Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

2 w 1 czyli dwa źródła zasilania w jednej instalacji


szkuter

Recommended Posts

Witam,

dlugo mie nie bylo w temacie (praca), ale widze ze dyskusja trwa i to mnie cieszy. U mnie prawie zdecydowanie gaz plus podlogowka wodna. Teraz zastanawia mnie inna rzecz, poniewaz bede mial tez kominek - czy mozna go jakos wrzucic w obieg? Tak dodatkowo oczywiscie. Czyli w jaki sposob najlepiej wspolpracowalby z gazem i podlogowka, da sie go podpiac tak na wspomaganie jezeli juz sie bedzie palic?

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Da się (kominek z płaszczem). Musisz tylko sobie odpowiedzieć jak często masz zamiar z tego kominka korzystać. Jeżeli jesteś pewien że często to warto, i każdy instalator to ci połączy a jeżeli sporadycznie będziesz korzystał z kominka raczej dla klimatu to nie warto.

Jednak jeżeli inwestujesz w dwa źródła ogrzewania to najpierw dokładnie policz ile oba będą kosztować a dopiero potem podejmuj decyzję.

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się (kominek z płaszczem). Musisz tylko sobie odpowiedzieć jak często masz zamiar z tego kominka korzystać. Jeżeli jesteś pewien że często to warto, i każdy instalator to ci połączy a jeżeli sporadycznie będziesz korzystał z kominka raczej dla klimatu to nie warto.

Jednak jeżeli inwestujesz w dwa źródła ogrzewania to najpierw dokładnie policz ile oba będą kosztować a dopiero potem podejmuj decyzję.

 

Tak każdy instalator podłączy kominek z płaszczem wodnym ale nie każdy prawidłowo aby inwestor był zadowolony bo trzeba właściwie podejść do tematu odpowiedniej konstrukcji wkład odpowiednio podłączony z pomieszaniem powrotu najlepiej współpracujący z buforem jednym 1000 l lub 2 po 1000 l i do tego odpowiednio wykonana instalacja najlepiej podłogówka na całym domu oraz odpowiednio wykonana dystrybucja ciepła z kominka i bufora za pomocą prawidłowo dobranej automatyki pogodowej i wyłaniającej drugie źródło ciepła wtedy są efekty brak smolenia szyby kominkowej co jest przypadłością kominków z płaszczem wodnym 3-4 godzin palenia na maxa na 80 stopniach zasilania i około 12 godzin odbioru ciepła z bufora lub buforów im większej pojemności bufory tym dłuższy czas odbioru ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczynam budowe w nastepnym roku. Dom 130m2. Mam gaz 15m od działki dlatego planuje miec ogrzewanie gazowe. Do tego chciałem podłaczyc kominek z płaszczem wodnym (palic w nim 2-3 razy w tyg) Moje pytanie jwst takie. Czy zalozyc zwykly kominek czy z PW?

Moze ktos orientuje sie w cenie wraz z robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczynam budowe w nastepnym roku. Dom 130m2. Mam gaz 15m od działki dlatego planuje miec ogrzewanie gazowe. Do tego chciałem podłaczyc kominek z płaszczem wodnym (palic w nim 2-3 razy w tyg) Moje pytanie jwst takie. Czy zalozyc zwykly kominek czy z PW?

Moze ktos orientuje sie w cenie wraz z robocizna?

 

Ile ludzi tyle opinii jedni będą cię odwodzili od kominka z płaszczem drudzy będą zachęcali i każdy będzie miał swoje argumenty moim zdaniem warto ale przy odpowiednio zbudowanej instalacji i odpowiednio wysokich początkowych kosztach inwestycyjnych koszt bufora,osprzętu koszt dobrej klasy kominka z atrybutami jakie opisałem w wcześniejszym poście wszystko ma znaczenie a robocizna może kształtować się różnie wykonywałem taki dom 140m2 kompleksowo instalacja wod-kan instalacja c.o na całości podłogówka wyszło materiały na wod-kan i c.o łącznie z kominkiem i piecem gazowym i robocizna około 60 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...