Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziekowac Wam stokrotnie za głosy TULA wygrywa w głosowaniu :lol:

za to ja dziś mam faze na beż - BUFF , nie jestem chyba całkiem normalna ;)

 

Kjuta,

no jakoś tak zdarza się że na narożniku często brak dla mnie miejsca :evil:

 

Spaliłam wczoraj silnik w weltykulatorze, co za badziew :bash:

nie polecam elektrycznych weltykulatorów NAC za kilka stówek, w pierwszym sezonie juz go szlak trafił, oddałam na gwarancje, naprawili, w zeszłym roku tylko mały kawałek zdążyłam przejechać i odstawiłam do garażu, a wczoraj możne 30m2 przejechałam i z silnika sie zadymiło, za porządny trzeba zapłacić powyżej 1500zł a wypożyczenie kosztuje 120zł/doba i dumam czy opłaca sie kupować? bo wypożyczać musiałabym co najmniej na 2dni, gdybym miała swój to kiedy mi pasuje biorę i jadę, zmęczę sie to odstawiam i mogę sobie tak po kawałku choćby i tydzień jeździć, a z drugiej jak wypożyczę to mnie zmobilizuje do szybkiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumam czy opłaca sie kupować? bo wypożyczać musiałabym co najmniej na 2dni, gdybym miała swój to kiedy mi pasuje biorę i jadę, zmęczę sie to odstawiam i mogę sobie tak po kawałku choćby i tydzień jeździć, a z drugiej jak wypożyczę to mnie zmobilizuje do szybkiej roboty.

 

Stoję przed tym samym dylematem. Naczytałam się o badziewnych wertykulatorach za kilkaset złotych i nie mam odwagi kupić. Nie mogę się też zdecydować na wypożyczalnię i w ten sposób od trzech tygodni czeszę po kawałeczku ręcznym, na kółkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadali deszcz ze śniegiem, to nie pojechałam po weltykulator, a tymczasem, dopiero dzis po południu zaczęło trochę padać, więc w oczekiwaniu na ten deszcz i zimno, 3 dni usuwałam po kawałku trawe z korzeniami wokoło drzewek, żeby łatwiej nawóz dostał sie do korzeni, i potem łatwiej będzie sie kosić trawnik. Juz parę razy zdarzyło sie mi zedrzeć kawałek kory z drzewka przy koszeniu :oops:

DSCN9326.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

No i dooopa blada, nie ma kiedy trawnika wertykulowac, bo ciągle luby gdzieś wyjeżdża, a ja sama nie dam rady. Trawa juz dwa razy była koszona, rośnie okropnie szybko, juz wymaga koszenia :roll: mogłabym sobie darować nawet tą wertykulacje, ale przez zimę jakieś robaczki w całym ogrodzie porobiły takie jakby mini kopczyki ziemi, jak sie chodzi to czuć pod butami te grudki ziemi jakby sie po kamieniach chodziło.

Zresztą mam ochotę przed domem cały trawnik zaorać, bo kiepsko tam rośnie, chyba sam gruz jest, co łopate wbije to albo kamień, albo kawałki cegieł i dachówek :bash: chyba wzieli zrównali gruz z ziemią posiali trawę i dobra jest :-x chciałabym tez oddzielić tuje od trawnika, jakimiś palisadami, kostką, czymkolwiek i zasypać korą.... niestety luby sie nie zgadza, tzn kasy na to wyłożyć nie chce, tymczasem między tujami trawa i chwasty rosną, koszenie tam to mordęga, twierdzi że podkaszarka to będzie kosił, ale póki co nadal nie wykoszone, co ja z tym chłopem mam :(

Lui,

trawa na pewno nie bardziej zielona, to jakieś ustawienia aparatu tak kolory nasyciły.

 

Wczoraj wypełniałam masa korkową szpary miedzy płytkami a panelami. Na łączeniu schodków z płytkami i w progu pokoju młodego kładł miesiąc temu tą masę stolarz i zużył cała tubę, a zostały jeszcze dwa progi oraz pod oknem balkonowym w pokoju młodej.

Pokaże wam efekt stolarza i mojej roboty:

Stolarz tak położył masę korkową :

DSCN9345.JPG

 

DSCN9349.JPG

 

DSCN9350.JPG

 

a tak ja:

DSCN9346.JPG

 

DSCN9347.JPG

 

No comment :sick:

 

Mało tego, zleciłam mu zrobienie biurka dla młodej, białego. Prawie zrobił wg mojego projektu, prawie, bo nogi miały byc zwężane od strony wewn. ku dołowi, i zwęził, tyle że z miarką trzeba tego zwężenia sie dopatrywać, efekt: nogi -klocki, do tego po dwóch tygodniach pojawiło sie pęknięcie na blacie... ręce opadają.

Robi teraz jeszcze dla mnie ta czarną witrynę do salonu, jestem pełna obaw, a biurko każę mu zabrać do poprawki...

 

Pomału, bardzo pomału meczę te schody, teraz czyszczę od spodu, jednego dziennie :p nie jest tak źle jak myślałam, chyba jest cieńsza warstwa lakieru od spodu. Z preparatu do usuwania powłok malarskich jestem baaardzo zadowolona, bez tego lakier można co najwyżej troszkę porysować, a tak proszzz jak schodzi:

20150422_122050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawa juz dwa razy była koszona, rośnie okropnie szybko, juz wymaga koszenia

(ciach)

Lui,

trawa na pewno nie bardziej zielona, to jakieś ustawienia aparatu tak kolory nasyciły.

W takim razie na pewno masz bardziej zieloną (czytaj większą, lepszą) trawę, bo ja jeszcze nie kosiłam i może skoszę teraz, w długi weekend po raz pierwszy.

Może spróbuj zasilić nawozem, takim całorocznym? Jeśli Ci się nie zagęści i nie poprawi w tym roku, to w przyszłym pomyślisz nad jakąś inną formą regeneracji...

 

 

Stolarz tak położył masę korkową :

DSCN9345.JPG

 

 

a tak ja:

DSCN9346.JPG

 

 

Mistrzyni! Jesteś wielka! :) Trzymam kciuki za nowe meble!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mania,

nie wiem czy jest czego zazdrościć, to co pokazałam to ledwo 1/3 ogrodu, niby fajnie ze taki duży, mogłam pozwolić sobie na drzewka i krzewy owocowe, ale roboty przy tym w h**.

 

Lui,

ja mam trawnik juz trzeci rok, nawozem sypałam, i dopóki jest mokro to trawa w miarę ok, a jak tylko trochę pogrzeje to zaraz usycha miejscami, czyli jest zbyt cienka warstwa ziemi.

 

Kjuta,

niestety: umiesz liczyć - licz na siebie, nie na "fachowcóff"

Trochę szpachelką wgniotłam tą masę korkową, gdzie kładł stolarz i nadłożyłam nową warstwe, ale efekt trochę tylko lepszy, za cienka warstwa korka sie zmieściła i odchodziło mi to prze wygładzaniu, pasowałoby wydłubać wszystko i od nowa wypełniać, ale nie miałam na tyle korka :(

 

Zostały mi jeszcze dwa stopnie schodów do skrobania od spodu :wiggle: potem spocznik i dwa najniższe stopnie (tych juz od spodu nie będę czyścic bo i tak nie widac; nastepnie poręcz i słupki - to dopiero będzie hard-core z tymi wszystkimi frezami http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g040.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele..... hmmm... jakie fotele?:p

Miałam na nie fundusze ale sie rozeszły, były insze ważniejsze wydatki, więc czekam na kolejne fundusze :rolleyes:

 

Dziś w ogrodzie kilka godzin kosiłam, wyrywałam chwasty i wycięłam parę gałęzi iglakom. Zaganiałam lubego do podkaszarki, bo obiecał ze przy tujach podkaszarką będzie kosił, i co? i nico :mad:

 

Kosy sie ostatnio u mnie w ogrodzie pasą :D

DSCN9380.JPG

czereśnie i śliwy juz przekwitły, dziś zauważyłam że kwitnie jabłoń, to młode drzewko i ma tylko tyle tych kwiatów co na zdjęciu widać, może będzie jakie jabłko z tego

DSCN9402.JPG

 

i pigwa też ma teraz śliczne kwiaty

DSCN9393.JPG

 

Zmobilizowałam sie w końcu i kupiłam młodej meble: łóżko, szafkę nocną i regał, te co chciała, tvilum paris. Sprawdziłyśmy tylko czy w realu łóżko 140 nie będzie za duże, wyszło że jedyne sensowne ustawienie to bokiem do ściany, z zagłówkiem pod skosem. Robiłyśmy przymiarkę ze starym materacem, poduchy obok robią za szafkę nocną:

pok1lozko140.jpg

 

Jest tylko jeden problem, ścianka kolankowa ma 100cm, a zagłówek 110cm. Albo łóżko będzie musiało stać odsunięte od scianki kolankowej ok 15 cm, lub coś ciachniemy - zobaczymy w jakich elementach do złożenia przyjdzie łóżko.

 

:goodnight:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam, mail że meble młodej sa gotowe do wysłania :wiggle:

Nie wiem tylko czy wysyłane sa z Polski czy z Dani, ale jak otrzymam link do śledzenia przesyłki to sie dowiem.

Zagłówek mam nadzieję uda sie obniżyć, i nic nie straci na wyglądzie jesli tylko nie przyjdzie w całości :rolleyes:

 

248-7670249-156193.jpg

 

pok1lozko140b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...