Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator w lecie.


Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie do osób, które posiadają działający rekuperator. Jak sobie Radzicie w lecie, gdy czasami fajnie jest otworzyć drzwi na taras czy balkon - rekuperator wtedy jest wyłączony?? Albo gdy jest jakaś impreza w ogrodzie i wskazana jest łatwa komunikacja z wnętrzem domu, czy każdorazowo zamykacie - otwieracie drzwi czy Macie na to jakieś inne rozwiązanie??

Z góry dziękuje za jakieś sensowne porady w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodziło mi o aspekt ekonomiczny tylko trochę bardziej o techniczny, wentylacja mechaniczna w założeniu ma być wentylacją zrównoważoną czy takie otwieranie okien, drzwi nie powoduje jakiś problemów technicznych w jej działaniu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chodziło mi o aspekt ekonomiczny tylko trochę bardziej o techniczny, wentylacja mechaniczna w założeniu ma być wentylacją zrównoważoną czy takie otwieranie okien, drzwi nie powoduje jakiś problemów technicznych w jej działaniu??

 

Jest tylko jeden problem. Gdy masz wentylację mechaniczną z rekuperatorem to latem podczas upałów masz wszystko pozamykane i nie nagrzewa ci się za szybko w chałupie. Gdy otworzysz okna czy drzwi tarasowe a wentylacja chodzi na lekkim nadciśnieniu to ten chłód z domu będzie ci uciekać i dom szybciej się nagrzeje. Rada. W upalne dni lepiej jest zamykać okna i drzwi a jeżeli już trzeba to wyłączać reku. Za to wieczorem gdy nie jest już gorąco nie ma żadnego problemu. Tyle teoria ale sam osobiście mam to gdzieś i tak jak przedmówca byle by zabawa była udana;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...