Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mój "DOM" :))


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuje serdecznie za uszycie pięknego przybornika :) Dzieci szkolne zadowolone, pani dumna :) Kasiu, jak masz zdjęcie to wrzuć proszę, bo ja w tej euforii nie zrobiłam ani jednego. Przybornik wisi już w naszej klasie i jest wypełniony po brzegi :) A dzieci, zamiast korzystać z przyborów, które noszą w tornistrach, koniecznie chcą korzystać z zapasowych, które umieścili w przyborniku, na wypadek zgubienia tych pierwszych ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka z lna dzięki :)

 

pysiaczek widzę, ze doczytałaś w sprawie stołu....wiesz ja go dość długo szukałam i znalazłam wpisując na allegro "stół eklektyczny". To nie była żadna staroć tylko zwykły używany stół przywieziony chyba z Holandii. Drewno to chyba jakaś sosna, bo jasny był. Blat jest w jednym miejscu delikatnie pęknięty ale to mu dodaje uroku ;) Kusi mnie, zeby zeszlifować blat i portaktować go pastą wybielającą, której używa Betib ;) Muszę się jej poradzić jak to zrobić, bo drewno woskowałam. A Ty chcesz coś podobnego ? Bo jak coś mi się przewinie na allegro mogę dać Ci znać ;)

 

Paula dziękuję :) wyciągaj maszynę i do dzieła, bo to fajna zabawa :)

 

yokasta :hug:

 

Nellcia dzięki :) już sie bałam, że sie nie spodoba ;) niech służy dzieciaczkom jak najdłużej :) Zaraz wstawię fotkę :)

 

mugatka mam nadzieję, że na żywo też będzie Ci się podobała ;) wysłałam priorytetem więc w poniedziałek powinna być u Ciebie ;)

 

A to wspomniany przez Nell przybornik....kolejna rzecz, którą szyłam pierwszy raz ;)

 

DSC02081.JPG

 

DSC02103.JPG

 

DSC02102.JPG

 

Kobietki doradźcie mi proszę jaki serwis obiadowy kupić. Od dłuższego czasu szukam czegoś w tym stylu http://dukapolska.com/katalog-produktow,kategoria,madeline?s=0 teraz jest fajna oferta bo wyprzedają sie z tej serii i dają 50 % rabatu lub taki z ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00057845/ Chcę coś w przystepnej cenie ale w tym stylu. Może znacie coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaję,że szczęka mi opadła na widok poduszek :o fantastyczne! mam w planie uszyć podobną Córci do krzesełka przy biurku..Twoje są cudne!

Przybornik piękny-nie ma się co dziwić dzieciaczkom;]

 

piękny jest ten serwis z ikei, mnie osobiście podoba się też seria rococo (do znalezienia też na allegro),dobra cena-ale chyba nieco bardziej ozdobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, my na codzień z Bolesławca korzystać będziemy, ale na święta itd. planowałam kupno takiego serwisu:

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/2657/wawel-serwis-obiadowy-fryderyka.jpg

 

To jest chyba serwis Wawel Fryderyka czy cos takiego, ja szukam kawowo-obiadowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, a ilu osobowy potrzebujesz ten serwis? Może coś takiego http://allegro.pl/zestaw-obiadowy-6-os-producent-kepka-group-i1832232367.html. To jest ten sprzedawca od dzbana z misą, prawda? Nie wiem, jak cenowo, ale ostatnio poszukiwałam filiżanek i on miał wiele zestawów w dobrych cenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady w sprawe serwisu :) Chciałam kupić na 12 osób kawowo obiadowy...wiem jednak, że nie potrzebuje bulionówek ....wystarczy mi 6 filiżanek i 6 kubków bo wiem, ze nigdy nie użyję 12 filiżanek jednocześnie.

Magduśka właśnie o coś takiego mi chodzi :) seria ALICJA jest klasyczna i bardzo, bardzo mi się podoba :) ROMAN też jest ładny ale talerze są w kwadracie co już mniej mi się podoba. Stawiam na ALICJĘ, bo nie jest za bardzo dekoracyjna a jednocześnie trochę ozdobna, klasyczna biel, która pozwala zaszaleć z dodatkami kolorystycznymi np obrusem czy serwetkami. Muszę do nich zadzwonić czy sprzedają na sztuki czy tylko zestawy. Dzięki jeszcze raz za namiary :) nie pomyślałam, żeby do nich zaglądnąć ;)

 

anitko na podłodze mam panele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu z tych dwóch pokazanych przez Ciebie serwisów bardziej podoba mi się ten z Duki :yes:

 

Jeśli chodzi o stół to podoba mi się taki jak Ty masz właśnie, ewentualnie coś z prostszymi nogami żeby mi się wpasowało do salonu. Stół co prawda mam i to nowy, ale jak się trafi jakaś okazja to chętnie go wymienię ;) Jak Ci coś wpadnie w oko to daj znać proszę :yes: Może być używany jak najbardziej :)

 

Przybornik dla Neli bardzo ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko dziękuję :)

 

pysiaczek co do zastawy ja teraz skłaniam się do tej którą pokazała Magduśka ;) taka najbardziej mi się podoba :)

Stołu szukaj na allegro, bo tam naprawdę fajne rzeczy można trafić ten jest np fajny http://allegro.pl/rozkladany-stol-eklektyczny-oczyszczony-i1837346601.html Zawsze pytaj sprzedawcę czy mebel jest stabilny czy nie ma robaczków. Gdzieś wyczytałam, że lepiej samemu oczyścić mebel niż kupić oczyszczony, bo oni czasami dziwnych preparatów używają, ale z drugiej strony chyba nie robią tego tak, żeby zniszczyć mebel. Ceny jak widzisz są różne ale obawiam się że trudno będzie Ci kupić stół tak tani jak mój. Ja płaciłam trochę ponad 300 zł ...to był fuks ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu przede wszystkim sory za niedopatrzenie :) Faktycznie zastawa od Magduśki piękna :yes:

 

A teraz o stole :) Ten co pokazałaś piękny jest. Super bo malutki na co dzień, co dla mnie byłoby idealne. Ale i jest możliwość rozłożenia dla gości. Fakt nie jest tak tani, ale no bardzo mi się podoba. Pokazałam mężowi to od razu mówi kupuj, ale muszę to jeszcze przemyśleć, bo co zrobić z tym co mam ;)

 

psosin zaraz popatrzę na tego Twojego sprzedawcę :yes:

 

Aha u mnie ta odległość kanapy od stołu to jakieś 40cm ale kanapa jest bardziej cofnięta niż u Ciebie Kasiu, więc to nie przeszkadza nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magduśka ja szukam serwisu już od dłuższego czasu i zawsze się okazuje, ze są pilniejsze wydatki. Mam jeden "ślubny" serwis ale on jest delikatnie mówiąc nieładny ;) Muszę sobie odłożyć na taki ladny, ponadczasowy....będzie na wiele lat :)

 

pysiaczek skoro masz stół, to poszukaj cierpliwie czegoś co Cię całkowicie zadowoli :) ja ten który pokazałam znalazłam na szybko ale podoba mi się :)

 

Dzisiaj byłam na spacerze w skansenie w naszym parku http://skansen.chorzow.pl/187,informacje_ogolne.htm Mam go tak bliziutko domu a tak rzadko tam bywam. Dzisiaj był tam "Dzień Kartofla" fajna impreza :) przepiękna pogoda i cudowne miejsce. Zabrałam aparat ale na miejscu okazało się, że nie ma w nim karty pamięci :p zła byłam strasznie ale może za tydzień pójdę tam jeszcze raz popstrykać trochę fotek. Warto zobaczyć to miejsce, zabrać dzieciaczki, żeby zobaczyły jak wyglądała kiedyś wieś. Praktycznie jest tam cala wieś z kościołem, szkołą...jest pasieka... pasą się kozy, konie i barany. Można wchodzić do wnętrza domów, które są niesamowicie urządzone. Oj chciłabym sporo rzeczy ktore tam widziałam ;) Trzeba mieć 3-4 godzinki, żeby zobaczyć wszystko :) polecam wycieczkę do skansenu w Chorzowie :)

 

Po powrocie nadal zostałam w temacie "ziemniaka" i zrobiłam kartoflankę, szybka pyszna zupa, która można podawać na wiele sposobów z grzankami czy tostem jak ja to zrobiłam....można posypać parmezanem, którego dzisiaj nie miałam ;)

 

DSC02179.JPG

 

Wczoraj pomalowałam ramkę i teraz wyglada tak :)

 

DSC02154.JPG

 

DSC02153.JPG

 

Mam jedną dynię :p jutro idę polować na te małe ale chyba wcześniej zima przyjdzie niż ja je kupię ;)

 

DSC02173.JPG

 

A na koniec moje truskawki :D

 

DSC02152.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...