeczy tworzysz....podglądam i podziwiam ;) O targu w Mikołowie nie wiedziałam może kiedyś się wybiorę bo bardzo lubię takie miejsca :) Widziałam na Twoim blogu śliczny pojemnik w którym trzymasz sztućce więc jestem pewna, ze warto się tam wybrać :) Może zdradzisz mi gdzie kupujesz tkaniny ? ja poluję na allegro i w różnych sklepach internetowych ale i tak mam niedosyt. Może masz jakieś sprawdzone sklepy ?

 

yokasta bardzo dziękuję za maila :hug: odpiszę wieczorkiem ;)

leczo uwielbiam...tzn uwielbiam warzywa pod każdą postacią a teraz jest najlepsza pora na ich jedzenie i przetwarzanie. Ostatnio robiłam zapiekankę z dynią według Twojego przepisu :) była pyszna :)

Wiesz firanek też nie lubię i takowych nie posiadam ale ta z ikei jest taka delikatna i wygląda jak koronka....na moich fotkach tego nie widać ale na żywo wygląda naprawdę ładnie. Ostatnio mam szczęście do tanich lub przecenionych rzeczy i tak też było z tymi zasłonkami. Z Niemiec przywiozłam sobie jeszcze jedną rzecz ;) zawsze chciałam mieć taką podstawkę pod książkę ale wszystkie które widziałam były duże a ta jest zgrabna i nie zajmuje wiele miejsca ;)

 

DSC01854.JPG

 

julinka1 dzięki :) a gdzie widziałaś falbaniastą tkaninę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę znasz mój blog! to faktycznie świat jest mały :]

cóż ja kupuję najczęściej w szmateksach-zwykle ogromne zasłony z lnu za grosze:],zdarzają się cudne poszewki całkiem nowe (zapraszam na kawkę,mam ogromny ciucholand pod blokiem:p). Zwykle też przywożę kawałki z różnych wojaży -taki mam nałóg:]

Kilka razy udało mi się coś upolować na allegro-zwłaszcza jakieś retro tkaniny, wygrzebane u babci w szafie.Niestety nie mam adresów sklepów z cenami dla ludzi,zdarza mi się kupować tkaniny w internetowych sklepach z tkaninami do patchworków.Ale to na użytek własny tylko-np. jak zachorowałam na gazetowa torebkę :].Dobrze nie zaśmiecam już!

Podstawka piękna -zwłaszcza,że mała:].wpadła mi w oko ta foremka po lewej,no i wzdycham do sztućców Nigelli.

A co do targu w Mikołowie-byłam ostatnio i wprawdzie było mnóstwo sprzedających,ale jakoś mi w oko nic nie wpadło.Zależy czego się szuka-w każdym razie jest tam dużo kuchennych akcesoriów :emalia,wagi,durszlaki,sztućce...bywają meble i szydełkowe firany,obrusy.Ja poszukuję emaliowanych szyldów z cyframi,ale na razie bez powodzenia.Gdybym się mogła na coś przydać pisz śmiało :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitko pisz u mnie ile chcesz i z całą pewnoscią nie zaśmiecasz nieczego ;) Ja właśnie dzisiaj dostałam tkaniny, które kupiłam na allegro i już się cieszę na to co znich uszyję ;) zdradzę tylko, że są biało szare ;) ja podobnie jak Ty zawsze z wakacji czy krótkich wypadów przywożę tkaniny i nie tylko ;) internetowe sklepy są ale tak jak piszesz z cenami z kosmosu, bo nie wiem kto je kupuje. Na kawkę może kiedyś się wproszę ;)

Ten Mikołów kusi oj kusi :) a ostatnio jak byłam w Ustroniu poszliśmy do muzeum motocykli...tzn mąż oglądał motocykle a ja całą resztę, bo panowie mieli tam same skarby....właśnie stare szyldy, tabliczki z nazwami ulic, numerami domów, stare drzwiczki od pieca, tablice rejestracyjne itd itd prawdziwe cudeńka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki a oto poszewka uszyta z tkanin kupionych na allegro ;) jak się okazało tkaniny są rewelacyjne, miłe w dotyku i bardzo dobrej jakości :) Kurcze ja już nie mam miejsca na te wszystkie kolory i wzory ;)

 

DSC01910.JPG

 

DSC01909.JPG

 

teraz dopiero widzę jak to dziwnie na zdjęciu wygląda jak czrnobiałe fotka a to tkanina ma takie kolory :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś pięknego,faktycznie wygląda na BW :].Masz wyczucie do doboru tkanin,pięknie to współgra.

Pozwolę sobie wkleić link do inspiracji jesiennych http://pinterest.com/search/?q=autumn+wreath :].Nie wiem czy znasz pinterest,kopalnia pomysłów-należy tylko wpisać słowo kluczowe do wyszukiwarki u góry strony :]

 

i jeszcze to http://pinterest.com/search/?q=autumn+home+decor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...