Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój "DOM" :))


Recommended Posts

Kasiu jakie Ty cudeńka tworzysz!!

A jakie śliczne cudeńka trafiają w Twoje dłonie, ta podstawka na książki jest boska :)

 

Leczo według Twojego przepisu :) - palce lizać. Dobrze, że zapytałam o Twój sposób na niego, ponieważ zawsze myślałam, że leczo powstaje na bazie rosołu. A tu wystarczy oliwa :) W sobotę zrobię sobie kilka słoików lecza i zawekuję, na zimowe obiadki będzie jak znalazł :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

yokasta ja na allegro to KasiaS1 ;)

 

atena dzięki :)

 

anitko dziękuję za miłe słowa i linka do inspiracji :) chyba niepotrzebnie tam weszłam ;)

 

vesila dzięki, dzieki :) ta moja tkanina jest inna od tej z ikei. Ikeowska jest sztywniejsza i nie ma tak wyraźnych i różnych kwiatów ...też jest niezła ale na żywo nie wygląda tak fajnie. Uszycie takiej poszewki to naprawdę nic trudnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ten katalog to niezła kopalnia inspiracji,podobają mi się te dodatki w kolorze czekoladowym:]

 

Asiulkowo-ale nasz bolesławiec nie jest zły :] http://www.ceramicboleslawiec.com.pl/index.php?dzid=32&did=65

osobiscieślubię te maleńkie kwiatuszki http://www.ceramicboleslawiec.com.pl/index.php?modul=9&kid=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki jak zobaczyłam ten katalog to kolejny raz poczułam się jak wtedy gdy jestem za granicą i widzę te wszystkie piękne rzeczy w tamtejszych sklepach. Czy nasz rynek jest tak płytki i mało wymagający, co do różnorodności produktów ? Czy tak trudno wyprodukować ładną tkaninę a nie kolejną beznadziejną szaroburą w smutne i nijakie wzory czy ceramike ozdobić wesołymi kolorami ? Owszem Bolesławiec jest fajny ale to chyba jedyna firma produkująca coś ładnego i dostępnego również w naszym kraju. Jest wiele rodzimych firm, które produkują piękne rzeczy ale na rynki zachodnie a my nie widzimy tego na oczy. Czemu Ikea w Niemczech ma w swojej ofercie ładną kolorową tkaninę w różyczki a u nas jest niedostępna ??? Denerwuje mnie to strasznie, że nasz kraj nadal jest traktowany jakoś tak zaściankowo. Całe lata wszystko było u nas brązowe, szare, smutne ale chyba czasy trochę się zmieniły i mozemy oczekiwać czegoś więcej. A może tylko tak mi się wydaje ;)

Ale się wyżaliłam :)

 

Weekend spędzam na wsi i jest bardzo miło....doszłam do wniosku, ze to jest moje srodowisko naturalne :D

Do tego w ogródku mojej mamy można spotkać królewicza :D

 

DSC01916.JPG

 

Zrobiliśmy sobie dzisiaj małą wycieczkę do Nowego Sącza... bardzo lubię to miasto i jego okolice.

 

DSC01933.JPG

 

DSC01934.JPG

 

DSC01948.JPG

 

DSC01955.JPG

 

a to oznaka jesieni ... ogniska na polach ziemniaków

 

DSC01965.JPG

 

W Nowym Sączy są chyba najlepsze lody w Małopolsce o ile nie w Polsce od prawie 20 lat smakują tak samo pysznie :D

 

DSC01940.JPG

 

A w takim miejsu chciałabym mieć kiedyś mały sklepik połączony z kawiarenką :D

 

DSC01937.JPG

 

Trzeba mieć marzenia ;)

Edytowane przez kasia_sw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, znów - tradycyjnie - zbieram szczękę z podłogi... Mam taką firankę jak Ty z IKEA - ale powieszoną zwyczajnie - też ja bardzo lubię, ale w Twoim wykonaniu to jest mistrzostwo świata. Tak przy okazji - bardzo trudno fotografuje się firanki - bez lampy to prawie niemożliwe.

Kompelt cudny, i podkładka. I miałam kiedyś taką maselniczkę, ale któraś z Larw ją załatwiła.

I piękny Nowy Sącz.

I mamy podobne marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tym co piszecie-jest drogo i przeciętnego Polaka nie stać na te rzeczy (w tym mnie). Patrzyłam z podziwem w Gdańsku na Angielki,Chinki,Japonki ,Amerykanki kupujące jako pamiątkę z podróży ręcznie malowane zegary i wazy z Bolesławca. Ale też miałam oczy jak spodki kiedy Pani rodaczka wyrzucała żółć nad mlecznikiem za 12zł (nikt jej nie zmuszał do kupna).Temat trudny i czasy trudne,za coś co dobre trzeba płacić.Rękodzieło przeżywa teraz bum w Polsce,ale mimo wszystko nie doceniamy naszego tradycyjnego wzornictwa.Serwetki szydełkowe to obciach,bo wprowadzają babciową nudę, ale już łeb jelenia na ścianie to hit ,bo ze Skandynawii :] .Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia hahaha.To pisałam ja -co ma to coś żółte,skóropodobne z gąbką w środku na drzwiach :p

 

A co do tkanin Kasiu ja regularnie wietrzę szafy mojej Babci.Uwielbiam wzornictwo lat 60-70, i o dziwo te retro tkaniny są nadal super jakości (no chyba,ze mole zaatakowały).Polecam więc buszowanie w szafach babć,cioć i wujenek.Aha i żeby nie było uwielbiam green gate:]

Miłego dnia :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha ja szydełkowe lubię tylko niektóre, ale lubię. Bolesławca kocham miłością pierwszą, może dlatego że mam już sporą kolekcję ;). Głowy jelenia :sick: sobie nie wyobrażam nigdzie :D.

 

Kasiu, fajny ten Nowy Sącz, nigdy nie byłam. Że o królewiczu nie wspomnę :lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...