Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niedogrzanie pietra domu.-szukam pomocy


mati123

Recommended Posts

Przeczytałem szczegółowo forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc może ktos z uzytkowników miał podobny problem i mi pomoże.

Otóż mam piec gazowy Immergas Avio 24 ze sterownikiem( sterownik jest umieszczony na piętrze budynku). Budynek jest eksploatowany drugi sezon grzewczy i jest ocieplony. Nie ma problemów z utrzymaniem temperatury na parterze ( podłogówka + grzejniki w pokojach), ale góra jest cały czas niedogrzana, grzejniki na górze są ledwo ciepłe i mozna stwierdzić, że jest zimno.

Podłogówka ma swoją pompę mieszającą i oddzielne zasilanie. Zasilanie grzejników i zasilanie góry budynku idzie z rozdzielacza przez rurę alupex fi 20. Podejrzewam, że cyrkulacja wody na góre budynku jest zbyt słaba.

Teraz pytanie: jesli założe pompę na powrocie z zasilania góry budynku, temperatura grzejników bedzie wyższa???

Prosze o szybkie info jesli można, zima się zbliża i mam nadzieje, że uda mi sie cos poprawić w ogrzewaniu.

Na dole grzejniki są poskrecane( kryzy na grzejnikach są przykręcone do połowy, podziałka jest od 1 do 8, ustawione jest na 5). Nawet jak grzejniki na dole pozakręcam, ciepła woda w grzejnikach na pętrze pojawi sie i tak późno. Po za tym, grzejniki na górze są ciepłe tylko do połowy, dlatego domniemam zbyt mały lub zbyt wolny przepływ wody c.o. na piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź sprawdź z której strony moduły zaworów są cieplejsze,

na 99% masz pomylone zasilanie z powrotem,

grzejniki dolnozasilane tracą nawet do 50% mocy w przypadku pomylenia zasilania z powrotem,

w Twoim przypadku najprawdopodobniej będzie zewnętrzny zawór cieplejszy,

a powinno być odwrotnie,

jeżeli jest tak to instalator pomylił piony zasilające rozdzielacz na piętrze,

musi to zamienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jesli powrot z zasilaniem jest pomylony na grzejnikach płytowych to cieplej bedziesz miał od wewnatrz ( od sciany) a zimniej po stronie, gdzie cieplo powinno wypromieniowywac. Mi tez w jednym przypadku tak zrobił hydraulik, kiedy grzejnik podłaczył prawidłowo w pokoju bylo odczuwalnie cieplej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...