Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vesila - trochę klasyki na przedmieściu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej vesi,

fajowe te dywany, chociaż nie przepadam- ale taki jeden mogłabym sobie strzelić do gabinetu np:yes:

Mógłby leżeć tylko latem- jak podłogówka nie działa:lol2:

 

Ja też nie przepadam za dywanami, bo to kurzołapy, ale młodzi często rozsiadają sie na podłodze, nie mogę na to patrzeć, zwłaszcza zimą:rolleyes:

a w salonie pod ławę tez by sie przydało, zwłaszcza ze goście często nie chcą pantofli zakładać, u mnie podłogówka tylko w kuchni i w łazience, ale w łazience to coś jest nie tak, bo prawie nie grzeje:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byliśmy w Ikei z reklamacją jednego materaca, reklamacja uznana, zwrócili kasę w formie bonu i musieliśmy młodej kupić nowy materac, ale juz nie mieli takich samych materacy, wiec trza było dopłacić, bo nowe były droższe:evil:

Przepadłam w dziale z ramkami i kompletnie nie wiedziałam które kupić:rolleyes: zdecydowałam sie na początek, na dwie białe.

Pojechaliśmy tez do M1 i obowiązkowo wizyta w tikeju, gdzie kupiłam kolejne dwie ramki i ceramiczny domek dla ptaszków z przeceny:lol2:

 

Do ramek już przymierzyłam grafiki, ale nie wiem jeszcze czy tak zostanie;)

IMG_20130406_232421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi, śliczne te rameczki:wiggle: Takie same białe mam w sypialni- są piękne i masywne:rolleyes:

Grafiki baaardzo mi się podobają, ale oczywiście możesz też dać inne- chociaż ja bym zostawiła te:yes:

Dobrze, ze reklamacja materaca uznana, szkoda tylko, ze więcej kasy musieliście wyłożyć... Swoją drogą, co za materace robi ta Ikea, skoro tak szybko się zapadł?:o:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, czytam u was w miarę na bieżąco, tylko weny brak na pisanie.

 

Aga,

ja nie wiem co za materace robią dla ikea , ale jak tanie - to nie ma co oczekiwać super jakości, luby chciał tanio, no to ma, ja chciałam lekkie lateksowe, jemu było za drogo, ale jak to się mówi: "skąpy dwa razy traci":evil:

ja pamiętam twoje rameczki, też takie chciałam mieć no to se kupiłam:lol:

te grafiki to na pewno zostaną wykorzystane w galerii, tylko nie wiem czy w tych konkretnych ramkach:)

 

Dziekuję Aniu,

ja już dawno o galerii myślałam, najpierw planowałam motywy roślinne, potem zachciało mi sie architektury i padło na łuki romańskie nawiązujące do moich domowych przejść łukowych. A czy jesteś skazana na galerię?? no nie wiem, co kto lubi...:D

Dziękuję za troskę, u mnie wsjo ok, wiosna przyszła, to w ogrodzie czeka mnie masa roboty, dziś już nie wytrzymałam i chwaściory wyrywałam przed tarasem, wychodziły lekko jak z masła, aż chciało sie je usuwać :lol2: trawa jeszcze nie odżyła a to draństwo już sie pcha i rozpycha w trawniku:mad: ale ja im nie pozwolę:mad::lol2: więc mniej mnie będzie na forum;)

 

Kasiu dziękuję, to raptem trzy grafiki, jeszcze kilka fajnych grafik zostało w książce, tylko muszę ramek dokupić:cool:

Dzięki za info o lampach, te z linka, są dla mnie, mimo przeceny, jeszcze z połowę za drogie, bo ja dwa zwisy potrzebuję do holu:)

 

Dropi

rameczek nie smakowałam :lol2:

nie wiszą kochana, bo to dopiero początek, może do wakacji uda sie mi galerię skończyć i powiesić :D może...:rolleyes:

 

------------------------------------------------------------------

 

z ostatnich nowości, to dostałam dziś mail od Alfonso:

We have received the transfer, thank you very much.

I hope you receive the table during the next week.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

ja nie wiem co za materace robią dla ikea , ale jak tanie - to nie ma co oczekiwać super jakości, luby chciał tanio, no to ma, ja chciałam lekkie lateksowe, jemu było za drogo, ale jak to się mówi: "skąpy dwa razy traci":evil:

 

Vesi, ja znam wersje, ze chytry traci dwa razy:lol2: co fakt, to fakt.

My zapłaciliśmy za materac więcej niż za całe łóżko- jest cały lateksowy. Śpi się super, ale tez nie wiem, czy warto było dawać tyle kasy i czy wytrzyma tyle lat?:eek:

 

Co poza tym słychać u Ciebie?

Miłego weekendu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś dzieki ze zaglądasz:hug:

u mnie nic ciekawego, szukam wykonawcy do obłożenia słupków ogrodzeniowych płytkami Dakama CASTILLO (standard) brąz i jest problem, nie ma kto tego zrobić :(

ponadto trawnik mój po zimie jest w opłakanym stanie, jutro wkleję fotki i poproszę was o rade jak to ratować/ naprawiać.

 

no i czekam na nowa odsłonę twojego gabinetu :lol:

udanego tapetowania wam życzę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ogród w stanie takim,że tylko usiąść rozpłakać sie i połowę przekopać.

 

Kto sie zna, proszę o radę

 

tutaj długo leżał śnieg i było go najwięcej, bo zgarniany z podjazdu

DSC01398.JPG

 

placki wyschniętej lub zgniłej trawy

DSC01395.JPG

 

DSC01428.JPG

 

miejscami stojąca długo woda

DSC01404.JPG

 

i to cholerne mysiory i krety zryły mi tak miedzy drzewkami ze koleiny sa okropne, jak to wyrównać?

da sie czymś nie niszcząc trawy? czy tylko glebogryzarka i na nowo sianie trawy??

DSC01407.JPG

tutaj krzaczek aronii wsadzony jesienią

DSC01410.JPG

 

DSC01413.JPG

 

DSC01416.JPG

 

tutaj miejscami w ogóle nie ma trawy a ziemia zbita tak, że żadne nasionko sie chyba nie przebije

DSC01419.JPG

 

i przed tujami szeroki na metr pas zgnitej trawy, zbitej ziemi i pełno kolein, grabi tam nie wbije

DSC01422.JPG

 

DSC01431.JPG

 

DSC01434.JPG

 

poradźcie coś proszę, czy muszę zorać ponownie pól ogrodu i zakładać trawnik na nowo???

zamówiłam trochę ziemi żeby podsypać tam gdzie woda stoi, powinnam ją z piaskiem wymieszać?

szczerze, to jestem załamana tym co mam w ogrodzie :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam dziś wyczesywać grabiami do liści, tą wyschniętą trawę i nawet fajnie to odchodziło, aleee po wyczesaniu raptem z 10-20m2 miałam dosyć:sick: rzuciłam grabiami, wzięłam taczki i sekator, powycinałam dolne gałęzie sosnom i świerkom oraz kilka uschniętych odgałęzień tui.

teraz przeczytałam jakiś tam poradnik na ogrodowisko.pl i wiem tyle że:

- przydałby się walec - ponoć tym wyrównam zimowe wypiętrzenia ziemi więc może też i te zrobione przez nornice i krety, mogę walec wypożyczyć w lokalnej wypożyczalni sprzętu, mają taki na 110litrów.

- muszę kupić 2w1wertykulator i aerator, o dziwo luby sie zgodził ot tak, spytał tylko co to jest i rzekł: a kupuj jak chcesz :o:lol2:

 

no i w sumie to nie wiem za co pierwsze powinnam sie zabrać???

walcowanie? napowietrzanie? czy rozplantowanie nowej ziemi, którą zamówiłam i ma być w przyszłym tygodniu

 

czy może lepiej weltykulatorem spulchnić bardziej ziemie tam gdzie porobiły sie górki-dołki, potem dosiać trawę, przewalcować i na to sypnąć jeszcze świeżej ziemi, o ile mi jej starczy??

http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/k045.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vesi w sprawie trawy nie pomogę bo się jeszcze nie znam :(

Wiem tylko tyle że my też mamy duży problem :sick:

Moja trawa po całości wygląda jak na Twoim pierwszym zdjęciu :sick:

 

Prawie cała zgniła :sick:, do tego tylko w jednym miejscu przed okanmi do salonu da się wejść na trawnik - reszta tonie w wodzie :bash:.

 

Współczuję :hug:, ale wierzę że dasz radę :hug:

 

Co do tych pięknych grafik motylami, a nie masz nikogo kto by to przerysował???

Ten chłopak który będzie robił dla mnie obrazy, jak mu pokazałam to powiedział że takie szczegóły lubi najbardziej i wręcz się ucieszył że coś takiego miałby narysować :o:o:o, póki co padło na coś innego - ale cłopak ma talent.

Myślę że za obrazy weźmie symbolicznie - a ja mu wręcz dorzucę za pracę.

Myślę że mógłby spokojni Ci te grafiki przerysować :yes:

Lubi to a jak jeszcze troszke zarobi to będzie zachwycony.

 

Myślę że poczekamy na jego pierwszą pracę dla mnie i sama ocenisz czy zdolny czy nie :lol2:

Będzie też rysował to pomieszczenie z szachownicą - więc też zobaczysz, może się skusisz?

 

Buziole zostawiam :hug:

Miłej niedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...